Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Mgduska 08:28, 01 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Świetnie wygląda ta misa z pistią - rdzawa misa zatopiona w zieleni, zielona pistia zatopiona w rdzawej misie, cudnie Aprilu, podziwiam Cię za te zestawienia, biała rabata też tak pięknie świeci w lasku.

Na róże narzekasz bardzo niesłusznie, ładne som i już. Mało kto ma idealne warunki. U mnie jest strasznie sucho, wcale bujniejsze wcale nie rosną.
A co do Pomponelli, to na pewno kwestia cięcia i może też wyciągania się do słońca. Z Novalisem miałam podobnie. Producent pisze, że osiąga 80 cm - u mnie miała 1,80 Przeniosłam ją do półcienia, żeby nie sterczał taki wielkolud na przedzie rabaty - już teraz ma 2m co najmniej. Ale nie tnę jej mocno, bo wolę patrzeć na nią, niż na sąsiada

A propo's marnotrawstwa - mnie szlag trafia, jak właśnie ów sąsiad włącza podlewanie trawnika w pasie drogi (!) i woda leje się strumieniem wzdłuż drogi daleko, daleko. Ale temu typowi to nic nie przetłumaczysz, on uważa, że to jego trawnik i jego woda.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kasya 09:27, 01 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
April napisał(a)
W Warszawie już 29 stopni w cieniu.
Chyba nici z prac ogrodowych po powrocie z roboty. No może korę wysypię na rabacie przy basenie a potem to już tylko chlup.....

Ja cały dzień tylko chlup

Nie jestem w stanie nic robic, czekam na jakieś temperatury do zycia

Misa pieknie wrosła w krajobraz
Piją z niej ptaki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Roocika 09:38, 01 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
April napisał(a)


Nie cytuj, zaraz wstawię nowe fotki Będzie dziś studium misy
Dzięki za miły wpis








Dokupiłam pistie. Wiatr je zwiewał w jedno miejsce


Niezwykły masz dar komponowania roślin. Świetnie to wygląda.

Biała rabata też mi się podoba.

Irysy holenderskie sadziłam dwa sezony temu i drugi sezon przetrwało niestety tylko kilka.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 09:55, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Bee napisał(a)



Ależ pięknie! Ten brąz na bodziszku i żurawce pasujący do misy.

Aprilku, dziękuję za opinię o hakone. Chyba jest nie dla mnie tzn. nie dla moich piasków

Czy mogłabyś polecić mi podobną w kształcie zielonolistną trawę do półcienia na piasku jako towarzystwo dla host i bodziszków?



prawdę mówiąc to nie wiem co ci z tymi trawami doradzić. Wszystkie trawy potrzebują wody. Najmniej seslerie. Ale jak się sprawdzą w półcieniu to trudno powiedzieć.
Napiszę ci co ja mam:
w półcieniu: hakone, trzcinnik brachytricha, carex umbrosa Tiny Tin, carex montana Raufrief, carex humilis, trzcinnik Karl Foester, Molinia Foester. Ale ja swoje wszystkie rabaty czasem podlewam.... Zresztą bodziszki też przecież będziesz musiała podlewać. Więc wtedy hakone jak najbardziej. No i ja mam wszędzie piasek wymieniony na ziemię, więc też obiektywnie stwierdzić nie mogę czy bez dodatkowych zabiegów rośliny ci nie padną.
Wiesz że w półcieniu dobrze radzi sobie kocimiętka? Ona znosi suszę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:56, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Judith napisał(a)
Kurde, ale termin wybrałyście...


To taki spontan Takie są najlepsze.
Dobrze przeanalizuj swoje priorytety
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:57, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
malgorzatakarpacz napisał(a)
Aprilku--uprasza się o duuuużo obrazeczków z ogrodu Kwartecika.


Ale ja tylko telefonem cykam. Jedyna nadzieja że Zana nie zapomni aparatu.
Poza tym u Ani patelnia, nie będzie łatwo.
Choć ja u niej zawsze zachowuję się jak Japończyk na wakacjach
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:59, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Wiolka5_7 napisał(a)


Trochę cienia już będą dawać drzewa , więc powinno być ok. Planuję takie ok 1 m głebokosci.

O budowie oczka Tamaryszka oczywiście czytałam

Mam dużo czasu na dokształcenie w temacie

Zobaczymy co posadzę w koło oczka ,szkoda że paprocie się nie nadają.


Czyli cień sięgnie. Super. I głębokość też zacna. To skoro masz cień możesz popróbować z paprociami, przecież i tak podlewasz wokół. Trzeba by poczytać, bo są takie które lepiej znoszą ciepełko i ewentualne niedobory wody.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:00, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
antracyt napisał(a)
No to już Wam zazdroszczę


Ileż to roboty zapakować się i przyjechać? Nocleg się znajdzie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:02, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Magara napisał(a)

Johanka na setkę wino wczoraj serwowała To chyba tędy droga do świętowania

Jola, pięknie masz, to wiadomo, misa - no też wiadomo
Ale Twoja Pomponella mnie zszokowała. Tam gdzie kupowałam napisali, że max 100 cm...
Jak tu coś zaplanować w nasadzeniach jak wszędzie u sprzedawców przekłamania??? Czemu to służy???


Ja abstynentka, jakoś nie łączę tych faktów razem
Myślałam raczej o życzeniach z dobrego serca, a nie za coś

Ja Pomponelli nie tnę. Wycinam tylko stare. Mi zależy na tym żeby była taka. Więc pewnie jak będziesz regularnie cięła to może się zgadzać te max 100. Więc spoko, bez emocji
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:04, 01 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Agatorek napisał(a)


Kuuurczę no…. Akurat w tą niedzielę nie bardzo mogę :/.

Uprasza się o zorganizowanie kolejnego spotkania , może być na koniec lata, tylko może trochę wcześniej uprzedzajcie


Misa i jej otoczenie (piękny busz) zachwyca!


Słuchaj, jeżeli "nie bardzo" to znaczy że jak się postarasz... Bo gdybyś napisała że "nie możesz" no to nic już się nie da zrobić
Spontanu nie da się uprzedzić. To i tak trzy dni przed info poszło. Doceń
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies