Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:59, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
mrokasia napisał(a)

I Ty na swój trawnik narzekałaś?


A tu to proszę mi fotel postawić bo ja tu będę siedzieć i sobie patrzeć.


Ano tylko na zdjęciach trawnik znośny. Muszę obsypać kompostem, bo już sam piasek został.
Fotel do dyspozycji
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:00, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Agatorek napisał(a)


Zaklepuję sobie leżak! bajeczne miejsce


Dziękuję. W głębi jeszcze trwają przeróbki i tworzą się nowe rabaty m.in. Paprociowisko za ogniskiem. Ale jak skończę... to leżak jest mój
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:01, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Alija napisał(a)

Bardzo mi się te zabawy z klonem podobają, piękne zdjęcia.
I jeszcze różaneczniki białe i fioletowe, śliczne.


Dziękuję. Mam też rodki w kolorze ciemnego różu ale to z dawnych czasów Wolę właśnie takie zimne połączenia bieli i fioletów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:02, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dobrze, że są dwa. Zaklepuję ten drugi.


Kurcze, a miałam dokupić jeszcze dwa leżaki
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:03, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
TAR napisał(a)
ooo moj lezak, zaraz skocze i sie uwale cudo. a zeby juz nie demonizowac tak barwinka to macie z arboretum czesc lesna:




Dzięki za inspirki. No super to wygląda. Szkoda że u mnie taka patelnia bo byłoby piknie. Nawet pióropuszniki mi padły a barwinek muszę skosić bo całkiem suchy i szpeci.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:06, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
TAR napisał(a)
Jola podziwiam niezmiennie, cudenko z lasu zrobilas, musisz mnie koniecznie na nowym odwiedzic i pomoc z planowaniem. Wiecie co po raz pierwszy jestem uboga w pomysly. Mam wrazenie, ze wena pooooszla i predko nie wroci, robie jakies bezsensowne ruchy na tej dzialce i normalnie zalamka. Mam cale poletko roznych roslin tylko pomyslu na nie zadnego. I sil mi brak, najchetniej bym tylko lezakowala. Czyzbym wyczerpala swoja "ogrodkowosc" na 2 poprzednich ogrodach?

A u ciebie wszystko buijnie kolorowo, azalie, rodkli czad, no i cala reszta ten swiatlocien na trawniku - bajka. wszystko zachwyca.


Ja działam często na żywioł. Niby wizja jakaś mętna jest ale nie zawsze ją realizuję
Ale przyjadę bardzo chętnie
Ja też miewam taki zastoje ogrodowe. Jesienią mąż się śmiał że najpierw się narobiłam wiosnę i lato a potem jesienią nie chciałam wyjść do ogrodu bo czułam obrzydzenie z przepracowania
Przyjedź do mnie, odpoczniesz, wena wróci (albo nie, jak zobaczysz zaplecze) i z nowymi siłami ruszysz do ogrodu
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:08, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ten jakuszimański nawet podmarznięty wygląda przepięknie, zapisałam sobie nazwę, świetnie wygląda na tle tego masywnego Cunninghama. I tego buczka też zapamiętałam, pięknie Ci rośnie.
P.S. Zaproszenie stale aktualne, tylko termin do ustalenia


Bardzo polecam rododendrony jakuszimańskie. Szybko rosną, są piękne, niestety bardzo wrażliwe na przymrozki.
Moje już brązowe. Jak przestanie padać, biorę nożyce i przycinam o 1/3 bo już nic za nimi nie widać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:12, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
mirkaka napisał(a)
Jaki cudny las, najbardziej urzekają zdjęcia z trawnikiem i nieregularną linią brzegową, bardzo naturalnie to wygląda
Rodki czują się w tym środowisku wspaniale
Zakwitła biały bożykwiat? Mój kwitnie 4 pędami ale nie powala, skromny


Mirko bardzo dziękuję. Niestety biały bożykwiat dokonał żywota, pewnie za sucho było, nie zdążyłam przesadzić w lepsze miejsce. Ale widziałam twoje różowe, śliczności, nawet te 4 pędy. Dokupiłam na wiosnę różowe ale przyszły takie wypierdki że też nie zakwitną.
Chyba niestety muszę zrezygnować z ogromnym żalem z tej roślinki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:13, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
ElzbietaFranka napisał(a)
Jolu przepięknie. Wprost nie do uwierzenia że taki areał. Wydaje się, że to hektary tych pięknych widoków.
Kolor niebieski z fioletem i bielą współtworzą niesamowity widok.

Już mi się nie chce nic przerabiać, ale widząc twój raj zastanowię się sosny i brzozy już mam


Elu, magia zdjęć. Ogrodu znacznie mniej niż u ciebie.
Ja lubię zimne kolory. Choć różu też jest sporo
Dziękuję
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:15, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Martka napisał(a)


April, niezapominajki to niby drobne i niepozorne, a taki efekt wyrabiają!? W ogóle jakie efekty, przecież niemożliwie piękne. Rzucam robotę i zatrudniam się u Ciebie jako pomocnik ogrodnika!


He, he, sama bym chętnie rzuciła robotę i się u siebie zatrudniła. Ale życie nie pozwala. A raczej eMuś
Dzięki. Byłam dziś u ciebie i też szczękę zbierałam z wrażenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies