Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 10:38, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Nowa12 napisał(a)
Leśne zakątki mają swój urok. Geishę fajną kupiłaś z prostym pieńkiem .
Na wiosnę taka cytrynka potem już mniej rozświetla. Ja lubię ją za te drobne listeczki.


Geisha ładna, cieszę się choć jeszcze nie wiem gdzie posadzę
Zgadza się, wiosną jasna, potem zielenieje ale biała obwódka liścia zostaje. Listeczki drobne. U Ani Kwartet to nawet zmutował tak bardzo że połowę liści ma miksusków takich po pół centymetra max. Ciekawie to wygląda.
Masz u siebie takiego wiąza? Pokaż, bo dumam jak go prowadzić. Od tej decyzji zależy gdzie go posadzę...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 10:41, 25 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie wiedziałam, że u Ciebie jest aż tak pięknie No ale chyba wcześniej nie pokazywałaś wiosny. Ech, ja bym sobie to chętnie na żywo zwiedziła...
(Się nie wpraszam, bez obaw, szanse na wycieczki w najbliższym czasie zerowe).
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 10:41, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
tulucy napisał(a)
Dereń kanadyjski za mną chodzi. I chyba wychodzi.

Geishę miałam, ale z braku chwilowego miejsca, oddałam po sąsiedzku i nawet posadziłam we wskazane miejsce. Rok później została wykopana i wywalona. Nawet nie spytano, czy nie zabiorę. Myślałam, że się popłaczę, zwłaszcza że bym miejsce już miała.


Skandal normalnie, chyba bym się wściekła. Ja też mam wiele prezentów roślinnych i choćby przez wzgląd na obdarowującego trzymam, nawet jak mi nieszczególnie pasuje. Tak się nie robi.
Derenia kanadyjskiego mam kilkanaście sadzonek. Kilka kupiłam, kilka dostałam w prezencie od Inki. Już się martwiłam że się nie zadomowi ale widzę że w tym roku ruszył ostro więc chyba mu będzie dobrze Bardzo go lubię. Testuj Lucy u siebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:45, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
mrokasia napisał(a)
Ależ Ty masz pięknie!!!
Ta Geisha śliczna Ci się trafiła. Że też ja nie widzę miejsca u siebie na nią .


Nie namawiam, ale jakby co to wiesz, facet przetrze oczy ze zdumienia jak przyjadę po trzecią
Może zajrzeć do ciebie i pomóc ci znaleźć miejsce? Ty też do mnie przyjedź bo kupiłam i nie wiem gdzie ją dać Ja u siebie już się nie rozeznaje, nie mam pomysłów.
Można mocno ciąć, tak więc ten, tego...
Dzięki za pochwały, ja też u ciebie się zachłystuję widoczkami. Nawet sobie do inspirek wrzuciłam parę fot

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:47, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mgduska napisał(a)
Nie wiedziałam, że u Ciebie jest aż tak pięknie No ale chyba wcześniej nie pokazywałaś wiosny. Ech, ja bym sobie to chętnie na żywo zwiedziła...
(Się nie wpraszam, bez obaw, szanse na wycieczki w najbliższym czasie zerowe).


Ależ mi miło. Ja w każdym razie zapraszam, bardzo lubię gości. Przecież nie po to tyram żeby się samej na to gapić
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 11:06, 25 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
April napisał(a)


Nie namawiam, ale jakby co to wiesz, facet przetrze oczy ze zdumienia jak przyjadę po trzecią
Może zajrzeć do ciebie i pomóc ci znaleźć miejsce? Ty też do mnie przyjedź bo kupiłam i nie wiem gdzie ją dać Ja u siebie już się nie rozeznaje, nie mam pomysłów.
Można mocno ciąć, tak więc ten, tego...
Dzięki za pochwały, ja też u ciebie się zachłystuję widoczkami. Nawet sobie do inspirek wrzuciłam parę fot



Kochana, u mnie zawsze otwarte, przyjeżdżaj i szukaj . Chętnie ją kupię jak znajdziesz dla niej miejscówkę . A do Ciebie też z przyjemnością przyjadę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
LIDKA 12:19, 25 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
April napisał(a)
No i co mnie podglądasz...




trzcinnik brachytricha


czosnki Purple Sensation




Ja nie kociara kompletnie ale takiego przystojniaka mogę pogłaskać.
Piękny busz. Tak sobie myśle że tak musi wygladać w raju.

Co to za czerwone liście z czosnkami na ostatnim foto?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kordina 14:33, 25 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
April napisał(a)
I takie cukiereczki. Koniecznie do dokupienia jesienią








ale piękne, ja "przez Ciebie" kupię je już, nie będę czekała do jesieni, szukałam w internecie i znalazłam taki mix, bardzo mi odpowiada (chyba można umieścić link??):

https://domisad.pl/product/hiacyntowiec-hiszpanski-mix-kolorow


Errata
No rozczarowałam się, najpierw dostałam "białej gorączko ogrodniczej" do zakupu i oczywiście ujrzałam napis "Produkt jest dostępny", ale poniżej widnieje drugi napis aktualny - Powiadom o dostępności. No cóż, wychodzi na to, ze trzeba jednak czekać do jesieni : ) ech ta "biała gorączka" oczy przesłania i logikę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Alija 20:13, 25 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
April napisał(a)
No i co mnie podglądasz...




Nie podglądam, podziwiam ogród.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mgduska 20:26, 25 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ostatnio Monty Don przestrzegał przed hiacyntowcem hiszpańskim, podobno nie da się go pozbyć z ogrodu, polecał za to rodzimego (ichniego) Bluebella. Nie wiem, czy ten jest dostępny, on też rośnie łanami, ale nie tak agresywnie. Na słabą gleby taki agresor jest jak znalazł, wiadomo, że przetrwa, ale jeśli ktoś ma lepszą, to warto wziąć pod uwagę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies