Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

butterfly 18:01, 24 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dziękuje Ci Sylwia,

Ewa, jeszcze jedno, dlaczego zamieniłaś 'Globosum' na 'Golden Globe'? Tylko względy kolorystyczne czy "poważniejsze"? mam na myśli podatność na choróbska na ten przykład.
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:22, 24 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
No to jeszcze może ktoś podpowie bo trochę się motam w linii rabat.

najpierw ta "duża" od koła w dół. Nie wiem czy tak uformować te "brzuszki", zeby to nie wyglądało tak symetrycznie po obu stronach trawnika...


Druga kwestia - zakończenia tej rabaty. Musi się ona zakończyć mniej więcej tam gdzie narysowałam, żeby było przejście obok wykusza na przód. Może zrobić tam łuk tam gdzie to napisałam?

rabata zaznaczona czerwoną kreska "I" - to jej obecny kształt, nie wiem, nie za bardzo mi się podoba...

Druga rabata "II" - tam muszę mieć pergolę, nawet szerokości boku "a" żeby się odgrodzić przed wzrokiem sąsiadów. Przy kształcie tej rabaty chyba nie poszaleję bo zaraz robi się ścieżka z tych płyt w trawniku...

A może obie te rabaty jakoś zahaczyć o taras z przodu...?

ścieżka z płyt musi być w tym kształcie bo już teraz się taka zrobiła jak chodzimy do pieska... Zakończona będzie pergolą z przejściem w inna część ogrodu - drzewka owocowe, warzywniak, altana, plac zabaw... Ale to przyszłość dalsza...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Syla 21:58, 24 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
trzeba to dopracować .....

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ewalm 11:11, 25 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
butterfly, a te rysunki-plany są w jakiejś określonej skali?
patrząc na zdjęcie widoku z tarasu, zamieszczone gdzieś na początku wątku, wydaje się że masz tam za domem bardzo duży teren do zagospodarowania
(jeśli podawałas gdzies wymiary wczesniej, to sorry za pytanie, nie czytałam jeszcze dokładnie całości wątku)
____________________
Ogródek na trzy lata
butterfly 18:17, 25 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Sylwia, rozumiem, że dobrze byłoby aby była ścieżka do tej ławki - ale ta prawa część MUSI pozostać - bo już w tej chwili ta część jest wydeptana...

Coś takiego wymyśliłam ale nie jestem tego pewna - może kamienie dać też na ten wolny kawałek najbliżej pergoli - przejścia?




Ewa, od tarasu do przejścia miedzy "choinkami" (tam gdzie będzie wyżej wspominana pergola) jest około 25 m
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Syla 19:10, 25 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A może troszkę inaczej niż koła .... żwirek z ławką w dwóch kolorach nie koniecznie aż tak kontrastowych. Mogą być dwa odcienie szarości .... ??? Jedna kula z cisa i dwie bukszpanowe różnej wielkości ...... ???

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
butterfly 19:23, 25 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Też ciekawie; dziękuję Sylwia za chęci - takie podpowiedzi chłonę jak gąbka wodę.

Popatrzyłam dziś na to miejsce, podreptałam w miejscu i coś mi się wydaje, że na drzewo w rogu nie będzie miejsca...
Zobaczę jak to wyjdzie na żywca wiosną...

Pozostał mi jeszcze kształt tych dwóch trójkątnych rabat przy tarasie... i zabieram sie za roślinki
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
ewalm 15:36, 26 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Może byłoby lepiej gdyby te "trójkąty" był zaokraglone.
Prawde mówiąc przy takim terenie w ogóle podzieliłabym ogród za domem na dwa odrębne "wnetrza" i nie robiła rabaty ciągnącej się falą wzdłuż całości, tylko raczej jakieś kulisy w połowie:

przepraszam, że az tak koślawo narysowane
____________________
Ogródek na trzy lata
butterfly 18:04, 26 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ewa, całość działki to 25 a... to dużo...masz rację

całość i tak jest podzielona - właśnie po to jest to przejście-pergola miedzy świerkami.

Zaraz znajdę zdjęcie



Ta część za świerkami ma wystarczyć na warzywnik, altankę, plac zabaw, kompostownik...

Dziękuję za rady ale te fale na przeglądanych projektach podobają mi się, tylko nie wiem czy poprowadzić je tak ty zaproponowałaś - symetrycznie po obu stronach, czy nie...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Syla 18:44, 26 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pociągnęłam dalej linie ....... zobacz sobie

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies