Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Judith 20:45, 25 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9605
April napisał(a)


Ma teraz być sporo deszczu, sama się zdziwisz jak szybko wszystko zarośnie Dobry czas na przesadzanie roślin.

U mnie nie przesadzanie, a dosadzanie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 23:00, 25 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Geisha ma piękny pokrój, jestem ciekawa jej miejscówki i otoczenia. Hiacyntowiec mnie zachwycił, nie wygląda na ekspansywnego, ale czosnki główkowate też nie, a jednak... w takim razie może trzeba sadzić w donicy? ... Urodziwe są bardzo.
Nowa12 23:10, 25 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
April napisał(a)


Geisha ładna, cieszę się choć jeszcze nie wiem gdzie posadzę
Zgadza się, wiosną jasna, potem zielenieje ale biała obwódka liścia zostaje. Listeczki drobne. U Ani Kwartet to nawet zmutował tak bardzo że połowę liści ma miksusków takich po pół centymetra max. Ciekawie to wygląda.
Masz u siebie takiego wiąza? Pokaż, bo dumam jak go prowadzić. Od tej decyzji zależy gdzie go posadzę...


No mam ale on się nie chce dać prowadzić . Mam go za nisko szczepionego a on mocno przyrastał w sezonie i puszczał długie pędy więc wyglądał bałaganiarsko i śmiesznie i bo wielka kula na małym kijku . W zeszłym roku mu cały dół opitoliłam na parasolkę . Trzeba go chyba albo zostawić w spokoju jak jest wysoko szczepiony albo regularnie formować. Kto jak kto ale ty bez problemu sobie z nim poradzisz .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 23:41, 25 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
April napisał(a)
Trochę aktualniejszych fotek
Przede wszystkim nabyłam wiąza Geisha. No wszystko przez Kwarteta, u niem taki piękny rośnie. Doskonale rozświetli mój las, jak tylko znajdę dla niego miejscówkę




Jola, strasznie brzydki tfu, tfu
Muszę o nim koniecznie poczytać
Czy on cały rok taki świetlisty czy później będzie ciemniał? I jaki duży będzie? I jak z cięciem?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 09:22, 26 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
Geishe dopisuje do moich chciejstw, chwilowo zostalo na tej liscie (drzew) tylko 9 pozycji - w tym 4 klony, 1 buk, 1 grujecznik, 3 judaszowce dochodzi wiec Geisha - zamykam sie na razie wiec w 10 pozycjach. O bylinach na razie nie mysle, bo tu mozna sie przewrocic taka jest dluga lista.

Aprilku pokazalam Twoj ogrod meżatemu, jest zachwycony i juz mysli jak nasza przestrzen tez tak ladnie zagospodarowac. Rozwinal mi sie facet przez te ostatnie lata. Zawsze byl ogrodowy, nigdy mi nie zakazywal zakupow czy rewolucji ale teraz widze, ze ma wieksza inicjatywe w tych tematach.

Pieknie. Zdjecia beda inspiracja.


Lucy - z ta twoja Geisha to zwykle buractwo, w zyciu bym tak nie postapila jak sasiedzi. Zasada jest jasna, nie chcesz zapytaj, oddaj ale nie wyrzucaj. Szkoda drzewka, no i kasy. Rosliny w tym roku sa bardzo drogie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ogrodowy_Kal... 14:53, 26 maj 2022


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Piękny ogród, klony fantastyczne, a że busz też jest bliski mojemu serduchu to Twój ogród podoba mi się bardzo.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
ewsyg 21:32, 26 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
April napisał(a)
Trochę aktualniejszych fotek
Przede wszystkim nabyłam wiąza Geisha. No wszystko przez Kwarteta, u niem taki piękny rośnie. Doskonale rozświetli mój las, jak tylko znajdę dla niego miejscówkę





Też go mam już od kilku lat i bardzo go lubię, zwłaszcza wiosną jest cudnie świecący. Trochę jest zajmujący, wymaga mocnego cięcia, ale dasz radę.
Pospacerowałam po twoim pięknym ogrodzie. Cudne masz roślinki i klimat.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
April 07:50, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
mrokasia napisał(a)


Kochana, u mnie zawsze otwarte, przyjeżdżaj i szukaj . Chętnie ją kupię jak znajdziesz dla niej miejscówkę . A do Ciebie też z przyjemnością przyjadę .


Na chyba jednak na razie nie przyjadę. Tą sobotę już muszę poświęcić na ogród bo zaległości niesamowite. Niedziela imprezowa.
Ale powiem ci że się zastanawiam czy nie potrzymać jednego w donicy na tym drugim tarasie. Stoi tam teraz kwartetowy egzemplarz i wygląda zjawiskowo. I aż jestem rozczarowana że Geisha tak szybko przyrasta, bo bym go zostawiła w tej donicy na stałe, zamiast wiecznie przemarzających bambusów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Margerytka40 08:04, 27 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ale cudowności u Ciebie. Pięknie. Aż nie chce się wychodzić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
April 08:04, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
LIDKA napisał(a)


Ja nie kociara kompletnie ale takiego przystojniaka mogę pogłaskać.
Piękny busz. Tak sobie myśle że tak musi wygladać w raju.

Co to za czerwone liście z czosnkami na ostatnim foto?


Lidko, to żurawka villosa Brownies, bardzo godna polecenia, długowieczna w przeciwieństwie do większości żurawek. Spody liści są różowe.
Dzięki za pochwały

Brownies z większym dostępem do słońca


Na pierwszym planie, w półcieniu


sierpień




Jak widać bardzo zmienna, dzięki czemu pasuje do wszystkiego
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies