Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:28, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Nowa12 napisał(a)
Wielka to uciecha pooglądać zdjęcia z pełni sezonu. Ta rzeźba pary to coś nowego? Ale masz rdesty piękne. Ja się napaliłam na Blackfielda bo boję się tych innych wielkich . A ten podobno ma być względnie nieduży .
Muszę w końcu też mieć jakieś rdesty w ogrodzie bo bardzo fotogeniczne są.


Aga, rzeźba pary ma chyba dwa lata, zapomniałam w tym roku schować do garażu na zimę, to się rzuciła w oczy
Rdesty jeszcze mam inne, np białe Fat White i jeszcze parę odmian, nawet nie pamiętam teraz nazw.
Z niższych rdestów faktycznie Blackfield o ciemnych kwiatach i ciemniejszym liściu albo Golden Arrow o limonkowych liściach i ciemnoróżowych kwiatach. Ich ogromną zaletą jest długie kwitnienie. I super wyglądają w wazonie jako dodatek do innych kwiatów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:30, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Mary napisał(a)

Zaskoczyła mnie Twoja odpowiedź, że to świecznica White Pearl.
Rośnie u mnie świecznica tej odmiany i wydaje mi się zupełnie inna.
Jest wyższa, pędy nie są zielone, kwiaty się przewieszają i są dłuższe.
Może ja mam coś innego w takim razie.

Piękne jesienne zdjęcia, Jolu.


Patrzyłam teraz w necie, to raczej pomyłki nie ma. Kwiat lekko się wygina pod koniec kwitnienia ale zdecydowanie się nie przewiesza. Masz zdjęcia swojej świecznicy? Może masz jakąś purpurową?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:34, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Helen napisał(a)
Jolu, powróciłaś z przytupem, masz pięknie wszędzie
Zastanawiam się, czy daleko mieszkasz od Przypek? Twój ogród jest naprawdę wart zobaczenia


Ładnie to ujęłaś "z przytupem" choć raczej z zaległościami
Przypki są po drugiej stronie Warszawy, ale jest świetny dojazd trasą S8, więc zawsze można godzinkę poświęcić na dojazd. Bo czy "warto" to trzeba się przekonać na miejscu Zapraszam
A skąd byś jechała? Daleko masz do Danusi?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:35, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Mgduska napisał(a)
Po raz drugi rozbiłaś bank Każda fotka jest piękna w ogóle i w szczególe.


Nie no, bez przesady, puchnę z dumy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:38, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Magara napisał(a)

Bardzo dobre i ważne pytanie Jak zwiedzać, to z przytupem
Jola, Ty dobrze się zastanów zanim odpowiesz


Ja się nie potrzebuję zastanawiać, lubię gości, tak po kilka osób na raz, bo dużych spotkań nie ogarniam. Wydaje mi się, że najefektywniejsze są takie niewielkie, można pogadać, coś wykopać, poplanować zmiany, zrobić małą burzę mózgów.... Zawsze są wtedy jakieś przemyślenia, udoskonalenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:41, 24 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Agatorek napisał(a)


Dzięki za nazwę róży . Teraz sobie zapiszę w telefonie .

W tym sezonie też większość roślin została mi na rabatach. Nie chciało mi się jesienią. Zdążę wiosną porobić porządki.

Każde zdjęcie Twojego ogrodu zachwyca ❤️


No właśnie, koniec sezonu każdemu daje w kość. A wiosną jesteśmy tak naładowane chęciami po zimie, że możemy góry przenosić, cóż to dla nas ogarnianie rabat
Nie zasłużyłam na takie pochwały ale mów mi tak jeszcze
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 11:04, 24 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)


Ja się nie potrzebuję zastanawiać, lubię gości, tak po kilka osób na raz, bo dużych spotkań nie ogarniam. Wydaje mi się, że najefektywniejsze są takie niewielkie, można pogadać, coś wykopać, poplanować zmiany, zrobić małą burzę mózgów.... Zawsze są wtedy jakieś przemyślenia, udoskonalenia


Za tym się tęskni w styczniu AD 2023.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:08, 24 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)









Lubię to!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:36, 24 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Kiedy się patrzy na te Twoje zdjęcia, to aż trudno uwierzyć, że kiedyś nie lubiłaś jesieni. Masz teraz jesień "na bogato". Cudnie jest!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anpi 12:47, 24 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8127
Aprilku powtórzę w zgodnym churze : uczta dla oczu, uczta dla oczu...!!!
Pięknie komponujesz swój leśny ogród i cudnie go pokazujesz
A energia sama wróci że słoneczkiem ! Mam nadzieję, bo sama jakoś muszę się zmuszać do zaplanowanych działań. Ale one dotyczą teraz porządków w piwnicy i moich "szpargałach twórczych" i dochodzę do wniosku, że łatwij sprząta się ogród, bo przynajmniej wiadomo który to chwast i nie szkoda go wyrzucić
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies