Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

butterfly 14:43, 22 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Popatrzcie jaką zimę dziś za oknem zastałam :





Może nie widać tego na zdjęciach ale sypało nieźle...

szkoda tylko, że temp. nie jest minusowa i zamieni się to wszystko w "ciapę"


____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:58, 22 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Na sąsiednich wątkach praca wre, powstają piękne ogrody na papierze - ja też biorę się za robotę

To jest lewy górny róg, tam chciałabym ławkę coby posiedzieć i odpocząć, może wypic kawkę...

Jakoś mi sie to koło samo rysuje i nijak nie mogę wymyślić czegoś innego



W mniejszym kole, na żwirku ławeczka. Z kolei to koło wkomponowane w większe koło - tu żwir o innym kolorze. W większym kole "łezki" obsadzone czymś niskim? - sama nie wiem, może żurawki, kosodrzewina, niskie odmiany traw...
Za ławką pergola z różami, powojnikiem.



Tutaj podobnie - tylko z boku "doklejone" koło otoczone bukszpanem, tylko nie wiem co mogłoby rosnąć w środku...

Która wersja lepsza?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 21:23, 22 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardziej do mnie przemawia wersja druga

Szukałem i szukałem, ale znalazłem

Wyszłoby coś mniej więcej takiego jak u Sylwii



W bukszpanie obok ma być ciurkadełko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
butterfly 18:02, 23 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
witaj Sebek, wątek Sylwii to ja znam na pamięć stąd może niezamierzone podobieństwo

O ciurkadełku myślałam, a jakże, ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości...

Nie mam pojęcia jakie drzewo wsadzić tam w rogu...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 22:13, 23 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może buka ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
butterfly 16:16, 24 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
A który konkretnie?
Wszystkie buki, które kojarzę to ogromne drzewa, do 20-30 m - -tyle to tam miejsca nie ma, albo o pokroju kolumnowym, wąskie, lub o zwisających gałęziach...

tak pomyślałam, że chyba tam trzeba drzewo, które urośnie na tyle wysokie aby jego korona wystawała nad pergolą... Może jakieś szczepione wysoko ?

Co myślicie o dębie czerwonym 'Quercus rubra' - niby rośnie też do 20 m ale może można pień poprowadzić wysoko usuwając dolne gałęzie...?

A robinia akacjowa 'Umbraculifera'?

Podobny jest klon zwyczajny 'Globosum'

A, jeszcze widzi mi się klon 'Royal Red' - jakby się dało koronę ujarzmić...

Podpowiedzcie dobre duszyczki, proszę...
Wydaje mi się że mój wątek znudził się już ogrodowiczanom... nieliczni doradzają a to naprawdę duża pomoc jak ktoś spojrzy innym okiem ...

Buuu, nikt mnie nie kocha..... Nie no, żartowałam
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Pszczelarnia 16:25, 24 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jestem. Wersja druga rysunku. Ja proponuje klona, tylko trzeba sprawdzić, żebyś nie miała rosy miodowej na sobie. Ja też planowałam 'Globosum' koło ławki ale zdecydowałam się na 'Golden Globe' - potrzebują jednak lekkiego cienia.
Polecałabym również wiśnię ozdobną albo jabłonkę ozdobną (czy odpowiada Ci sprzątanie owocków jabłonki)?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Syla 17:10, 24 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ja mam posadzonego klona Royal Red Jest wysoko szczepiony .......





Moja propozycja linii rabaty z kołami ...... Mogą być poprowadzone dodatkowe linie o ile to miejsce chciałabyś wyposażyć w kolorowe żwirki . To mniejsze koło może być kulą z cisu lub bukszpanu podsadzony do okoła bukszpanem......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
butterfly 17:24, 24 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dziękuję koleżanki drogie

Ewcia, poczytałam co to rosa miodowa i domyśliłam się że to nie ja mam ją mieć na sobie tylko drzewo Znaczy się lepiej jak nie ma

Wiśnie mam już 2 i będą jeszcze 3 a jabłonkę też juz gdzieś zaplanowałam - a liści się nie boje bo w moim domu rodzinnym były same drzewa owocowe i orzechy więc wiecie ile to grabienia - około 10 w sumie ich było...

Sylwia, Twój kącik z ławeczką bardzo mi się podoba ale naprawdę nie mam zamiaru go kopiować...
twoje koła sliczne, o takiej "ósemeczce" nie pomyślałam...

A pamietasz moze na jakie wysokości masz tego buka szczepionego? 1,80-2,00 ?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Syla 17:29, 24 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
butterfly napisał(a)
Dziękuję koleżanki drogie

Ewcia, poczytałam co to rosa miodowa i domyśliłam się że to nie ja mam ją mieć na sobie tylko drzewo Znaczy się lepiej jak nie ma

Wiśnie mam już 2 i będą jeszcze 3 a jabłonkę też juz gdzieś zaplanowałam - a liści się nie boje bo w moim domu rodzinnym były same drzewa owocowe i orzechy więc wiecie ile to grabienia - około 10 w sumie ich było...

Sylwia, Twój kącik z ławeczką bardzo mi się podoba ale naprawdę nie mam zamiaru go kopiować...
twoje koła sliczne, o takiej "ósemeczce" nie pomyślałam...

A pamietasz moze na jakie wysokości masz tego buka szczepionego? 1,80-2,00 ?


Nie wiem na jakiej wysokości , będę strzelać, tak bliżej 1,80 ??? Jutro luknę na żywca to odpowiem prawidłowo ........
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies