Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 15:02, 17 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ścinki traw i inne daję do kompostu, a róże mają pędy z kolcami, więc wyrzucę je gdzieś indziej , żeby mieć ziemię kompostową bez kolców.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 19:43, 17 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Aaa, qmam. Ja wszystko do worów ładuję .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:49, 17 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Czytam, że działasz ostro w ogrodzie. Ja też ale ledwie półtorwj, dwie godzinki dziennie. I siły już nie te co 10 lat temu jeszcze mi zostało 6 i pół bylinówek do sprzątania z suchego, wszystkie trawy, suchy strumień wszystkie róże, hortensje, clematisy i reszta krzewów do cięcia. A przecież liliowcowej uprzątnęłam w styczniu, a teraz od miesiąca prawie co dzień działam w ogrodzie. Czym starszy ogród tym więcej roboty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 20:29, 17 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja dzisiaj też zaczęłam ciąć róże. Niektóre już pokazują zielone listeczki. Byłam z psem na spacerze i widziałam mocno napączoną forsycję, to może już można ciachać róże ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agatorek 20:46, 17 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Judith, my akurat zrezygnowaliśmy z odbiorów bio .

Sylwia, w końcu się musiałam ruszyć . Trochę mniej mam do ogarnięcia niż Ty, ale i tak po wycince czekają mnie drobne poprawki rabat, ale to już na spokojnie . I tak, jak piszesz, im ogród starszy tym więcej pracy, trawy urosną, hortensje i inne krzewy też, więc cięcia będzie sporo.
Jutro zamierzam wyjść znów na kilka godzin, a potem się zobaczy.

Ewa, ja z tych, co czekają na żółty kolor forsycji . I tak pewnie wcześniej nie dałabym rady. Ale widząc prognozy, to myślę, że można już zaczynać.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 06:39, 18 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
U Wioli pytałaś o All Golda.
All Golda mam w półcieniu i w pełnym słońcu. W bardziej cienistych miejscach rośnie większy i bardziej w limonkę/zieleń. W słońcu przypalało go lekko tylko pierwszy sezon a potem chyba się przyzwyczaił. Nic się z nim nie dzieje, trzeba natomiast pamiętać o podlewaniu. Jak ma za sucho - zwija liście w ruloniki. I rośnie słabiej, kępa jest dużo mniejsza, bardziej zwarta.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 09:11, 18 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dzięki Iwonka
Zależy mi akurat na większych rozmiarach, więc daruję sobie akurat tą odmianę. Na to miejsce

Cały czas zastanawiam się nad trawami do tych największych donic. I chyba jednak rozum zwycięży, czytaj: nie będę pakować kasy w jednoroczne. Gdyby chodziło o jedną doniczkę, to pewnie bym się nie zastanawiała, ale 6 czy 8 to już przy większych sadzonkach jest już odczuwalne . A nie do końca jestem przekonana, żeby dać np 2 doniczki Rubrum, a 4 jakieś inne.
Może zrobię tak, że dam 2 odmiany hakonechloa, albo jedną odmianę, jeśli się na coś zdecyduję (w końcu ).

Wczoraj jeszcze wpadłam na pomysł, żeby do jednej donicy wsadzić bambusa (są odmiany kępiaste, z niewielkimi bryłami korzeniowymi). Zamówię jednego i zobaczę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mrokasia 09:22, 18 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Bambusy w donicach ma chyba Effka (od domowniczki do ogrodniczki). Możesz zajrzeć i podpytać
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Roocika 14:36, 18 mar 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ja macham, bo się obudziłam z zimowego snu. Fajnie, że działasz.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 14:41, 18 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
All Gold jest mała. Lepiej zwykła marca, jest największa.
Ja mam bambusy w ogromnych donicach i te donice zadołowane w moich murowanych donicach przy tarasie. Już z 5 lat i jest ok. Chociaż odmianę mam dużą to w donicy nie przekracza 180 cm. W gruncie miały mieć nawet 4m.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies