Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Alija 17:37, 16 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8628
Magara napisał(a)
Ładna ta Limetta, kusząca
Czy hortensja drzewiasta i krzewiasta to to samo? Wydaje mi się, że tak ale głupio zapytam


Magarko, dobrze ci się wydaje, drzewiasta i krzewiasta, to jest to samo (to te różne anabelki) Bukietowa jest inna, właściwie to mnie bardziej pasuje właśnie do niej nazwa drzewiasta, bo ma solidniejsze, mocniejsze pędy.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ewsyg 19:36, 16 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
olciamanolcia napisał(a)


Jak to mówi moja Mama
„ Tabletka na poty i do roboty ”


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agatorek 21:28, 16 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Trochę się przerobiłam z pogodą . Słońce, owszem było, ale przez jakąś godzinę. Później już było odczuwalnie chłodniej. Ale przecież po godzinie nie będę wracać, więc spędziłam na dworzu całe 5.
Mam już sporo zrobione na tyłach, została mi rabata przy rowie/fosie po obu stronach plus jej przedłużenia i rabata z różą Bonica. Jako, że forsycja jeszcze nie kwitnie, to róże na razie omijam. Ale na tej rabacie mam dużo werbeny do wycięcia.
W sobotę prawdopodobnie ciąg dalszy.

Przy wycince zauważyłam, że niektóre (w sumie większość) szałwie Hot Lips mają zielonkawe łodyżki. Ciekawa jestem, czy przezimowała, czy tylko udaje



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:31, 16 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
ajka napisał(a)


Będą pod dachem? Bo ja swoje donice rzadko podlewam


Naokoło domu mam tylko około metrowy „daszek”, więc większość tarasu jest pod gołym niebem. EM mi obiecuje (ekhmm ), że doprowadzi wodę na taras (mam dwa krany, ale bardziej od frontu), także może od razu te rośliny nie pousychają
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:54, 16 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Alija napisał(a)


Magarko, dobrze ci się wydaje, drzewiasta i krzewiasta, to jest to samo (to te różne anabelki) Bukietowa jest inna, właściwie to mnie bardziej pasuje właśnie do niej nazwa drzewiasta, bo ma solidniejsze, mocniejsze pędy.

Alicja, dzięki
Ja mam tylko limki i tak mi one "leżą", że jakoś nie mogę się skusić na inne, chyba czas zmienić nastawienie

Aga - ładnie podziałałaś Powiem Ci w sekrecie, że werbeny wycięłam w styczniu przy okazji jakiegoś okna pogodowego - i nie żałuję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 05:47, 17 mar 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41699
Ja jestem całkiem w lesie z pracami
Nastawiam się na weekend ale pewnie za duzo nie zrobie przez kręgosłup
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 07:57, 17 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Magara, nie wiem, co jest dla mnie gorsze do wycinki, czy werbena, czy wczorajsza szałwia hot lips. Obie mają strasznie twarde łodygi (szałwia wręcz zdrewniałe). Hortensje też nie lepsze. Jak po dwóch sezonach są takie grube i twarde, to za kilka lat będę musiała je ciąć siekierą?

Kasiu, to lepiej w takim wypadku rozłożyć sobie prace na więcej dni. Mnie też plecy bolą po takiej wycince, ale po pary godzinach to mija.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 08:08, 17 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Agnieszko, sporo podziałałaś. Bardzo jestem ciekawa czy Hot Lips ci przezimuje. Myślałam o zakupie ale nie chcę kolejnej jednorocznej.
Ja róże już tnę, obrabiam rabaty po kolei i już nie patrzę co wcześniej co później. Szkoda czasu. A Bonicę będziesz skracała? Czy tylko przemarznięte? Kiedyś miałam ją w dużych donicach i niemal nie cięłam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 10:32, 17 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Dam znać, co się okaże z Hot Lips. Tak naprawdę, to przy zakupie nie miałam pojęcia, że ona jest jednoroczna . Teraz już sprawdzam.
Bonica będzie miała teraz pierwsze cięcie, więc pewnie powycinam najcieńsze gałązki i lekko skrócę. Nie zauważyłam przemarzniętych pędów. Ale nie na wszystkie patrzyłam.

Róże będę oddzielnie ciąć, żeby nie mieszać wyciętych traw i bylin z różanymi pędami z kolcami. A nie chce mi się działać na dwie taczki. Pewnie i tak by mi się mieszało i musiałabym później przebierać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 11:02, 17 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Agatorek napisał(a)
Dam znać, co się okaże z Hot Lips. Tak naprawdę, to przy zakupie nie miałam pojęcia, że ona jest jednoroczna . Teraz już sprawdzam.
Bonica będzie miała teraz pierwsze cięcie, więc pewnie powycinam najcieńsze gałązki i lekko skrócę. Nie zauważyłam przemarzniętych pędów. Ale nie na wszystkie patrzyłam.

Róże będę oddzielnie ciąć, żeby nie mieszać wyciętych traw i bylin z różanymi pędami z kolcami. A nie chce mi się działać na dwie taczki. Pewnie i tak by mi się mieszało i musiałabym później przebierać .

A to mnie zaciekawiłaś tym rozdzielaniem ścinek traw i róż... Jaka jest tego przyczyna?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies