Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 06:59, 16 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
Kordina napisał(a)
Ach i znowu inne spojrzenie na znany ogród nie przestaje mnie to zadziwiać - inne spojrzenie


Ja też lubię to inne spojrzenie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:03, 16 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
Aniu, może Ani zdjęcia zachęcą do odwiedzin na żywo Choć przyznam że w tym roku wyjątkowo mało gości. Może dlatego że nie zrobiłam "dużego spotkania" ale jakoś ciągle nie dało się ustalić dogodnego terminu. Miłe spotkania dodatkowo tworzą niepowtarzalny klimat Pewnie dlatego takie przyjemne odczucia
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:05, 16 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
Iwonka napisał(a)

Czy to nie kalaminta mniejsza? Przypomina szałwię, nawet w łacińskiej nazwie ma calamintha nepeta.
Na fotkach internetowych podoba mi się odmiana Marvalette white. Czy to nie ona?
Podobno dobra roślina na suche miejsca.

Aniu świetne ujęcia z ogrodu Aprilka. Przepiękne miejsce. Podziwiam za ogrom pracy. Te trzy roślinki obok siebie to jakiś języcznik? Bardzo fajne kępy.








Tak, to kalaminta, odmiany nie znam bo sadzonki dostałam od Iwonki Inki. Na suche i słoneczne. U mnie suche i półcieniście a i tak daje radę.
Następna fotka to miodunka Silverado. Super kępa już w drugim roku. Polecam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:06, 16 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
Rojodziejowa napisał(a)
Fajna ta kalaminta Trzeba dodać do listy roślin lubiących sucho na wypadek coraz bardziej suchych sezonów.

A te trzy roślinki obok siebie obstawiam, że miodunki, zgadza się?


Asiu, bingo. To miodunka Silverado. Super przyrosła, sadziłam w zeszłym roku.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:07, 16 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
Kordina napisał(a)
Ja obstawiam paproć języcznik te trzy


Bożenko nie, języcznik jest bardziej pionowy i nie taki szary. Ja przynajmniej nie znam tak srebrnej odmiany. To miodunka Silverado.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:08, 16 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
tulucy napisał(a)
Miodunka, Majeste albo jakoś tak. Chyba że jeszcze inna.


Silverado, ze Skubianki od Przemka. Polecam
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 09:22, 16 sie 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Pięknie wyglądacie z Anią na zdjęciu

O tej kalamincie muszę pomyśleć a właściwie to nawet zakupić Na ten mój piaseczek będzie super. Tylko nie pamietam czy może być na słońce?
To ostatnie zdjęcie cudne-taras i ścieżka prawie białe w tym oświetleniu-prowadzące w dał, super
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
malgol 09:47, 16 sie 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)


Woda krystaliczna w misie, można dziwne rzeczy focić
A rdesty baaardzo polecam. Jeśli ma się przepuszczalne podłoże to szaleją niesamowicie. Ja u siebie mam już 6 albo 7 odmian. Od białych przez różowe czerwone i niemal bordo. Muszę usiąść i spisać sobie wszystkie nazwy odmian, bo nie wszystkie pamiętam.


A myslałam ,ze rdesty tylko na słońce i w cienistym ogrodzie sie nie sprawdzą...
Piękna ta dalia liliowa Vintage vine, musze takową nabyć. Aprilku, jaka ma ona wysokośc?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
anabuko1 13:02, 16 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
April napisał(a)


Bardzo dziękuję za tę pamiątkę, zdjęcia piękne, nie narzekaj

Ależ proszę bardzo Jolu.
chyba będę na spotkania zabierać inne obiektywy jeszcze
Te twoje krwiściągi to ciągle mi w głowie siedzą.
I jak będziesz miała czas to napisz mi ich nazwy.Szczegółnie te czerwone mi sie spodobały.
I to różne wysokości.
Pytałaś wcześniej czy zajadę do Skubianki, to nie chciałam.
Ale gdybym wcześniej widziała twój ogród i te rośliny i krwiściągi to najpierw zajechałabym do tej szkółki .
Nic będę szukać je internetowo. A jak nie to może uda mi się na jesieni jeszcze podjechać do Wa-wy i do Przemka i gdzieś jeszcze. Zobaczymy jak to wyjdzie
A nie zapytałam, ta kalaminta to długo kwiaty utrzymuje ? Czy potem tak ją zostawiasz z przekwitłymi kwiatami ?
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wszystko

Ps. Wczoraj jeszcze Powsin zaliczyliśmy Ładnie. Ale u ciebie bardziej klimatycznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
April 14:44, 16 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
jolanka napisał(a)
Pięknie wyglądacie z Anią na zdjęciu

O tej kalamincie muszę pomyśleć a właściwie to nawet zakupić Na ten mój piaseczek będzie super. Tylko nie pamietam czy może być na słońce?
To ostatnie zdjęcie cudne-taras i ścieżka prawie białe w tym oświetleniu-prowadzące w dał, super


Jolu, kalaminta przede wszystkim na słońce. U mnie sobie jakoś radzi choć zmuszam ją do warunków na jakie nie jest przeznaczona
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies