Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Juzia 20:03, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38778
Agatorek napisał(a)


Ale czad!
A niedawno jeszcze pusto tu było
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
nicol21 20:34, 28 kwi 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
U Ciebie poranne obchody to chyba kilka godizn mogą trwać Basen super! ta osłona to jest to! Natura już czeka żeby do niego wskoczyć.... fajnie zgrywa się z płotkiem i resztą ozdób w ogrodzie!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gruszka_na_w... 20:58, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Ależ te najstarsze nasadzenia bliżej frontu fajnie się zagęściły. Wokół sadzawki zrobiło się bardzo klimatycznie.
Pan kowal wciąż utrzymuje wysoki poziom rękodzieła. Płotek znakomicie się wpisuje w zastany krajobraz. Bardzo estetycznie prezentuje się zadaszenie basenu. Jest nad wyraz eleganckie.
Czekam z wielką ciekawością na kolejny sezon w nowej części ogrodu. Będzie się działo!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 21:07, 28 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Anetko, dziękuję . Fakt, trzeba się narobić, żeby efekt był, jaki jest, ale warto

Magarku, mam nadzieję, że będzie bujność, jak wrócę . Na razie szkolę psy, żeby się z obcymi Onymi nie spoufalały

Basiu, byliny i krzewy owszem, ładnie rosną. Drzewa w większości już duże kupowałam, cierpliwości (i cienia) mi brakuje

Moje bergenie wyglądają teraz tak :


W tym roku pierwszy raz są takie stojące na baczność

Basiu (Basiek), to dżungla, która powstała wraz z budową domu, dlatego tak tu zarośnięte (ale z eMem lubimy, jak jest tak gęsto).
Te drzewa stojące w wodzie to samosiejki wierzb rosnących przed ogrodzeniem. 5 lub 6 lat i tak urosły. Ale mają dużo wody, więc i warunki super, jak dla nich.

Dziękuję Aniu, ❤️. Ilość roślin rzeczywiście jest spora . A jeszcze troszkę zamówiłam (głównie bylin do poupychania na rabatach). Rośliny cieniolubne będę upychać dwoma kolanami, bo mam cień tylko na jednej rabacie .

Zuza, dziękuję . Wszystko pasuje, bo wzięłam sobie do serca hasło ogrodowiska, że musi być spójnie . U mnie tym elementem jest kuta architektura. Wydawało mi się wcześniej, że może będzie za bardzo zwracać na siebie uwagę, ale przy tej powierzchni nie gra pierwszych skrzypiec.

Asia, wiesz, przy dużej powierzchni małe rabaty nie robiłyby wrażenia, więc musiałam postawić na ilość (i jakość ) i obsadzić trochę terenu. Biforki- arterki za jakiś czas będą

Elisko, widzę, że humor cały czas się Ciebie trzyma . Bo nie oddam tej połówki altanki

Mirka, mam taki wysoki poziom wód gruntowych. Po zimie zawsze jest sporo wody, a po tej, to woda była na równo z ziemią. Bez tych jeziorek miałabym stojącą wodę na rabatach.
Latem są to suche oczka .

Juzia , często z eMem śmiejemy się, że było klepisko, a jest San Francisco
Poczekaj do lata i jesieni, wtedy dopiero będzie widać busz (urosną trawy i hortki)

Dziękuję Nicol , mam nadzieję za kilka dni przetestować basen. I to, czy Brutus jednak nie przeskoczy płotka.
Porannych obchodów nie robię, nie mam czasu

Haniu, dziękuję . Jestem bardzo zadowolona z pracy pana Kowala . Rozumiemy się bez słów. I to bardzo cenię w wykonawcach
Te pierwsze nasadzenia rozrosły się aż za bardzo miejscami, ścieżki w niektórych miejscach są zarośnięte tak, że trzeba się wycofać i przejść inną drogą
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 21:30, 28 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7550
Wow, po prostu wow.

Masz wlasne bajorka, super. Basen miodzio, bym sie porelaksowala
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 21:39, 28 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Tarciu, zapraszam
Ps. Dzięki za „wow”
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 21:48, 28 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Agatorek napisał(a)
[img


O Matko ale busz!!
Czy ty drozdże lejesz?

I basen jest
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
UrsaMaior 22:03, 28 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8292
Fajne te bajorka! Zazdraszczam! Twoje bergenie u mnie są cudne, więc plan jest taki, że będę sępiła więcej
____________________
ogród pod lasem
Magleska 22:10, 28 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18675
Aga

to teraz został Ci jeszcze jakiś warzywnik ze szklarnią i sad do zrobienia

Namawiam mocno -może kiedyś zrobisz ,jak już nacieszysz się rabatami ja swój warzywnik uwielbiam -już teraz co rano po sałatę ,rzodkiewkę i szczypiorek w szlafroku idę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 22:28, 28 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Justyna , nic nie leję, nic nie robię oprócz pielenia. Mam „mokrą” ziemię, czyli czarna ziemia na glinie, która trzyma wilgoć.
No, jeszcze odprawiam czary w każdą pełnię

Iza, przekażę odpowiedniej instancji, bo moje bergenie są od mojej mamy . Jakoś się dogadamy . U mnie też ładnie rosną .

Madzia, warzywnik (szklarenkę) chciał em. Ale miejsce na nią, najbardziej nasłonecznione, jest już zajęte przez basen . No cóż…
Nie mówię, że nie, ale jeszcze nie teraz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies