Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 18:11, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Makao napisał(a)

Na coś trzeba zwalić winę


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:13, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Judith napisał(a)

Krążą wirusy . Jedna złapie przeziębienie, a druga daliozę .
Ja z kolei zamówiłam mieczyki (mieczykoza?) tego samego dnia, w którym napisałam, że jestem na nie obrażona .


Ja miałam wypakowane dwa koszyki. W jednym róże w drugim mieczyki i lilie.
No i na załączonym obrazku widać co wybrałam Mieczyki u ciebie będą fajne bo masz słońce. U mnie się kładą.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:16, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Agatorek napisał(a)


Niestety nie znalazłam zdjęcia, ale teraz poszłam na wizję lokalną, i jak piszą, że dorasta do 1-1.2 m, to moja najdłuższe pędy ma około 1.5 m . Lekko się pokłada. Na szerokość normalnie, jak na pierwszy rok.

Przyczepkę mamy, nawet dwie, ale obie nie są zarejestrowane. Musiałabym przez pola, łąki i lasy jechać .


1,5m może być. Szkoda że fotek nie masz. Mam do wykopania jałowca, zwolni się miejsce na słonecznej rabacie na róże
Sprawa z przyczepkami mnie rozczarowała głęboko

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:17, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Tess napisał(a)
Jak jesteśmy w temacie róż - jaką szkółkę polecacie?
Może być na priv


Ja od zawsze tą samą. priv
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:20, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Ewik napisał(a)


Mam obydwie i inne też , pizmowki są the best.


Ewo, to nie ma zmiłuj. Grzeb w archiwum i pokazuj zdjęcia
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:25, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Makao napisał(a)
Matko i córko
Jak tak dalej pójdzie to i ja znowu zachoruję na różyczkę (piżmową)


No i wcale bym się nie zdziwiła
Ja mając do wyboru mieczyki i róże, kupiłam róże
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:26, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Anda napisał(a)
Aprilku, piękne róże zamówiłaś


Bardzo dziękuję. Postaram im się dobrze przygotować miejscówkę to może parę lat ze mną pobędą
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:35, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Martka napisał(a)
Omg, jakie tu się rzeczy wyczyniają. Róże piękne, Hansestadt swego czasu chodziła za mną.
Mój różany hamulec zaczyna mnie niepokoić. Na razie zamówiłam tylko znajomej w prezencie urodzinowym, do jej ogrodu... ależ emocje były czułam się jak hazardzista, który cierpi, bo musi zakreślić w urzędzie "właściwe".



Róża Hansestadt to zupełnie nie mój kolor ale tak mi się spodobała że nie wiem jak to się stało ale kupiłam.
Moje hamulce dziś puściły na całego. Trzeba się chyba do mechanika udać
Ale ten dreszczyk emocji... ech
____________________
April April podbija las Mazowsze
Tess 19:07, 10 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
April napisał(a)


Róża Hansestadt to zupełnie nie mój kolor ale tak mi się spodobała że nie wiem jak to się stało ale kupiłam.
Moje hamulce dziś puściły na całego. Trzeba się chyba do mechanika udać
Ale ten dreszczyk emocji... ech

Hansestadt widziałam na żywo - jest od kilku lat rabata z nimi w roli głównej na Rynku w Starych Babicach. (Teraz w gorszej kondycji, bo "magicy-ogrodnicy" zbyt krótko je przycięli, no i zamiast odmiany rosną dziczki.)
Kolory ma obłędne. Choć rzeczywiście, trudno ją wkomponować w trendową ogrodową kolorystkę.

Ten dreszczyk... to chyba objaw uzależnienia?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gruszka_na_w... 20:58, 10 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
April napisał(a)


Róża Hansestadt to zupełnie nie mój kolor ale tak mi się spodobała że nie wiem jak to się stało ale kupiłam.
Moje hamulce dziś puściły na całego. Trzeba się chyba do mechanika udać
Ale ten dreszczyk emocji... ech


Od jakiegoś czasu te barwy bardziej chwytają mnie za serce niż typowo różane (odcienie różu).
U Marty zachwycam się Jude Obscure i szalotową lady, a u Ciebie pozachwycam się tym nowym nabytkiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies