Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 09:50, 23 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Agatorek napisał(a)


Ale mi się podoba to zdjęcie ❤️.
Futrzaki, futrzakami , niby są na pierwszym planie (i są świetne!), ale mój wzrok akurat biegnie do tych cudownych kolorów wybarwionych roślin. Cudne są

Aprilku, przypomniało mi się, że miałam się zapytać o różę - potwora. Tego białego pnącego, co masz przy wejściu do ogrodu. Jak się nazywa?
Gdzieś już sobie zapisywałam, ale zapomniałam gdzie


Róża o którą pytasz to rambler Lykkefund. Bezkolcowa, rośnie do 6 metrów a nawet więcej, pachnie baardzo delikatnie, bardzo miododajna, kwitnie niestety tylko raz, małymi kwiatkami. Wygląda wtedy jak jaśminowiec. Jesienią ma kolorowe owoce lubiane przez ptaki.

Zobacz jak fajnie zwykły rozwar się przebarwia na żółto. Warto nie raz nie śpieszyć się z wycinaniem po kwitnieniu. Ja generalnie wycinam dopiero wiosną, z braku czasu, sił pod koniec sezonu i żeby była kołderka na zimę dla roślin i owadów.







____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:54, 23 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Magara napisał(a)
Jola, piękna jesień, piękne kadry
Dobrze, że zaglądasz i coś pokazujesz
Obejrzałam już w ciągu dnia w telefonie, ale nie mogłam sobie odmówić wieczornego obejrzenia w większym szkiełku


Hejka, staram się nadrobić bo sama wiesz, nigdy nie wiadomo kiedy znów się zajrzy
Cieszę się że sprawiłam ci przyjemność.
Jeszcze trochę? Czy wszyscy mają już totalnie dość????
wrzesień






____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:57, 23 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Dorii napisał(a)
Pięknie :⁠-⁠D

U mnie biało, niby lepiej niż szaroburo miało by być ale i tak nie cieszy. Wody u mnie dostatek, droga zamieniła się w grzęzawisko. Ale pewnie w kwestii uzupełnienia wody w głębszych warstwach gleby nie zaszkodzi więcej.


Na wierzchu obeschnie, woda w głębszych warstwach niech się magazynuje. Lato ma być podobno gorące, zaczynając od wczesnej wiosny. Nie wiem martwić się czy cieszyć








świecznica White Pearl
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:14, 23 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
uff, napracowałam się Mam nadzieję że nikogo nie ominęłam, jakby co to proszę się upominać, bo zaległości były spore
Pozdrawiam serdecznie i oby do wiosny

____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 11:47, 23 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4594
Dzięki za Leśną Ucztę życzę energii i nie tylko Tobie, wszystkim którym szaro-biała zima co nieco odebrała.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
inka74 11:49, 23 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
April napisał(a)
U mnie już niemal po śniegu

U mnie też śnieg stopniał ale za zimno jest na pracę.
Ach te twoje światłocienie. Kiedy u mnie takie będą...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:45, 23 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
April napisał(a)


Ja dopiero może od dwóch lat zaczęłam doceniać jesień, jak rośliny porosły i było na co jesienią popatrzeć. Wcześniej była to jedna z bardziej przygnębiających dla mnie pór roku. Przedtem nie kupowałam roślin pod kątem jesiennych kolorów, nie myślałam o tym. A jakie to jednak istotne









Bardzo istotne bo przedłuża kolorystycznie sezon o całe dwa miesiące A ciepłe kolory przed późniejszą szarzyzną w cenie

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 13:09, 23 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
April napisał(a)





Aprilku, ależ nam zgotowałaś wspaniały jesienny pokaz. Po Twoim ogrodzie można tak wędrować, wędrować
i zawsze można wypatrzeć coś nowego, tu jest tak pięknie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kokesz 19:07, 23 sty 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
April napisał(a)


Zamawiaj rdesty, nie ważne jaka odmiana, wszystkie są piękne. Zależy tylko na jakim kolorze ci zależy. Poza tym każdy rdest to strzał w dziesiątkę

Rdest September Spire, chyba najciemniejszy róż




na brzegu jedna sadzonka Blackfielda, niższa, a za nim Fat Domino, znacznie wyższe


Fat Domino, intensywna, głęboka czerwień. Wiadomo, na jesieni już bledsze



Zastanawiałam się nad Blackfield, Golden Arrow, Amerhyst summer i jakimś delikatnie fioletowym jak Superba ale on trochę krótko kwitnie...
Ten September Fire bardzo ładny, nie było go w tej szkółce
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Nowa12 19:28, 23 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wielka to uciecha pooglądać zdjęcia z pełni sezonu. Ta rzeźba pary to coś nowego? Ale masz rdesty piękne. Ja się napaliłam na Blackfielda bo boję się tych innych wielkich . A ten podobno ma być względnie nieduży .
Muszę w końcu też mieć jakieś rdesty w ogrodzie bo bardzo fotogeniczne są.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies