Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 12:44, 22 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
sierika napisał(a)
Zaczarowałaś las


Ewo

Dla ciebie fotki







____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:47, 22 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na judaszowca nie trzeba mnie namawiać, dla mnie jedno z najładniejszych drzew przez cały sezon, miałam 7 lat, niestety werticilioza załatwiła.
Nie chcę Cię martwić, ale pozbycie się winobluszczu jest praktycznie niemożliwe do wykonania Z każdego kawalątka odrasta jak podagrycznik czy perz, rozłogi puszcza nie tylko nad ziemią, ale i pod nią, do tego wschodzi bardzo łatwo z nasion, które roznoszą ptaki. A środki chwastobójcze słabo na niego działają, wiem bo koło cmentarza jest działka która była opanowana przez winobluszcz, pryskali wielokrotnie, orali wielokrotnie, wybierali, palili, walczyli z 10 lat, do tej pory odrasta jeszcze.


Sylwia, wiem że trudno się go pozbyć, miałam w innych miejscach i się udało. Jestem więc dobrej myśli, choć będzie to wymagało dużo pracy. U mnie piach więc rośliny nawet ekspansywne mają znacznie trudniej
____________________
April April podbija las Mazowsze
Alija 12:51, 22 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
April napisał(a)


Cześć Nicol, to było dawno, bardzo dawno a ja ciągle walczę z osłabieniem pocovidowym. Choć jest coraz lepiej. Najlepiej by było gdyby można już było ruszyć do ogrodu. Wtedy zapomina się o wszystkich dolegliwościach Ogród mnie leczy





Aprilku, ale nas uraczyłaś piękną jesienną fotorelacją ze swojego ogrodu, aż się cieplej zrobiło.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
April 12:58, 22 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
inka74 napisał(a)
Ruda, przytulam. A zdjęcia są piękne. Nic nie tracą, wręcz przeciwnie.
Mnie też śnieg zaskoczył...


Iwona, z twoich ust pochwała zdjęć to zaszczyt. Ja się na tym nie znam, zbytnio się nie przykładam bo ciągle w biegu je robię. Do tego specyficzne wady wzroku powodują że muszę się niemal w pełni zdawać na sprzęt, bo nie widzę tego co fotografuję
U mnie już niemal po śniegu







____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 20:22, 22 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale uczta
Nic się nie dowiedziałam o Frankenie, czekałam na odpowiedź Ale to dobrze - obsadzanie lasku trwało dłużej, ale było bardziej sensowne. Zimą stwierdziłam, że muszę tam mieć coś zimozielonego. Zacżęła mnie wnerwiać drastycznie prosta linia żywopłotu sąsiadów - kłóci mi się z moim półdzikim lasem. I konieczne było przełamanie jej zimozielonymi czubkami serbów. Jeden jest, drugi będzie
Co to za śliczne dzwonki na ostatnim zdjęciu?
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 21:02, 22 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
April napisał(a)


Sylwia, wiem że trudno się go pozbyć, miałam w innych miejscach i się udało. Jestem więc dobrej myśli, choć będzie to wymagało dużo pracy. U mnie piach więc rośliny nawet ekspansywne mają znacznie trudniej

A chyba, że tak w naszej ziemi ciężko go opanować i pozbyć się jeszcze trudniej bo szaleje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 08:10, 23 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Mgduska napisał(a)
Ale uczta
Nic się nie dowiedziałam o Frankenie, czekałam na odpowiedź Ale to dobrze - obsadzanie lasku trwało dłużej, ale było bardziej sensowne. Zimą stwierdziłam, że muszę tam mieć coś zimozielonego. Zacżęła mnie wnerwiać drastycznie prosta linia żywopłotu sąsiadów - kłóci mi się z moim półdzikim lasem. I konieczne było przełamanie jej zimozielonymi czubkami serbów. Jeden jest, drugi będzie
Co to za śliczne dzwonki na ostatnim zdjęciu?


To dzwonek Poszarskiego. Mam też niebieskie. Tu pod hostami


No i listki Frankena w sierpniu ale tylko na nowej gałązce, najwyższej, reszta listków zielona.


przy okazji wpadła mi w oko taka fotka

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:21, 23 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Judith napisał(a)
April, piękne jesienne zdjęcia. Ale wiesz, jak to jest - zwierzęta kradną uwagę widza . Kocisko siedzące na stole w pozie myśliciela - rewelacja! . No widać wyraźnie, ze kontempluje okoliczności przyrody tak piękne i niepowtarzalne oraz rozmyśla nad sensem egzystencji .


He, he, kochamy ogrody ale nasze futerka kochamy jeszcze bardziej

Gdzieś tam zawsze prace trwają... oczywiście nadzór też zawsze obecny i czuwa


Dalie zakwitły u mnie dość późno ale były piękne. Uwielbiam im robić zdjęcia.




____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:25, 23 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Anda napisał(a)
Pięknie. Czekam na ciąg dalszy


Dzięki. Mam nadzieję że cię usatysfakcjonowałam. Choć u mnie artystycznych zdjęć brak, robię telefonem. Poza tym w lesie trudno zrobić sensowny szerszy kadr





Amelanchier ładnie się wybarwił ale niestety bardzo szybko zrzucił liście


kolor oczara Jelena to chyba najpiękniejsze przebarwienie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:43, 23 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Magleska napisał(a)
Przepięknie i ogród i futrzaki uwielbiam oglądać


Nadrabiam zatem zaległości z kilku miesięcy Zapraszam








____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies