Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

barbara_kraj... 22:38, 26 lis 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
laurowisnia 12:03, 27 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witam.
Pięknie skomponowany ogród. Zestawienia roślin pobudzają wyobraźnię, zwłaszcza osobom ogrodowozakręconym. Można spacerować bez końca i wciąż wracać.
Zgadzam się, że brzozy pięknie wyglądają w środowisku naturalnym. Sama mam brzozę na granicy działki i problem z liśćmi i gałęziami, które spadają przez cały sezon na działkę, także z sadzeniem roślin w obrębie korzeni - jest sucho.
Poddaję propozycję, jeśli pozwolisz, posadzenia trzech buków Dawyck Gold w miejscu tych dwóch brzózek. Nie wiem czy jest tam tyle miejsca? One mają na wiosnę żółtozielone liście, póżniej zielenieją, ale pozostają jasne.
Z krzewów zainteresuj się może kalinami japońskimi Mariesii, Cascade, St. Keverne. Wydaje się mi, że ta ostatnia ma najjaśniejsze liście, które by kontrastowały z cimnym żywopłotem (nie wiem jak się wybarwią na tym stanowisku). Ponadto zimą będzie widoczny ciekawy układ jasnych gałązek na ciemnym tle.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Domi 09:43, 28 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Sebek napisał(a)
A czy ostatnie zakupy na giełdzie obfitowały tylko w bombki czy kupiłaś coś ogrodniczego?


Niestety nie udało mi się wybrać na giełdę. Planuję pojechać z tę sobotę.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 10:05, 28 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
laurowisnia napisał(a)
Witam.
Pięknie skomponowany ogród. Zestawienia roślin pobudzają wyobraźnię, zwłaszcza osobom ogrodowozakręconym. Można spacerować bez końca i wciąż wracać.
Zgadzam się, że brzozy pięknie wyglądają w środowisku naturalnym. Sama mam brzozę na granicy działki i problem z liśćmi i gałęziami, które spadają przez cały sezon na działkę, także z sadzeniem roślin w obrębie korzeni - jest sucho.
Poddaję propozycję, jeśli pozwolisz, posadzenia trzech buków Dawyck Gold w miejscu tych dwóch brzózek. Nie wiem czy jest tam tyle miejsca? One mają na wiosnę żółtozielone liście, póżniej zielenieją, ale pozostają jasne.
Z krzewów zainteresuj się może kalinami japońskimi Mariesii, Cascade, St. Keverne. Wydaje się mi, że ta ostatnia ma najjaśniejsze liście, które by kontrastowały z cimnym żywopłotem (nie wiem jak się wybarwią na tym stanowisku). Ponadto zimą będzie widoczny ciekawy układ jasnych gałązek na ciemnym tle.


Agato, dziękuję za wizytę i bardzo fajne propozycje. Po Twoim poście poczytałam sobie o tych bukach i kalinach i stwierdziłam, że bardzo tam pasują Nie znałam wcześniej tych roślin. Nazwy obiły mi się o uszy, ale nie wiedziałam nawet jak wyglądają.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
laurowisnia 15:00, 28 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Cieszę się,że moje propozycje się spodobały, nawet jeśli nie będą w tym miejscu wykorzystane to może gdzieś indziej?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Domi 17:09, 29 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Dzisiejszy mroźny poranek...



____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 17:21, 29 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gabriela 17:25, 29 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Te zdjęcia wyglądają jak z mojej książki o ogrodach zimą, ale tam były zdjęcia z angielskich ogrodów. Twoje i Twój ogród, w niczym im nie ustępują.
Gdyby tak zima chciała być taka jak teraz, byłoby to do przeżycia. A śnieg od Bożego Narodzenia do Trzech Króli. A i jeszcze wysoko w górach, dla narciarzy.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Domi 17:36, 29 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Gabrysiu, jak tylko mróz ustąpił, zabrałam się za podlewanie. Taką mamy zimę Przez ten brak opadów podlewam co tydzień. Jakoś wolę nie sprawdzać jak poradzą sobie moje rośliny same. Z drugiej jednak strony chciałabym zakończyć już sezon ogródkowy.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
sylllwia 17:52, 29 lis 2011


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Śliczny Twój zmrożony ogród
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies