Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:26, 15 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Alija napisał(a)


Białe hortensje piękne, ale przebarwione równie piękne.
Misa rewelacyjna o każdej porze.
Świecznica w podobnej fazie, jak u mnie. Zawsze mam obawy, że nie zdąży przed mrozami.


A świecznica wczoraj zakwitła Miałam robić zdjęcie ale zajęłam się sadzeniem i nie wyszło. Generalnie zdjęć ostatnio nie robiłam, nie mam weny, nie podoba mi się ta wczesna jesień.
Z misy jestem bardzo zadowolona, polecam serdecznie taki gadżet do ogrodu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:30, 15 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Rojodziejowa napisał(a)
Świecznica super. Ja zwlekałam z posadzeniem i na razie ma tyle liści ile miała No ale moja wina, więc teraz mam.

Dziś Aprilku widziałam na insta Ryków fajną roślinkę... od razu mi się Twój ogród z nią skojarzył. Ciemiężyca czarna - znasz? A może masz?


Może nie koniecznie twoja wina że świecznica nie zakwitła. Ona potrzebuje czasu. Wcale nie jest regułą że kwitnie w pierwszym roku. Choć pewnie trzymanie w doniczce nie pomogło Ja też wiele roślin po zakupie, długo trzymam w doniczkach zanim posadzę. Ale lepiej mi się planuje, jak już mam rośliny. Jestem wzrokowcem i wolę ustawiać pełne doniczki niż puste
Ciemiężycę nawet kupiłam. Bardzo mi się podoba. Ale nie przetrwała zimy. Nie wiem czemu, może jej się po prostu u mnie nie spodobało?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:35, 15 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
bialydomek napisał(a)
April- co potrzebuje więcej cienia, brunera ta którą masz czy paprocie- też je masz, te zwykłe, leśne.. ??

Temat jest bardziej skomplikowany. Pozornie paproć potrzebuje więcej wody. Jednak wiele zależy od paproci, bo są odmiany które całkiem nieźle radzą sobie w niezbyt wilgotnym podłożu. A tej zwykłej narecznicy nie mam. Kiedyś miałam ale zanikła. Może z powodu braku wody właśnie. Trzeba niestety eksperymentować u siebie. Bo nie tylko woda się liczy. Ważne też jest podłoże i ilość światła. Dopiero te wszystkie czynniki przełożą się na wytrzymałość rośliny. Ja od jakiegoś czasu, do sadzenia, używam hydrożelu. Wydaje mi się że to bardzo wspiera rośliny w pierwszych latach, zanim dobrze się nie ukorzenią.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 08:25, 15 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
April napisał(a)


A świecznica wczoraj zakwitła Miałam robić zdjęcie ale zajęłam się sadzeniem i nie wyszło. Generalnie zdjęć ostatnio nie robiłam, nie mam weny, nie podoba mi się ta wczesna jesień.
Z misy jestem bardzo zadowolona, polecam serdecznie taki gadżet do ogrodu.

U mnie jedna swiecznica kwitnie od tygodnia a pozostałe zaczynaja właśnie otwierac kwiaty
W tym roku są wysokie bardzo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
daredevil 08:55, 15 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Lubią wodę
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Gosiek33 09:24, 15 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)


Gosia, traw się już nie powinno przesadzać ale ja nie mam czasu. Eksperyment się uda albo nie. Trudno.
A u mnie w zeszłym roku był jednodniowy przymrozek i wszystko zdechło. Mimo że później było ładnie i mogło jeszcze cieszyć. Tak więc.... nic pewnego na tym świecie.


Jednym słowem, dobrze, że się za robotę nie wzięłam.

Najgorzej, że teraz widzę i wiem co i gdzie bym przesadziła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 10:07, 15 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Kasya napisał(a)

U mnie jedna swiecznica kwitnie od tygodnia a pozostałe zaczynaja właśnie otwierac kwiaty
W tym roku są wysokie bardzo


To też zależy od odmiany. Są niewielkie różnice do 2 tyg w terminach.
U mnie wielkość bez zmian Zrobiłaś im ciasno to się wyciągają
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:08, 15 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
daredevil napisał(a)
Lubią wodę


Oj tak, świecznice lubią wodę. U mnie, poza hortką Anabell to roślina wskaźnikowa dla wilgotności ogrodu. Zawsze dodatkowo dostają parę konewek wody. Warto o nie dbać. Ja dodatkowo uwielbiam ich zapach.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:10, 15 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Gosiek33 napisał(a)


Jednym słowem, dobrze, że się za robotę nie wzięłam.

Najgorzej, że teraz widzę i wiem co i gdzie bym przesadziła


Gosiek, jeśli MUSISZ, to ja bym się nie krępowała Tylko nie dziel. Samo przesadzenie, z dużą bryłą może zniosą. Choć to też zależy od trawy. Andropogonów nie polecam teraz. Sprawdzone, nie lubią tego To samo molinie.
Sesleriom to obojętne.
A co chciałaś przesadzać?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 19:57, 15 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Odnośne przesadzania traw, to ja w tamtym roku, w październiku, przesadzałam dużą rozplenicę od mamy. Przeżyła (oczywiście z dużą bryłą). W tym roku też będę tak robić, i pewnie też wyjdzie mi na październik .
Tą tegoroczną miałam przy okazji podzielić, Hmm, może ciachnę tylko na pół w ostateczności, bo to będzie olbrzymia kępa.

Seslerie mam, kilka sztuk kupiłam na próbę , heufleriana.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies