Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały podmiejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały podmiejski

Anda 18:14, 26 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Jeśli chodzi o taras, to zobacz jaki ładny ma April Właśnie taki lekko uniesiony i dwupoziomowy, bo zejście do ogrodu jest niżej.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10834-april-podbija-las?page=4#post_9

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:16, 26 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
maksimini napisał(a)


]


Mnie najbardziej podoba się poprzednia wersja, z tą łukową ścieżką, oraz ta.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
maksimini 10:41, 30 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Musiałam trochę oderwać się od ogródka i "przetrawić" pomysły.
Ostatecznie na pewno powiększam taras do 4m.
Przejrzałam jeszcze raz wszystkie szkice i rysunki.
Właściwie niewiele się zmieniło, choć nadal jeszcze nie wiem ostatecznie co wybrać. Na placu boju pozostały 2 szkice (już z powiększonym tarasem). Każdy kusi, każdy nęci, każdy w innym stylu, każdy ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne.

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Agatorek 11:50, 30 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Hej Kasia

Mi najbardziej podoba się (tak jak Zuzi i Ewie) wersja z łukowatą rabatą (nr 1 ze wszystkich projektów) oraz ta z mini rondkiem.

Ale mną się nie sugeruj, u mnie w temacie jest bardzo dużo wersji mojego projektu. I też co jakiś czas wrzucam nowe pomysły . Z plusami dodatnimi i ujemnymi. Znam ten ból
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 11:55, 30 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Trochę uprościłam kanciatą wersję
Zamiast dwóch małych rabat z prawej strony, może lepiej zrobić jedną większą?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:01, 30 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
I jeszcze próba uproszczenia lewej strony

Nie wiem czy dosyć czytelnie narysowałam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
maksimini 15:52, 30 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
antracyt napisał(a)
Trochę uprościłam kanciatą wersję
Zamiast dwóch małych rabat z prawej strony, może lepiej zrobić jedną większą?

antracyt Mam gdzieś w swoich szkicach bardzo podobną wersję do tego co zapoponowałaś - chodzi o prawą stronę. Odrzuciliśmy ją z mężęm z dwóch powodów: po pierwsze wejście na placyk jest w tej samej linii co ścieżka z boku domu a nie chcieliśmy aby siedząc na placykach czuć się "na widoku". Czy w takim układzie placykowi może brakować kameralności? (stąd też m.in. jest to kółko na linii dwóch placyków żeby "złamać" oś widokową pomiędzy placykami; mąż śmiał się że gdyby nie to kółko to on w jednym a on w drugim placyku i możemy sobie machać), chyba że te wejścia jakoś przesłonić - pergolą? wyższymi nasadzeniami? Może widzę problem tam gdzie go nie ma?
po drugie aby zejść z tarasu i dostać się np. na przód domu to trzeba iść do placyka po prawej stronie, przejść przez niego i dopiero prosto ścieżką do boku domu. Wiem że to nie są kilometry, a zalewie kawałek, ale czy to funkcjonalne? Ale zgadzam się że aż się prosi połączyć te rabaty po prawej stronie, ale nie można mieć ciastaka i zjeść ciastka (mieć z tarasu najkrótszą ścieżkę do prawego boku domu i połączyć rabaty).
Jeśli chodzi o lewą stronę to widzę że też ścieżka która idzie z boku domu wpada do placyka - więc ta sama sprawa z intymnością (w założeniu to miały być takie odosobnione zakątki, no jestem takim dziwolągiem że lubię zakątki, zaułki, zakamarki, źle się czuję na widoku w otwartych przestrzeniach, muszę mieć się gdzie schować).
Kurcze, nie mówię nie. Dziękuję
To dopiero poczatek, a już mam same problemy, a co będzie dalej?
A ta łukowa wersja nie jest Waszym zdaniem ciekawsza?
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Anda 15:59, 30 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kasiu, ta łukowa wersja jakoś mi nie pasuje do stylu domu Twój dom kojarzy mi się z Italią i stylem bardziej formalnym. Takie moje skojarzenia po prostu
Gdybyś miała nowoczesną, naturalną stodołę to optowałabym za łukami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
maksimini 16:29, 30 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Anda Mi jaoś też nie pasuje łukowa, choć wydaje mi się ciekawsza. Dzięki za opinię
antracyt A może jednak można mieć ciastko i zjeść ciastko? Może tak? (poprawiłam tylko prawą stronę, lewej na razie nie ruszałam
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
antracyt 17:42, 30 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Moim zdaniem, bez tego zielonego "wygryzka" przy tarasie jest lepiej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies