Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

butterfly 17:23, 06 gru 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Sebek, ale się wpasowałeś z godziną 1 grudnia

Karolina, wiem, jest śliczny, mam go chyba nawet na liście "chciejstw". Jeśli znajdę mniejszy okaz (czyt. zarazem w mniejszej cenie) to pewnie zakupię, znajdę już dla niego miejsce jakieś - bardziej wyeksponowane bo tam w rogu to zasłonięty trochę mógłby być.

Na razie zmalowałam następną część rabaty - DUUUŻĄ inspiracją były brzozy w ogrodzie z lustrem projektu Danusi - szczerze mówiąc, dopóki nie zobaczyłam tej realizacji nawet przez myśl mi nie przyszło aby mieć brzozy w ogrodzie...

Chodzi o tę część w rogu (strzałka) - teraz pozostaje połączyć to z częścią dolną (poprzedni projekt) - to co narysowane to proszę nie brać tego pod uwagę




1 - Brzoza pożyteczną "Doorenbos" (Betula utilis 'Doorenbos') - 5 szt
3 - Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' lub 'Pinky Winky' - 5 szt
4 - hosty
5 - Irga Dammera 'Major' (Cotoneaster dammeri)
6 - miskanty - 3 szt ?

2 - Śliwa wiśniowa 'Pissardi'
7 - dereń biały 'Sibirica Variegata' (Cornus alba) - 3 szt
8 - turzyce
9 - runianka

Na łuku oczywiście żywopłocik z bukszpanu

Pierwsze podstawowe pytanie, które mnie trapi - czy dereń za bardzo nie urośnie w górę (ten dorasta do 2,5-3 m) i czy 3 szt tam się zmieszczą.
Widziałam gdzieś zdjęcie jego czerwonych pędów a u nóg ścieliła się kępa turzyc - pięęęknie wyglądało to.
A tu dałam te derenie pod śliwa wiśniowa bo Danusia tak gdzieś pisała, że ładnie komponowałoby się - tylko czy nie zarosną mi tego drzewka? A może go można ścinać i utrzymywać na danej wysokości?


Bardzo proszę o sugestie i rady czy to ma "ręce i nogi"
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
hanka_andrus 19:30, 06 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dereń można ścinać ,nawet corocznie,wtedy ma czerwone pędy w zimie,a jak się nie ścina ,to brzydko wygląda.Można go nawet ciąć na okrągło,czyli w kulkę.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Krys 19:36, 06 gru 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Pszczelarnia 19:36, 06 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A może pod dereniem dać hosty nie turzyce, żeby nie było za dużo gatunków? Derenie są rozłogowe - tak bym powiedziała, potrzebują szerokości jednak dla efektu. Z wysokością nie ma u nich problemu. Tak myślę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
butterfly 19:57, 06 gru 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ewa, chodziło mi o taki efekt (przepraszam, ale nie pamiętam skąd mam to zdjecie, zapisałam w komputerze):



Myślisz, że za dużo tego? Szerokość tej rabaty to ok. 9,5 m

Hania i Krysia, dziękuje za Mikołaja
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 20:37, 06 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
butterfly napisał(a)
Sebek, ale się wpasowałeś z godziną 1 grudnia

Karolina, wiem, jest śliczny, mam go chyba nawet na liście "chciejstw". Jeśli znajdę mniejszy okaz (czyt. zarazem w mniejszej cenie) to pewnie zakupię, znajdę już dla niego miejsce jakieś - bardziej wyeksponowane bo tam w rogu to zasłonięty trochę mógłby być.

Na razie zmalowałam następną część rabaty - DUUUŻĄ inspiracją były brzozy w ogrodzie z lustrem projektu Danusi - szczerze mówiąc, dopóki nie zobaczyłam tej realizacji nawet przez myśl mi nie przyszło aby mieć brzozy w ogrodzie...

Chodzi o tę część w rogu (strzałka) - teraz pozostaje połączyć to z częścią dolną (poprzedni projekt) - to co narysowane to proszę nie brać tego pod uwagę




1 - Brzoza pożyteczną "Doorenbos" (Betula utilis 'Doorenbos') - 5 szt
3 - Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' lub 'Pinky Winky' - 5 szt
4 - hosty
5 - Irga Dammera 'Major' (Cotoneaster dammeri)
6 - miskanty - 3 szt ?

2 - Śliwa wiśniowa 'Pissardi'
7 - dereń biały 'Sibirica Variegata' (Cornus alba) - 3 szt
8 - turzyce
9 - runianka

Na łuku oczywiście żywopłocik z bukszpanu

Pierwsze podstawowe pytanie, które mnie trapi - czy dereń za bardzo nie urośnie w górę (ten dorasta do 2,5-3 m) i czy 3 szt tam się zmieszczą.
Widziałam gdzieś zdjęcie jego czerwonych pędów a u nóg ścieliła się kępa turzyc - pięęęknie wyglądało to.
A tu dałam te derenie pod śliwa wiśniowa bo Danusia tak gdzieś pisała, że ładnie komponowałoby się - tylko czy nie zarosną mi tego drzewka? A może go można ścinać i utrzymywać na danej wysokości?


Bardzo proszę o sugestie i rady czy to ma "ręce i nogi"


Zamiast derenia Sibirica daj Elegantissima - jest mniejszy i ma także białe liście i czerwone gałązki.
Hania dobrze radzi, ścinaj wiosna je.

Miskantami zakręć w stron Majora i wleź na jego pole.

Będę musiała zdjęcie za chwilkę usunąć bo nie wolno wiesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 21:06, 06 gru 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Danusiu, rozumiem, już je usuwam, chciałam tylko zobrazować co chciałam osiągnąć
Ciężkie życie szefowej, wszystkiego musi pilnować ale dobrze bo bałagan byłby

Dziękuje za Twe cenne rady, bo już się bałam, że tak mało osób ogląda te moje wypociny bo są takie bleee, że szkoda komentować...

Pora zabrać się za następne części tylko czasu brak, a tu święta za pasem...

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
EwaG 18:28, 08 gru 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ja znowu się pcham ze swoimi radami (tak krążę wokół Twojego wątku).
Zamieniłabym derenie z hortensjami. Brzozy wysuszają glebę, nie wiem jak to zniosą hortensje; wydaje mi się że derenie bardziej się dostosowują do warunków glebowych. I zqamieniłabym wtedy na derenia o zielonych liściach. W zimie będzie bardzo malowniczo: białe pnie i czerwone pędy.
A śliwa dobrze będzie się komponować z hortensją.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
butterfly 21:34, 08 gru 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ewa, ja Ciebie kocham!!! Czytasz w moich myślach bo na samym początku chciałam taki efekt osiągnąć - białe pnie i czerwone pędy derenia!!! Tylko myślałam aby je tak "rozsiać" miedzy te brzozy. Bałam się jednak, bo jak oglądałam zdjęcia dorosłych dereni to wyglądały na bardzo rozrośnięte i nie wiedziałam czy się zmieszczą...
Ale o tym aby je dać na miejsce hortensji... nie pomyślałam...

Jesteś dobrym duszkiem mojego wątku i pchaj się ze swoimi radami jak najczęściej bo są zawsze trafne!!!

Dziękuje !!!




____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
EwaG 06:44, 09 gru 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Całą się rumienię od tych pocałunków i wyznań...
A co do derenia to może taki który b. lubię: dereń świdwa 'Midwinter Fire'.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies