Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kaszubskie piaski

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaszubskie piaski

Bee 09:13, 25 lut 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255
sylwia_slomczewska napisał(a)

Co to te kwitnące na niebiesko roślinki za liśćmi hosty???


Witaj Sylwia, to jest barwinek posadzony pomiędzy hostami.


Gosiu,

Uwielbiam brusznicę, warto ją posadzić. Odmiany uprawowe mają trochę łagodniejszy smak niż dzika brusznica. Ale i tak dżem domowy jest najlepszy
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 08:41, 17 maj 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255
Wiosna dotarła w końcu do Kaszubskich Piasków. Zakwitły pigwowce, drzewa owocowe i zazielenił się na żółto żywopłot.

Rabata angielska w wiosennej odsłonie. Zakwitły sadzone jesienią szafirki. Oregano, rozchodniki, kocimiętki, floksy i trawy się zielenią reszta się dopiero budzi. Posadziłam kilka małych sadzonek lawendy na zakończeniu rabaty angielskiej.







____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 10:47, 17 maj 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255
Pierwiosnki dają radę na piasku w półcieniu. Trochę wspomagane hydrożelem

Szafirki wreszcie zakwitły. Nornice ich nie ruszyły. Bo o tulipanach mogę zapomnieć jak nie chcę dokarmiać drani.





I cudowne epimedium. Sama delikatność i elegancja. Marzy mi się małe poletko ale na razie mam tylko 3 sadzonki. Ciekawe czy się zadomowi na piasku i rozrośnie.

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
hankaandrus_44 22:31, 18 maj 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Wszystko pięknie Tobie ruszyło do życia. To tak jak i u mnie. Trzymam kciuki za wszystko dobro!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Bee 08:07, 19 maj 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255
Dziękuję Haniu.

Czy u Ciebie też taka susza? U mnie praktycznie nie bylo porządnego deszczu od zimy
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Basieksp 14:39, 19 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Macie bardzo ładny widok w sobotę u nas ma padać, może u Was też popada
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:13, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Epimedium zazdroszczę. Pięknie Ci rośnie.
Trzymam mocno kciuki za porządny opad deszczu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 19:38, 19 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Pięknie i śliczne widoki za płotem
U mnie tez sucho i gorąco na dodatek, było, bo od dzisiaj burze chodzą, a jutro nawet orkany mają nas odwiedzić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 22:10, 19 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Hej, witaj po zimie W lutym u Was nie padało? Mam wrażenie, że luty był bardzo deszczowy. No, ale kiedy to było, teraz też mam sucho.
Ślicznie ogród ruszył do życia
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gosialuk 00:23, 20 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
U mnie te żółte pierwiosnki już przekwitły. Ostatnio spodobały mi się te ząbkowane i pewnie je kiedyś zaproszę do siebie.
Epimedium też się zachwycam. One są ozdobne prawie cały rok. Mam nadzieję, że ci się ładnie rozrośnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies