Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

Syla 16:09, 28 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tu nie chodzi o moją cierpliwość
Czy nie można przechodzić tak ???


Poniżej troszkę inaczej zaznaczone koła



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
EwaG 18:04, 28 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A może w ten sposób, bo wydaje mi się, że takie ostre łączenie kół z trawnikiem będzie problemem przy koszeniu.

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
butterfly 19:40, 28 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ewa, no jesteś aniele stróżu mojego wątku !!! (sorki, ale właśnie wróciłam z jasełek gdzie córka grała anioła
To ta moja ścieżka to ta poprawiona na czerwono? miedzy roślinkami, tak ? Ciekawie, nawet bardzo.


gdzie w takim razie Ewuś proponujesz pergolę? Bo ja bym dała na tej linii pionowej przylegającej do tarasu...

Sylwia, oczywiście, że można latać i tam i tam - przecież mówiłam, że marudzę Po prostu takie przyzwyczajenia mamy że biegamy akurat tamtędy. Ale przyznasz, że pomysł Ewy przedni ?

Ale się ciesze, bo widzę światełko w tunelu

Dziękuje wam bardzo dziewczyny !!!!


____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Syla 00:34, 29 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Podobny element Ewy można powtórzyć w narożniku lewym ogrodu , to co próbowałam rozrysować ......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Wieloszka 09:19, 29 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ostatni pomysł Ewy bomba - wilk syty i owca cała - przejście tak jak chciałaś i piękne linie rabat
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sebek 12:08, 29 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo mi się podoba kształt

Zobacz tu na tą rabatę - układ roślin jest bardzo podobny na rysunku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=49
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EwaG 18:47, 29 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Pergola, albo trejaż tak jak myślisz wzdłuż tarasu. Ale cos delikatnego a wytrzymałego, aby nie zdominowało fasady. A czy myślałaś o umiesjcowieniu źródełka na tarasie? Może w otoczeniu trejaża? Na pewno musiało by mieć zbiornik ozdobny nie zakopywany do ziemi (co wiąże się z większymi kosztami).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
wanda7 19:02, 29 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Projekty, plany - zazdroszczę, że jesteś na tym etapie. Ja już tylko muszę planować, co u siebie wyautuję, żeby zdobyć nowe miejsce na cokolwiek.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Syla 11:49, 30 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pozmieniałam w myśl Ewy

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
butterfly 14:34, 30 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
No, nie było mnie całą niedzielę bo gości miałam i dziś tez dopiero z pracy wróciłam...

Jak się ciesze, że mam tak fajnie rozrysowane linie dzięki waszej pomocy
Jeszcze raz dziękuję

Sylwia (śliczny awatarek!), fajnie, że naniosłaś to na projekt - i tu od razu mam pomysł na te rabatki - chodzi mi o kule, i te "normalne" i te na pniu. Pomyślę jeszcze co do zadarnienia i gotowe !

Wanda, witaj w moim wątku, nie zazdrość bo Ty to masz już tak fajnie, rozrośnięte roślinki; ale masz rację, dobrze zaplanować to połowa sukcesu. Nie wiem czy czytałaś wątek od początku ale ja już popełniłam parę błędów ale całe szczęście niewiele, co nie zmienia faktu że trochę będę musiała przesadzić...

Ewa, nie wiem co za "zbiornik nie zakopywany do ziemi" masz na myśli - w ogóle nie orientuję sie w tego typu konstrukcjach - do tej pory w ogóle nie myślałam o jakimkolwiek ciurkadełku - ale podoba mi się zwykła kula, popularna tu na Ogrodowisku. To jeszcze do przemyślenia...

Sebek, o ta rabata jak najbardziej kwalifikuje się do skopiowania Dzięki za przypomnienie.

Agnieszka, właśnie o to mi chodziło, żebym miała "swoją ścieżkę" i żeby praca Sylwii nie poszła na marne
I masz rację - owca cała i wilk syty Bardzo trafnie to ujęłaś


To teraz intensywnie myślę nad roślinkami - na pierwszy ogień idą róże - jest tyle pięknych odmian że głowa boli... a trzeba się ograniczyć do paru...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies