Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:03, 15 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
jolanka napisał(a)
Rośnie, rośnie Twój ogród jak na drożdżach. Aż słychać przez ekran szum drzew
A dla żab może włóż do misy kawałek jakiegoś konara, ja tak zrobiłam aby nie musieć wyławiać samobójców



Jola, konar włożyłam ale pływał. U mnie misa głęboka, musiałabym tam pół drzewa wsadzić żeby się nie unosiło. Albo kamień na końcu przywiązać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:06, 15 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
tulucy napisał(a)
Sporo jest roślin oczyszczających wodę. Fitoremediacja. Ja źle ustawiłam balię, ma za dużo słońca.


Jolu, nawet jeśli jutro do mnie wpadniesz, to ja i tka muszę do Ciebie zajrzeć. Muszę własnymi oczami pomacać.


Lucy, ale chyba żadna z roślin nie ma takiego uroku jak pistia. Jest wyjątkowa, strukturalna, robi całą robotę. Tylko nie wiem o co chodzi, że moje się niesamowicie mnożą, a nie rosną za bardzo na wielkość. Mam dużo drobnych.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:06, 15 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Kordina napisał(a)
Dziękuję za możliwość spaceru w Twoim Cudzie leśnym



Zawsze zapraszam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:08, 15 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
iwona_d napisał(a)


Teraz już na pewno będę na bieżąco, ogród swój tworzę już prawie 6 lat, ale niestety u mnie jeszcze to nie to co chcę uzyskać. A pomysły to w zasadzie głównie tu z forum, mam pozapisywane tyle inspiracji i pomysłów, że miejsca mi zabraknie.


Najłatwiej założyć wątek i wstawiać zdjęcia. Wtedy zawsze ktoś doradzi, poprawi
____________________
April April podbija las Mazowsze
anabuko1 08:09, 15 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
tulucy napisał(a)
Miałam wczoraj ogromną przyjemność gościć w ogrodzie Joli. W dodatku z prawie całą rodziną. Podczas gdy gospodarz zabawiał moich panów, gospodyni oprowadziła mnie po ogrodzie, który od mojej poprzedniej wizyty zmienił się niesamowicie. Nie wiem, ska Jola bierze tyle pałera, ale powierzchnia zaanektowana lasowi właściwemu pod jej piękny ogród leśny zwiększyła się chyba trzykrotnie.
Ogród bogaty w rośliny, ozdoby, miejsca do relaksu i kontemplacji.

Piękny w słońcu i w deszczu. A zapach po deszczu nie ma sobie równych.

Przy okazji mieliśmy przyjemność poznać Anię - Anabuko z ogrody na Dębowym Lesie i jej męża.

Zdjęć prawie nie robiłam, wolałam kontemplować. Przechodząc alejkami, za każdym razem dostrzegałam coś innego. Piękny, bogaty ogród. Jolu, bardzo dziękujemy Wam za gościnę.




Ja jestem też pod ogromnym wrażeniem ogrodu Joli i serdecznego przyjęcia nas rzeź gospodarzy
Łucji szkoda, że nie mogliśmy zostać dłużej
i poznać sie,pogadać. Może uda się następnym razem.
Zdjęcia u Joli robiłam. Później wstawię
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
April 08:11, 15 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
tulucy napisał(a)
Miałam wczoraj ogromną przyjemność gościć w ogrodzie Joli. W dodatku z prawie całą rodziną. Podczas gdy gospodarz zabawiał moich panów, gospodyni oprowadziła mnie po ogrodzie, który od mojej poprzedniej wizyty zmienił się niesamowicie. Nie wiem, ska Jola bierze tyle pałera, ale powierzchnia zaanektowana lasowi właściwemu pod jej piękny ogród leśny zwiększyła się chyba trzykrotnie.
Ogród bogaty w rośliny, ozdoby, miejsca do relaksu i kontemplacji.

Piękny w słońcu i w deszczu. A zapach po deszczu nie ma sobie równych.

Przy okazji mieliśmy przyjemność poznać Anię - Anabuko z ogrody na Dębowym Lesie i jej męża.

Zdjęć prawie nie robiłam, wolałam kontemplować. Przechodząc alejkami, za każdym razem dostrzegałam coś innego. Piękny, bogaty ogród. Jolu, bardzo dziękujemy Wam za gościnę.





Lucy, dzięki za odwiedziny, było bardzo miło. Ty rzeczywiście dawno u mnie nie byłaś, dlatego zmiany wydały ci się ogromne. Ale fakt, trochę ostatnio poszalałam. Najlepiej wiedzą o tym moje plecy. Dziś zaczęłam dzień od godzinnego masażu. Zaraz ruszam do ogrodu sadzić dary od ciebie i od Anabuko. Dzięki za roślinki
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:15, 15 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Kasya napisał(a)
Jola, jaka to odmiana rdestu na ostatnich fotkach Lucy ?

To rdest himalajski Fat Domino. Najintensywniej czerwony i jeden z wyższych. Ma też chyba "najtłuściejsze" kitki kwiatowe.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:18, 15 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
anabuko1 napisał(a)

Ja jestem też pod ogromnym wrażeniem ogrodu Joli i serdecznego przyjęcia nas rzeź gospodarzy
Łucji szkoda, że nie mogliśmy zostać dłużej
i poznać sie,pogadać. Może uda się następnym razem.
Zdjęcia u Joli robiłam. Później wstawię
Pozdrawiam serdecznie


Było dzień dobry- do widzenia
Ale już będziecie się jakoś kojarzyć Pamiętasz, to ta dziewczyna z którą się rozminęliśmy u Joli

Aniu, bardzo dziękuję za przemiły dzień spędzony w Waszym towarzystwie i czekam na fotki. Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa twojego spojrzenia na mój ogród

A teraz pędzę sadzić roślinki od Was. Wielkie dzięki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 08:18, 15 sie 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
April napisał(a)

To rdest himalajski Fat Domino. Najintensywniej czerwony i jeden z wyższych. Ma też chyba "najtłuściejsze" kitki kwiatowe.

No to zapisuje na listę chciejstw
A jakie masz jeszcze odmiany z ciemnymi kwiatostanami ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 08:22, 15 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Kasya napisał(a)

No to zapisuje na listę chciejstw
A jakie masz jeszcze odmiany z ciemnymi kwiatostanami ?


Najciemniejszy jest Vesuvium, potem Blackfield.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies