Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 10:05, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Agatorek napisał(a)
Ps. Gratulacje 500 stron


Lubię cię
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:08, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Kordina napisał(a)


Bo nie postawiłaś, jak Koleżanka ale wyglądasz bardzo młodo


Ja za młoda na picie He, he, żarcik

Nie no, zero empatii, wszystko za coś. nic bezinteresownie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:14, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Mgduska napisał(a)
Świetnie wygląda ta misa z pistią - rdzawa misa zatopiona w zieleni, zielona pistia zatopiona w rdzawej misie, cudnie Aprilu, podziwiam Cię za te zestawienia, biała rabata też tak pięknie świeci w lasku.

Na róże narzekasz bardzo niesłusznie, ładne som i już. Mało kto ma idealne warunki. U mnie jest strasznie sucho, wcale bujniejsze wcale nie rosną.
A co do Pomponelli, to na pewno kwestia cięcia i może też wyciągania się do słońca. Z Novalisem miałam podobnie. Producent pisze, że osiąga 80 cm - u mnie miała 1,80 Przeniosłam ją do półcienia, żeby nie sterczał taki wielkolud na przedzie rabaty - już teraz ma 2m co najmniej. Ale nie tnę jej mocno, bo wolę patrzeć na nią, niż na sąsiada

A propo's marnotrawstwa - mnie szlag trafia, jak właśnie ów sąsiad włącza podlewanie trawnika w pasie drogi (!) i woda leje się strumieniem wzdłuż drogi daleko, daleko. Ale temu typowi to nic nie przetłumaczysz, on uważa, że to jego trawnik i jego woda.


Magduś, dzięki.
Różami się jakoś mocno nie przejmuję, rosną bo rosną
Faktycznie Pomponelli nie tnę, taki mi się w tym miejscu podoba. A Novalisy, a właściwie jednego, bo drugi padł, muszę przesadzić bo za ciężkie ma warunki i chyba mi w tym roku nie zakwitnie. Wciśnięta między taras i sosnę. Właśnie chodziło mi o jej wzrost, że z ziemi mi sięgnie by ją podziwiać stojąc na podwyższonym tarasie. Dwa-trzy lata było ok. W tym smutny kikut.

Ja też podlewam, niestety, posadziłam to nie stracę tego. Ale bardzo pilnuję czasu i wtedy kiedy to niezbędne.
A sąsiad będzie żałował, niestety poniewczasie... Choć oby nie. Nie do każdego trafia.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:17, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Kasya napisał(a)

Ja cały dzień tylko chlup

Nie jestem w stanie nic robic, czekam na jakieś temperatury do zycia

Misa pieknie wrosła w krajobraz
Piją z niej ptaki ?


Zazdroszczę, ja się gotuję w robocie. Ale jest nadzieja że to ostatni taki dzień. Wczoraj o 15.00 termometr w samochodzie pokazywał mi 41 stopni w Warszawie, w cieniu. Na wsi miałam chłodniej, 34. Beton grzeje dodatkowo.
A o 6 rano dziś było 24, czyli cieplej o trzy stopnie niż wczoraj.

Z misy korzystają ptaki
Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 10:52, 01 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
April napisał(a)


To taki spontan Takie są najlepsze.
Dobrze przeanalizuj swoje priorytety

Z dzieciem wyjeżdżam...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 11:11, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziś rano już miałam 24 w cieniu ogrodu (choć niewiele go). Misa i jej okolice - piękne... pływające na niej cosie extra, April, realizujesz pomysły jeden za drugim, nie nadąży człowiek za Tobą. Czy udało się wszystko posadzić do końca czerwca? Mam cichą nadzieję, że nie Postawiłam u siebie tymczasowo podstawki od donic wypełnione wodą, bardzo się przydają. Korten u mnie nie pasuje, ale może jakaś betonowa / ceramiczna misa? Myślę, co tu się sklei estetycznie z resztą.
April 11:14, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Judith napisał(a)

Z dzieciem wyjeżdżam...


To zostaje ci żałować
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:18, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Martka napisał(a)
Dziś rano już miałam 24 w cieniu ogrodu (choć niewiele go). Misa i jej okolice - piękne... pływające na niej cosie extra, April, realizujesz pomysły jeden za drugim, nie nadąży człowiek za Tobą. Czy udało się wszystko posadzić do końca czerwca? Mam cichą nadzieję, że nie Postawiłam u siebie tymczasowo podstawki od donic wypełnione wodą, bardzo się przydają. Korten u mnie nie pasuje, ale może jakaś betonowa / ceramiczna misa? Myślę, co tu się sklei estetycznie z resztą.


Jeżeli ma cię to pocieszyć to upały mi pokrzyżowały plany i nie posadziłam wszystkiego Zostały paprocie, irysy, derenie do posadzenia, brachytrichy i dziewanny do przesadzenia i cała lista innego drobiazgu. Upały mi pokrzyżowały plany. Liczę na ten weekend, choć już powstają plany okołoogrodowe więc raczej się nie wyrobię też

Ceramiczne misy to fajny pomysł. Tylko będziesz musiała pamiętać na zimę opróżniać żeby nie pękły. To akurat zaleta misy że ją zimowe klimaty nie obchodzą.
Zrób jakąś burzę mózgów w wątku Pinterest pełen tego typu tematów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:19, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
UWAGA, WAŻNY KOMUNIKAT
W NIEDZIELĘ 3LIPCA BĘDZIE MIAŁ MIEJSCE ZLOT CZAROWNIC W OGRODZIE ANI KWARTET.
GRUPA MAZOWIECKA OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA,
inni zainteresowani proszeni o wcześniejsze zgłoszenie
Rozpoczęcie zaplanowano na godz 11.00

Będzie się działo

przypominam i zapraszam w imieniu Ani
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:20, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
31 stopni i rośnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies