Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

mrokasia 20:15, 11 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Noooo, niezły wykop .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 20:35, 11 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Aga basen bedzie z gotowej niecki jako odlew czy taki blaszany obkladany folia? I jeszcze moze pisalas ale umknelo mi, jaki bedzie duzy?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 20:59, 11 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Judith, No jest

Ania, u mnie i tak nie ma szansy na zielony dywan przy szkodnikami ważących po kilkadziesiąt kg .
Około 10-14 dni po rozpoczęciu prac będzie można zasypać teren wokół basenu i resztę wywieźć.

Mrokasia , no niezły jest

Tarciu, ani taki, ani taki. Gotowa poliestrowa niecka u nas nie jest zalecana (wysoki poziom wód gruntowych, i w przypadku gdy wody gruntowej byłoby za dużo, ścianki mogłyby się zniekształcać po jakimś czasie)), a basen z niecką ze stali nierdzewnej był dwa razy droższy od tego, który wybraliśmy.
Wybraliśmy nieckę żelbetonową, dodatkowo izolowaną i obłożoną folią (folia w delikatny wzorek)

Z lewej strony kolor folii antypoślizgowej, która będzie na schodach, po prawej wzór folii „głównej”.



Wymiary to 4 x 12 x 1,5 m. Nie chciałam przekraczać 50 metrów kwadratowych (od tej powierzchni konieczne jest pozwolenie na budowę, nie mam ani ochoty, ani czasu jeszcze załatwiać jakieś papiery, mapki, opinie i inne bzdury).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Wiaan 22:43, 11 wrz 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Agnieszka co tu się u Ciebie wyrabia Tu się robi jakby luksusowo Kibicuję i wiem, że będziemy zbierać szczęki z podłogi
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kordina 22:50, 11 wrz 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Możesz teraz prześledzić warstwy geologiczne ziemi, jak kawałek uciętego, warstwowego tortu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mary 23:29, 11 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
Agatorek napisał(a)
A tymczasem….



Niestety eM musiał przerwać prace minikoparką , bo trafił mu się ważny wyjazd.
Załatwiłam dziś Pana Koparkowego i dokończył wykop. Wszystkie drzewka przeżyły (musiał manewrować między nimi), a trawa wygląda lepiej, niż się spodziewałam. Oczywiście tam, gdzie leży ziemia, będziemy musieli posiać nową.
Widoczna na zdjęciu ziemia będzie wywieziona (to tylko część z wykopu), po tym, jak zostaną obsypane brzegi basenu. W tej chwili z każdej strony jest dodany 1 metr, żeby można było stawiać ścianki i różne ustrojstwa .

Wpadłam i zamiast zachwycić się powstającym basenem , zachwyciłam się, że jaka ta ziemia jest czysta. Żadnych śmieci. Zazdrość.
To nie jest normalne. Wiem.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 23:47, 11 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Piękny wykop, piękna glina
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:10, 12 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Tak, glina... z chęcią przygarnęłabym trochę nadmiarów.
Wymiar basenu moim zdaniem zadowalający, można spokojnie pluskać się i pływać Zabudowa wokół będzie fajnie grała z całością. Domyślam się, że ze względu na wesołe stadko będziecie basen ogradzać. Mój rudzielec nie lubi wody i nawet jak ma możliwość to za bardzo nie wchodzi, ale znam takie "wodniaki", że jak widzą zbiornik to bez namysłu wskakują...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anuska2507 09:41, 12 wrz 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2645
Agatorek napisał(a)
Ania, u mnie i tak nie ma szansy na zielony dywan przy szkodnikami ważących po kilkadziesiąt kg .
Około 10-14 dni po rozpoczęciu prac będzie można zasypać teren wokół basenu i resztę wywieźć.

Domyślam się
Po 10 dniach to może trawa odbije. My staraliśmy od razu zdjąć z trawnika warstwę ziemi ubitej kołami koparki. A po tygodniu ujrzałam z powrotem 2 przysypane piaskiem choiny kanadyjskie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
TAR 10:00, 12 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
jeszcze podpytam, forma żelbetowa to gotowiec? pusc prosze na privka linka do firmy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies