Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 18:23, 09 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Basiu, ja niewiele więcej będę wystawać . Ale wody będzie troszkę mniej niż 1,5, bo nalewa się jakoś około 10 poniżej górnej krawędzi przy tym typie filtracji . Czyli woda do szyi .
Jakby Ci lenistwo minęło, to zapraszam

Judith, jasne, że tak

Anetko, już się dzieje . EM stwierdził, że sam zrobi wykop . W poniedziałek będziemy decydować, czy jednak nie wzywać pomocy w postaci pana koparkowego z dużą koparką .
EM kopie minikoparką i od razu wywozi ziemię za ogrodzenie (oczywiście na naszą działkę). To duży plus.
Bo pan koparkowy zryłby i tak słabą trawę, no i usypałby mi Kilimandżaro pod domem, a eM i tak musiałby to później wywozić. A ziemi jest straaaaaasznie dużo. Ale jak nie będzie wyjścia, to w poniedziałek jadę na wieś (niedaleko jest pan, który ma koparkę) lub przekupię panów, którzy remontują „siódemkę” - akurat robią bardzo blisko .

Renatka, zapraszam .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
April 18:30, 09 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Ja co roku podlewam iglaki i cisy wodą z basenu. Po czterech tygodniach od zaprzestania dodawania chemii, woda nadaje się do podlewania. Sprawdzone od 8 lat.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 22:41, 09 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
April napisał(a)
Ja co roku podlewam iglaki i cisy wodą z basenu. Po czterech tygodniach od zaprzestania dodawania chemii, woda nadaje się do podlewania. Sprawdzone od 8 lat.

O widzisz bo się zastanawiałam czy ta chemia roślinom nie zaszkodzi i czy do źródeł głębinowych nie dotrze. To dobrze że nie trzeba tej wody potem zmarnować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 23:39, 09 wrz 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43342
sylwia_slomczewska napisał(a)
A to rozumiem Tyle, ze tą wodę z chemią to gdzie się wypompowuje? Bo raczej nie na ogród, a z kolei szambiarka to by tylko resztę wody rurą skaziła. To mnie zastanawia najbardziej

Owszem na ogrod a konkretnie do studni chłonnej
Wystarczy ze 2 tyg nie dodawać preparatów i juz chloru nie ma
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 23:41, 09 wrz 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43342
Zamiast zadaszenia rozważ cos takiego
albo takiego

Ja żałuje ze nie mam miejsca


Agatorek napisał(a)
Basiu, ja niewiele więcej będę wystawać . Ale wody będzie troszkę mniej niż 1,5, bo nalewa się jakoś około 10 poniżej górnej krawędzi przy tym typie filtracji . Czyli woda do szyi .
Jakby Ci lenistwo minęło, to zapraszam

Judith, jasne, że tak

Anetko, już się dzieje . EM stwierdził, że sam zrobi wykop . W poniedziałek będziemy decydować, czy jednak nie wzywać pomocy w postaci pana koparkowego z dużą koparką .
EM kopie minikoparką i od razu wywozi ziemię za ogrodzenie (oczywiście na naszą działkę). To duży plus.
Bo pan koparkowy zryłby i tak słabą trawę, no i usypałby mi Kilimandżaro pod domem, a eM i tak musiałby to później wywozić. A ziemi jest straaaaaasznie dużo. Ale jak nie będzie wyjścia, to w poniedziałek jadę na wieś (niedaleko jest pan, który ma koparkę) lub przekupię panów, którzy remontują „siódemkę” - akurat robią bardzo blisko .

Renatka, zapraszam .
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Monika83 07:15, 10 wrz 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3212
Agatorek napisał(a)
Monika, dzięki
To Rozplenica wschodnia Fairy Tails, można ja kupić online w Daglezji (19 zł za doniczkę 3L).
Przyrost roczny bardzo duży .
Właśnie widziałam że jest tylko w tym sklepie, no śliczna jest ta trawka To przyrost ma taki duży jak moja rozplenica wschodnia Karley Rose.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 07:18, 10 wrz 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3212
Agatorek napisał(a)
Rośliny powariowały…
Masz racje bo u mnie magnolia kwitnie Genie i jeszcze druga na dniach za kwitnie jasno różowa
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Agatorek 11:32, 10 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Jola, Sylwia, No to sprawa z wodą wyjaśniona

Kasya, u nas będzie zadaszenie. Można wtedy pływać podczas „gorszej” pogody (rozsuwam wtedy tylko jeden panel, lub w ogóle). Miejsca na leżaki jest pod dostatkiem . Ale ten przesuwany taras to też fajna opcja

Monika, Genie to chyba normalnie kwitnie dwa razy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
LIDKA 12:24, 10 wrz 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Basen to super sprawa. Ja mam tylko rozstawiany a taki z pompą ciepła to już lux.
Pływanie od wiosny do jesieni. Samo zdrowie,
Aga wiedzialam że coś wymyślisz ale basenu sie nie spodziewałam.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 12:54, 10 wrz 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4293
Agatorek

Aniu, dzięki. Będzie plotek odgradzający basen. I 3 żabki



A ja sobie tak zażartowałam. Super!

Aguś powiedz mi co ile sadziłaś u siebie te żurawki Brownies?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies