Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Mary 20:11, 23 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)



Zaskoczyła mnie Twoja odpowiedź, że to świecznica White Pearl.
Rośnie u mnie świecznica tej odmiany i wydaje mi się zupełnie inna.
Jest wyższa, pędy nie są zielone, kwiaty się przewieszają i są dłuższe.
Może ja mam coś innego w takim razie.

Piękne jesienne zdjęcia, Jolu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Helen 20:42, 23 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Jolu, powróciłaś z przytupem, masz pięknie wszędzie
Zastanawiam się, czy daleko mieszkasz od Przypek? Twój ogród jest naprawdę wart zobaczenia
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 23:25, 23 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Po raz drugi rozbiłaś bank Każda fotka jest piękna w ogóle i w szczególe.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:46, 23 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Helen napisał(a)

Zastanawiam się, czy daleko mieszkasz od Przypek? Twój ogród jest naprawdę wart zobaczenia

Bardzo dobre i ważne pytanie Jak zwiedzać, to z przytupem
Jola, Ty dobrze się zastanów zanim odpowiesz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:46, 24 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
April napisał(a)


Róża o którą pytasz to rambler Lykkefund. Bezkolcowa, rośnie do 6 metrów a nawet więcej, pachnie baardzo delikatnie, bardzo miododajna, kwitnie niestety tylko raz, małymi kwiatkami. Wygląda wtedy jak jaśminowiec. Jesienią ma kolorowe owoce lubiane przez ptaki.

Zobacz jak fajnie zwykły rozwar się przebarwia na żółto. Warto nie raz nie śpieszyć się z wycinaniem po kwitnieniu. Ja generalnie wycinam dopiero wiosną, z braku czasu, sił pod koniec sezonu i żeby była kołderka na zimę dla roślin i owadów.





Dzięki za nazwę róży . Teraz sobie zapiszę w telefonie .

W tym sezonie też większość roślin została mi na rabatach. Nie chciało mi się jesienią. Zdążę wiosną porobić porządki.

Każde zdjęcie Twojego ogrodu zachwyca ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 07:08, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kordina napisał(a)
Dzięki za Leśną Ucztę życzę energii i nie tylko Tobie, wszystkim którym szaro-biała zima co nieco odebrała.


Energia teraz poszukiwana i bardzo w cenie. Ja ciągle jakoś nie mogę jej odnaleźć i chętnie wysłucham wszelkich pomysłów na jej zdobycie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:11, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
inka74 napisał(a)
U mnie też śnieg stopniał ale za zimno jest na pracę.
Ach te twoje światłocienie. Kiedy u mnie takie będą...


Zdecydowanie pracę trzeba sobie jeszcze odpuścić. Nocami ma być na minusie. Ocieplenie było bardzo chwilowe, nie powinno zaszkodzić roślinom.
Te światłocienie to i fajne i nie fajne. Tak ciężko nieraz zrobić zdjęcie. To czasem fart, albo trzeba by siedzieć i polować, w miarę przesuwania się słońca. Zajęcie na emeryturę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:17, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kokesz napisał(a)


Zastanawiałam się nad Blackfield, Golden Arrow, Amerhyst summer i jakimś delikatnie fioletowym jak Superba ale on trochę krótko kwitnie...
Ten September Fire bardzo ładny, nie było go w tej szkółce


Tak, Golden Arrow też polecam, on jest z tych niższych ale ma limonkowe liście, nie każdy to lubi.
Natomist Superba to zupełnie innego rodzaju rdest, nie himalajski ale bistorta. Nie rośnie kępowo, rozłazi się i kwitnie wiosną. Jesienią sporadycznie powtarza. No i właśnie, kwitnie niezwykle krótko. Niby czasem piszą że od maja do lipca ale u mnie tak nie jest.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:21, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bardzo istotne bo przedłuża kolorystycznie sezon o całe dwa miesiące A ciepłe kolory przed późniejszą szarzyzną w cenie



Teraz już wiem, do wszystkiego trzeba dojrzeć lub dorosnąć
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:24, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Alija napisał(a)


Aprilku, ależ nam zgotowałaś wspaniały jesienny pokaz. Po Twoim ogrodzie można tak wędrować, wędrować
i zawsze można wypatrzeć coś nowego, tu jest tak pięknie.


Alicjo z tym wędrowaniem to przesada, to tylko 3 tys metrów minus dom parterowy i garaż, minus wybieg dla psów, podjazd. Można całość omieść dwoma spojrzeniami, bo jedna rabata jest z jednej strony domu a ogród cienisty, leśny z drugiej strony. Jednak w dość gęstym lesie trudno zrobić fotkę z perspektywy, dlatego wydaje się że tyle tego
Ale bardzo mi miło że się podoba
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies