Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały podmiejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały podmiejski

maksimini 22:34, 22 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Anda Dziekuję za pomysły i uwagi, wiem o czym piszesz, fajnie wyglądają te różnice w poziomach, nie wiem tylko czy paktyczne, ale może tak, pomyślę. Od dawna nie daje mi spokoju ta szerokość tarasu, bo jak nie mam trawnika (nie potrzebuję, nie mam aż takich małych dzieci i wolę rośliny niż trawę,) to tras powinien być wygodny bo tam będziemy toczyć życie ogrodowe. Na załączonym projekcie zamieściłam wstępnie strefy tarasowe (kanapową można zamienić ze stołową).
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
inka74 22:35, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Te pełne drzwi to ? One nie są niżej niż reszta?
Duże drzwi to podejrzewam salon, mniejsze kuchnia czy sypialnia? Pytam bo strefa jadalna ze stołem dobrze by było aby była koło kuchni. Nad strefą wypoczynkową z kanapą warto pomyśleć o trwałym zadaszeniu. Stół jadalny może stać pod chmurką.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
maksimini 23:30, 22 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
inka74 pełne drzwi do pomieszczenia gospodarczego - tam może być miejsce na meble ogrodowe, narzędzia ogrodowe i wszelakiego rodzaju klamoty np. opony (spiżarninię, pralnię mam gdzie indziej) I tak, są niżej niż reszta. Duże drzwi i mniejsze za rogiem są od salonu. Mniejsze drzwi (te obok dużych) od pokoju muzyczno(pianino)-gościnno-telewizyjnego, stąd tam umiesciłam te fotele. Kuchnia z drugiej strony domu (od ulicy), salon od kuchni oddziela jadalnia, sypialnia na piętrze.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 23:56, 22 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
inka74 napisał(a)
Nie chodzi o to, aby od razu wszystko zrobić a o to, aby tak dobrać powierzchnię by później nie przerabiać pół ogrodu

Ja Cię rozumiem i myślę tak jak Ty, a mój maż twierdzi, że skoro stać nas będzie na zimowy ogód to i na przeróbkę ogrodu znajdą się fundusze..i weź z nim gadaj
A jak zadałam mu pytanie sofa czy stół to bez wątpienia sofa! ale tu się zgadzam bo na 100% będziemy częściej koszystać ze strefy wypoczynkowej niż jadalnianej, więc tam ma być wygodniej (ale stół też być powinien).
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 01:39, 24 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Zmieniłam projekt, nie będzie półokręgu. Skłaniam się do poniższych rozwiązań, który lepszy i co w nich ewentualnie jeszcze zmienić? Wiadomo trzeba je dopracować - ustalić np. szerokość ścieżek albo np. zaokrąglić rogi, może jeszcze nieznacznie poszerzę taras. W tej chwili ma 3,2 może będzie 3,5m, może 3,7m a maksymalnie 4m. Albo zostanie tak jak jest. Co myślicie?
Inka74 byłam u Ciebie w ogrodzie, piękny zakątek cienisty masz za domem, aż się chce przesiąść na ławeczce. I róże też cudowne A co to za drzewko, to płaczące,zwisające naprzeciwko ławeczki? Śliczne jest, robi klimat.
antracyt u Ciebie też byłam, kobieto hektary masz, moższesz szaleć
Anda i Ciebie odwiedziłam, też róże zachwycające i mnóstwo bylin, super

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
sylwia_slomc... 10:50, 24 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Pierwszy ma fajną oś widokową
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 12:24, 24 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Nic nie poradzę, łuki jakoś bardziej do mnie przemawiają Ale podoba mi się kółko w pierwszej nowej wersji
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
maksimini 13:21, 24 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
antracyt ten łukowaty cały czas mam w głowie, a zatem bedzie którys z trzech. Łukowaty sprobuję dziś narysować - zobaczymy co wyjdzie.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 15:04, 24 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Wersja robocza na bazie zmian Inka74
. Lewe kołko do dopracowania bo jakieś niekształtne, boki też.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Roocika 15:40, 24 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, jak możesz zrobić taras na 4 m to polecam, my mamy 3,6 i to jest tak na styk, jeszcze z 0,5 m na komunikację by się przydało
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies