Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

butterfly 20:53, 21 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ewa, Aniele mój, Bóg mi cie zesłał

Twój kolejny pomysł jest suuuper!!!

Wczoraj jak poszłam do łóżka to nie mogłam zasnąć, cały czas myślałam o tym pomyśle - jest taki prosty, że aż genialny !!

Wyrysowałam to w powiększeniu (pobawiłam się trochę cyrklem



Żywopłocikiem z bukszpanu oddzielę część rabaty z kora (trawy, hortensje) od części na żwirku.

ten żywopłocik pociągnę takim samym łukiem na druga stronę ścieżki.

A tę brzydką pleksę zakryję żywopłotem z cisa.

Pozostaje mi zapełnić część między tymi żywopłotami i można przechodzić na "tyły"

Cień jest tam tylko rano a potem grzeje do zachodu - rosliny "słońco-znośne" potrzebuje

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 20:59, 21 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i masz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:02, 21 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po prawej stronie ścieżki daj wachlarzem dwa kolory żurawek - czerwone i żółte.
Linię poprowadź od lewego żywopłociku w prawo ku górze i za nim od tego samego punktu drugi wachlarz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 21:13, 21 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Kurczę, Danusiu, ja to chyba jakaś tępa jestem - czytam i czytam i chyba nie bardzo rozumiem ...

Czy o to chodzi?


____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Pszczelarnia 21:50, 21 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak ja bym chciała umieć czytać rysunki ... . Gdzie można o tym poczytać? Też zajrzałam co się tu dzieje, bo te rabaty to wyzwanie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
butterfly 22:09, 21 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ależ Ewa, ja sie tego nauczyłam tu, na Ogrodowisku !

Ale wiecie co, mąż jak zobaczył to powiedział, że on mi to wyrysuje bo dach to mi się nie udał...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
_dominika_ 23:01, 21 lis 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Witaj Beato,
Właśnie jestem po lekturze Twojego wątku i podziwiam efekt (na razie na papierze) ale już można sobie wyobrazić jak pięknie będzie w rzeczywistości. Ja niestety utknęłam w martwym punkcie i szukam inspiracji w ogrodach innych Forumowiczów. Będę częściej u Ciebie gościć - jeśli pozwolisz - nie tylko dlatego, że mamy podobnie duże powierzchnie do zagospodarowania ale również dlatego, że mieszkamy niedaleko siebie.
Pozdrawiam.
P.S. Zdradź, proszę adres szkółki, w której się ostatnio zaopatrywałaś w roślinki.
____________________
Ogród - początek
bociek 18:59, 22 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Fajnie kombinujesz
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
butterfly 21:09, 22 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Witaj Dominika!

Zapraszam tak często jak masz czas i ochotę. Dziękuje za ciepłe słowa. A skąd dokładnie jesteś?
Szkółka, o która pytasz znajduje się w Trzebownisku - wklep w google, na pewno znajdziesz

Bociek, ty tez fajnie kombinujesz

Kurczę, tak bym chciała poodwiedzać wątki, tyle jest jeszcze do zobaczenia, poczytania a ja najzwyczajniej nie mam czasu...

Ostatnio wszystkie moje myśli zajmuje projekt ogrodu - zasypiam i budzę się z rysunkami rabat
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 00:41, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
butterfly napisał(a)
Kurczę, Danusiu, ja to chyba jakaś tępa jestem - czytam i czytam i chyba nie bardzo rozumiem ...

Czy o to chodzi?




O to chodzi tylko nie tak krzywo, upodobnij to trochę, żeby się ładnie rozchodziło.
Tutaj niebiesko-żółte

Tylko mój projekt jest od góry nogami. Ale zobaczysz o co chodzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies