Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 18:37, 24 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
goniak napisał(a)
Witaj Dominiko
Dopiero teraz dotarłam do Twojego, jakże urokliwego ogrodu
Podoba mi się ponieważ jest ułożony ale nie sztywny. Czuć w nim swego rodzaju naturalność, co osobiście bardzo cenię w ogrodach
Widziałam u Ciebie piekny wiąz Camperdownii, obserwuj go, bo często jest atakowany bawełnicą (takie bąble na liściach), która totalnie szpeci i niszczy drzewo.
Pisałaś o klonie, który choruje, być może przyczyną jest gliniaste i mokre podłoże, którego klony nie tolerują.
Wspaniale prezentują się berberysy Green Carpet, które według mnie są niedoceniane.
Widzę, że podobnie jak ja jesteś wielbicielką tulipanów


Witam Cię Małgosiu w moim ogrodzie. Ja do Ciebie często zaglądam Jeśli chodzi o klona palmowego, masz całkowitą rację. Wykończyły go wiosenne deszcze (te, które przyczyniły się do posypania się kaczorów u Danusi), długo stał w wodzie, u mnie glina, no i przyplątała się (lub uaktywniła) werticilioza.Najgorsze jest to, że w to miejsce po klonie ryzykownie będzie wsadzić coś liściastego. Nawet jak wymienię ziemię, będę w stresie, że zarodniki są nadal gdzieś w glebie i np. nornice mogą je przenieść na grzbietach.No ale cóż zrobić, tak bywa. Zobaczę na wiosnę w jakiej kondycji będzie ten klon. A tulipanki uwielbiam
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 18:49, 24 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Kaisia napisał(a)
Dominiko jakiś czas nie zaglądałam ale dziś nadrobiłam zaległości, powiem może wbrew wszystkim, ale rozumiem Cię ze chcesz się pozbyć dwóch brzózek, wyobrażasz je sobie pewnie jako wielkie drzewa
po za tym na dosadzenie tam trzeciej nie ma miejsca, też bym je przesadziła. Zresztą u siebie już jedną przesadziłam, niestety nie przeżyła tego, a była podobnej wielkości do Twoich. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak szeroko rosną korzenie brzozy i jak płytko im szybciej to zrobisz tym lepiej bo trzeba będzie sporą cześć rabaty rozkopać.
Pomysł Danusi z wisienkami mi się podoba, ale coś czuję, że masz na to miejsce swój własny i wierzę ze będzie bardzo dobry.


Kasiu, dziękuję za zrozumienie. Jak ktoś nie doświadczył sprzątania śmieci z brzóz pospolitych, to nie rozumie, że jest to bardzo, bardzo uciążliwe wówczas, gdy liście nabijają się na cisy, bukszpany i inne nasadzenia. Brzozy pospolite są najpiękniejsze na....cudzych, ODLEGŁYCH, pustych działkach.
A jeśli chodzi o tę rabatkę do zmiany i ew. wsadzenie wisienek, muszę wziąć pod uwagę także ewentualną wymianę klona palmowego w najbliższym sąsiedztwie brzózek (pisałam o tym w poście wyżej do Gosi). Tak więc mam grubszy temat do przemyśleń...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Elfik 00:21, 26 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Dzisiaj postawiłam sobie za punkt honoru, żeby Cię odwiedzić . O matko, po kropelki poszłam... Następną noc zarwę...
To jest 3-letni ogród? No i nie mogę zajarzyć, gdzie on może być... Kiedyś, kiedyś, na spacery chodziłam tylko tam, gdzie przez płot można było oglądać ogrody. A teraz nie ma czasu na spacery, jest robota w swoim ogrodzie. Chce się powiedzieć, że miałaś szczęście móc sobie zadysponować ogród „na gotowo”, a z drugiej strony jak słyszę o takich niekompetencjach projektantki.... No, ale na szczęście efekt końcowy jest naprawdę do pozazdroszczenia ! Teraz dokładasz do tego ogrodu własną duszę i pięknie o tym opowiadasz. I jak fachowo! I jakie zdjęcia śliczne! W wielkim skupieniu je oglądam, szczególnie te widoczkowe, i stwierdzam, że jestem strasznie skażona wycieczką do ogrodów angielskich – wszędzie się dopatruję analogii do tych nasadzeń, jakie widziałam. No choćby ten Twój widoczek.. Jakby żywcem wyjęty z ogrodu Bloomsów...


Danusiu, polej mnie zimną wodą!

gardenarium napisał(a)
Większość Forumowiczów narzeka, że trafili tutaj zbyt późno

Z dumą stwierdzam, że to o mnie!

A teraz drobiazgi:
Nie wiedziałam, że rozplenice należy wiązać w snopki...
Hebe masz cudowne! Ale myślę, że powinnaś go okryć, przynajmniej stroiszem. Ja już 2 straciłam.
Co Ci nie pasuje z tą rudbekią? W zestawieniach z trawami jest nawet zalecana „do pary”...
Brzozy miałam za działką. Niedawno je wycięli i płaczę, bo pod nimi kozaki rosły!
O jejku, jak Ci te cebulowe buchną wiosną!!!!!!
Ja też dużo roślinek mam ze Świerklańca. Tam jest jedna taka babeczka, bardzo kompetetna, ona mi wmówiła moją Limlajtkę, nie wierzyłam, że taka cudna, jak mi opowiadała...
Mam teraz fazę na trawy – odpisałam sobie: kosmatka olbrzymia i kostrzewa Meiera
Dominika, wybacz, ja bym Cię jeszcze zanudzała, ale już naprawdę muszę iść spać, bo jutro idę w gości i choć trochę snu muszę złapać. A jakoś ostatnio – Sebek miał rację: oczy mi się nie chcą zamknąć...
Pozdrawiam Cię serdecznie!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Gardenarium 00:41, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elu, jak długo dziś wytrzymałaś Ale przyznasz że warto było sąsiadkę odwiedzić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elfik 13:01, 26 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
gardenarium napisał(a)
Elu, jak długo dziś wytrzymałaś Ale przyznasz że warto było sąsiadkę odwiedzić

Łoj Danusiu, postawiłam kropkę, po czym ablucje i łózio... No i uwierzysz? - zasnąć nie mogłam! Tylko przemyśliwałam, gdzie ta Dominika... ... ... Już ja ją dorwę! (Dorwiemy się wzajemnie... )
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Domi 18:40, 26 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Elu, no to teraz nie mogę zdradzić gdzie mieszkam, żeby nie psuć Ci zabawy
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Sebek 19:07, 26 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Noo daleko do siebie nie macie
Nie sąsiadujecie nawet miejscowościami

Mam nadzieję, że nie za dużo napisałem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 19:08, 26 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A czy ostatnie zakupy na giełdzie obfitowały tylko w bombki czy kupiłaś coś ogrodniczego?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:15, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Domi napisał(a)
Elu, no to teraz nie mogę zdradzić gdzie mieszkam, żeby nie psuć Ci zabawy


Elu, Górny Śląsk Prawie sąsiadka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elfik 21:52, 26 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Domi napisał(a)
Elu, no to teraz nie mogę zdradzić gdzie mieszkam, żeby nie psuć Ci zabawy

Dominika! Jakiej zabawy??? ja cała w nerwach jestem! Już mnie tak kiedyś Dzidka urządziła. Mówiła: po sąsiedzku jestem... popatrz na mapę... Ja pytam: tuuu? A ona: nie, bardziej na południe. .. Pytam : tuuu?... Nie, niżej... Ja na to: już wiem! TU! A ona: nieee, jeszcze niżej... Wymęczyła mnie... Jak kot myszę...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies