Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

malgorzataka... 10:40, 30 cze 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
O Matko Aprylku,odrzuć te czarne myśli wzgledem dostaw prądu,miejmy nadzieję że nie bedzie tak żle.(chociaż wiem że nadzieja Matką głupców jest)
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
sylwia_slomc... 10:50, 30 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
April napisał(a)


Alicjo, tak jak i u ciebie, tylko moje oczko mniejsze No i jeszcze masz takie fajne miejscówki z leśnymi zadarniaczami, które koniecznie muszę u siebie zrobić
Basen, dosłownie ratuje życie przy takiej pogodzie. Dziś i jutro ma być kumulacja, u mnie 34 stopnie zapowiadają. Już są 23, choć jeszcze wcześnie i zachmurzone niebo. O 5 rano było 21 stopni. Byle do weekendu

Jeszcze kilka ujęć bałaganu na białej rabacie pod brzozami. Zakładana w tym roku więc jeszcze sprawia wrażenie nieładu







U nas na dziś i jutro 38 stopni w cieniu ma być
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 11:16, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Zana napisał(a)
Kochana oczywiście, że z aparatem A swoich fotek się nie czepiaj, pokazują cudeńka



Wiesz, ja ślepa, nawet testowałam aparat fotograficzny ale zrezygnowałam. Stwierdziłam że telefon za mnie będzie decydował jak zdjęcia robić, duży wyświetlacz, lepiej sobie radziłam niż z aparatem. I tak nie widzę czy ostro czy nie. Progresywnych okularów nie mogę nosić więc do bani i na czuja
____________________
April April podbija las Mazowsze
Juzia 11:18, 30 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
E tam misa
To co dookoła ładniejsze.
A razem to już majstersztyk!

Dzięki za ściągawkę do mojej kałuży
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
April 11:23, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
malgorzatakarpacz napisał(a)
O Matko Aprylku,odrzuć te czarne myśli wzgledem dostaw prądu,miejmy nadzieję że nie bedzie tak żle.(chociaż wiem że nadzieja Matką głupców jest)


Ja nie mam czarnych myśli, jestem realistką. Może też odrobinę optymistką?
Poza tym wiem że się da, bez uszczerbku na zdrowiu już przeżyłam takie sytuacje Damy radę, trzeba tylko jako naród trochę włączyć myślenie. Jak widzę jak w firmie klima chodzi w niektórych pokojach na maksa, czy ktoś jest czy nie, to mi trochę nóż w kieszeni się otwiera. Jestem inżynierem, daję sobie sprawę z pewnych technicznych aspektów, bezwładności systemów. Ale też wiem że nie musi być 17 stopni, bo 22-24 też nie jest upałem. I na noc można wyłączyć a nie zostawiać bo jak przyjdę to mam chłodek. Pokoje ochładzają się całkiem sprawnie, w ciągu kilkunastu minut. A ile oszczędności wtedy.
To jak z tym zakręcaniem wody podczas szczotkowania zębów Trzeba myśleć ekologicznie i ekonomicznie. To są nawyki które można w sobie wykształcić. Nie można być samolubnym wobec przyszłych pokoleń bo to przecież NASZE DZIECI, NASZE WNUKI to będą odczuwać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:24, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
sylwia_slomczewska napisał(a)

U nas na dziś i jutro 38 stopni w cieniu ma być


U mnie już jest 27. Pocieszam się że w weekend 20 i deszcz
Damy radę te dwa dni
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:27, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Juzia napisał(a)
E tam misa
To co dookoła ładniejsze.
A razem to już majstersztyk!

Dzięki za ściągawkę do mojej kałuży



No rozrasta się. Sama się dziwię jak szybko. Zastosowanie hydrożelu w ogrodzie, by ułatwić korzenienie się i zaoszczędzić na wodzie, było strzałem w dziesiątkę. Rośliny w nowej części radzą sobie znacznie lepiej, i szybkiej nabierają masy. Jeszcze trochę będę wchodzić na rabaty z maczetą, jak ostatnio Ursa u siebie
Robisz u siebie kałużę? No nie doczytałam jakoś. Muszę się zrehabilitować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 11:39, 30 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
April, a ten hydrożel to jak stosujesz? Do dołka pod roślinę?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 12:17, 30 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Judith napisał(a)
April, a ten hydrożel to jak stosujesz? Do dołka pod roślinę?


Myślę, że raczej do dołka?

Ale ja się nie znam, a też się chętnie dowiem
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wiolka5_7 12:19, 30 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
April napisał(a)


Nowe oczko, czytałam, będzie wyzwanie. I z pewnością wymyślisz coś super, że nam szczęki do wody powpadają
W wodzie pistia. Jednoroczne, kupowałam trzy sztuki w Sadzawce. Dostałam chyba z 6-8 sadzonek różnej wielkości. Podobno szybko przyrasta. Ja widziałam to na żywo u Izy Tamaryszek. Bardzo mi się spodobało. Fajna, strukturalna roślina. Podobno oczyszcza wodę, powodując że glony nie obrastają.


Zobaczymy co nam wyjdzie

Śliczna ta pistia i super , że oczyszcza,bo o to mi chodzi,też bym ją wtyknęła.No i lilie wodne-marzenie

A powiedz mi czy są hosty i paprocie na patelnię ?bo myślę o nasadzeniach w koło oczka... Trawy to wiadomo,do tego hosty i paprocie... Będę zrzynać od Ciebie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies