Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 21:56, 09 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Danusiu, eMowi bardzo podoba się ta trawa. Nie podoba mu się jednak fakt, że to trawa jednoroczna. Podobają mu się tylko aksamitki z takich „jednorazowych”. Chociaż w jednym miejscu po roku wyrosły mi dwie kępki (widocznie się same wysiały).
Także, drogą kompromisu, i wg pomysłu dziewczyn, kupię dwie Rubrum, a pozostałych sześć jakichś innych. Może rozplenicę wschodnią Karley Rose.
Przez zimę przechowam te dwie Rubrum, zobaczymy, co z nich będzie. Pewnie nic
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rojodziejowa 23:06, 09 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8458
Karley Rose też jest z tych wrażliwszych na mrozy, ale nie aż tak jak Rubrum oczywiście.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 23:44, 09 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Dzięki za info . Poczytałam i jest tylko napisane, żeby okrywać w przypadku surowych (czasami dopisują też bezśnieżnych) zim. Czyli jakich? od ilu stopni mrozu zima jest surowa?

Tak, jak napisałam wcześniej, ten sezon potraktuję jako eksperymentalny. Może coś przezimuje .

Oczywiście równocześnie chciałabym, żeby przezimowało wszystko, albo przynajmniej wszystko poza Rubrum
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 05:44, 10 mar 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913

Wow jakie donice!
Jakos przeoczyłam dostawe

U ciebie to wszystko musi byc wielkie żeby nie zginęło
Keramzytu tez sporo wejdzie na drenaż nie mówiąc o ziemi…

U mnie najbardziej bezproblemowe w donicach hortki i lilaczki
Ale z kolorowymi trawami można robic kompozycje co roku i będzie cudnie


Agatorek napisał(a)
Przez chwilę było tak:


Już się stopiło, ale wieje zimny wiatr, brrr.

Wczoraj przyjechały doniczki:
8 kul o średnicy 80 cm, 4 kule o średnicy 38 cm i jeszcze dwie mniejsze (to już dostałam w gratisie ), średnica 30 cm i 22 cm. Wszystko na taras.

Wielkie kule


Najmniejszą rozpakowałam do zdjęcia
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 10:30, 10 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Na szczęście te donice mają wkłady i nie muszą być całkowicie zapełnione ziemią . Ale, tak czy inaczej, sporo ziemi wejdzie, mam dużo takiej czarnej „zwykłej” i kompostu, będę mieszać. A na dno keramzyt.

Dziś po przebudzeniu znów ujrzałam śnieg. Już się roztopił. I dla odmiany pada deszcz .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:30, 13 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Dziś w końcu trochę podziałałam, o godz. 11 było już 10 stopni, więc prawie biegiem ruszyłam na ogród .
Zdążyłam powycinać wszystko do końca z rabaty przy bramie, i z nad „starych” oczek (tam na szczęście mam mało do wycinki).
Później się rozpadało, więc skończyłam po około 3 godzinach.

Jutro w końcu zacznę rabaty za domem … tu potrzeba kilku dni. Jutro ma być ładnie .

A na końcu róże.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 18:33, 13 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tak, mnie też deszcz o 14tej przegonił. Jak już masz wolny dzień, to takie historie... niefart i prace leżą odłogiem. Ale jeszcze będzie czas. Nie spieszę się już, jakoś wyluzowałam.
Agatorek 18:39, 13 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Ja też się nie śpieszę. Jak jest za zimno, to nic mnie z domu nie wyciągnie. Patrząc na prognozy długoterminowe, to raczej nie będzie nagłego ataku lata, więc i rośliny nagle nie wystartują .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 17:38, 14 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agatorek napisał(a)
Ja też się nie śpieszę. Jak jest za zimno, to nic mnie z domu nie wyciągnie. Patrząc na prognozy długoterminowe, to raczej nie będzie nagłego ataku lata, więc i rośliny nagle nie wystartują .



Donicowe zakupy idealnie dobrane do innych ogródkowych ozdób. A nie kuszą Cię w nich hortensje ogrodowe? Są takie mniejsze odmiany. Z przezimowaniem byłby chyba mniejszy problem. Anita (Mój azyl na wichrowym wzgórzu) ma co roku przepiękne hortensje z serii Magical Four Seasonw kamiennych korytach i donicach. Przepięknie zmieniają kolor w trakcie sezonu. Ponoć aż 4 razy!
zdjęcie z końca sierpnia
Życzę sił i pogody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 17:43, 14 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Haniu, hortensje ogrodowe są piękne, ale ja chyba nie mam do nich szczęścia/ręki . Plus niestety taras jest bardzo słoneczny, wydaje mi się, że to nie byłoby dla nich najlepsze stanowisko, chociaż widziałam hortensje ogrodowe rosnące w słońcu.

Edit: piękne są te hortki u Anitki

Ale zdecydowałam się na mini hortensje krzewiaste o nazwie Limetta P, jakaś nowość, takie mini-annabelki . Będą w tych mniejszych donicach o średnicy 38 cm.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies