Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

zbigniew_gazda 06:57, 09 gru 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Beatko oglądamy i podziwiamy. Też u Ciebie bywam i nie zawsze daję ślad. Nie wiem czy te brzozy to duże okazy czy małe. U mnie wokół brzozy jest pustynia , trawa maleńka a żywopłot w rejonie brzozy mniejszy o połowę niż gdzie indziej. Brzozy bardzo zaborcze są co do wilgoci i pokarmu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
butterfly 09:48, 10 gru 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Zbysiu, tak się zakochałam w gaiku brzozowym Danusi, że brzozy muszą byc i koniec! Na miłość nie ma rady Najwyżej będę potem przeklinać
Dam tam spore zagęszczenie linii kroplujących i zobaczę.
A brzozy jeszcze nie wybrane - to co robię obecnie to tylko na papierze - wiosną będzie wielkie sadzenie
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 14:17, 14 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszukaj odpowiednich brzóz, ale polecam himalajskie (pożyteczne).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 21:53, 23 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Cudownych Świąt

____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
butterfly 21:55, 07 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Kochani, nie było mnie trochę. Iwonko, dziekuję za życzenia

Jakos nie miałam głowy aby wpadac i składac życzenia - troche miałam problemów osobistych i nie były to moje udane święta... Oj, życie mnie przytłacza ostatnio, nie mam ochoty na nic, o rysowaniu rabat nie wspominam...

mam tylko nadzieje ,że otrząsne się i skończe to co zaczełam...
jak zajmę czymś głowe to nie bedę myslec o przykrych rzeczach...

Tyle tu nowych osób - fajnie, że Ogrodowisko sie rozrasta.

obiecuję poprawę i zabieram sie do rysowania , no, może nie w tej chwili, ale...

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
kaisog1 21:58, 07 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Beatko fajnie, że jesteś

....Cos z tymi Świętami nie było tak .... z kim bym nie pogadała to jakieś katastrofy..... zresztą u mnie tyż było nie za ciekawie, ojjjj nie za ciekawie.....
...Ale cały rok przed nami i glowy do góry!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Wieloszka 22:01, 07 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Beatko, głowa do góry Czekamy na Ciebie cierpliwie. Poukładaj swoje sprawy, przetrwaj ciężki czas, a potem to już będzie tylko lepiej
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
butterfly 21:26, 11 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Witajcie

dziekuje za słwa otuchy, raz gorzej, raz lepiej, najgorsze, że ta sprawa ciągnie się już troche i nie widze szans na rozwiązanie
ale trzeba do przodu!

Wymalowałam nastepna część - to jest kontynuacja tego rogu, co na poprzedniej stronie:



Od lewej: 3 tuje - nie wiem, czy są takie, które ładnie będa wyglądac w stozku - nie chce 'Smaragda' - a może dac cisa ale to juz drozsza sprawa.

3 hortensje - najprawdopodobniej 'Silver Dollar'

Jabłoń lub głóg w obwódce z bukszpanu

Miskanty - które dobrze znoszą cień?
Nie wiem co miedzy miskantami a żółtymi kółkami (tuje?) ?

Przed trawą 5 choin 'Jeddeloh'

Od prawej - duza kula bukszpanu - ta, którą wezme od tesciowej, pokazywałam na którejs stronie

Buk, obok kule bukszpanu, podsadzone - nie wiem - zurawka, pachysandra, sama nie wiem

co o tym myslicie?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Agalia 23:14, 11 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Cudnie to Wszystko Motylku planujesz, pod czujnym okiem fanów ogrodowiska. Mi się podoba. Ja również przymierzam się do zaplanowania ogrodu. Jak na razie nie bardzo wiem od czego zacząć, bo pomysłów bez liku, ale jak je ułożyć w logiczną i harmonijną całość. Roślinki już mi się śnią po nocach. Będę podpatrywać pozdrawiam
____________________
butterfly 18:51, 12 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Agalia, dziekuję, wpadaj częściej, może coś podpowiesz ?

Ja też na poczatku miałam milion pomysłów ale wystarczy siąść przy kartce z ołówkiem i powoli wszystko sie klaruje

Tak pomyslałam żeby moze gdzies tu wcisnąc te moje nieszczęsne migdałki - nie chce się ich pozbywać.
Może tego szczepionego na pnu przytulić do dużego bukszpana? Od prawej strony, a dalej w prawo od dużej kuli planuję rząd hortensji, więc jak on przekwitnie to zasłonią go rozkwitające hortensje... ? Tylo tu chciałabym ogrodowe - jeszcze nie wiem jakie dokładnie ale mam już wybranych kilka.

Czy jeśli wcisnę też tu drugiego, krzaczastego migdałka to juz za dużo ?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies