Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 09:11, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Martka napisał(a)
Jolu, odsłona wiosenna po akcji grabienia wygląda bardzo przejrzyście! Brawo! Dotlenić się można, popatrzeć co w ziemi piszczy i co wyłazi, lubię takie radykalne działania jak porządki wiosenne


Tylko teraz się martwię o te wyłażące świeżynki bo ma być -4 w nocy. Czy to nie zaszkodzi że poodkrywałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:13, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Agatorek napisał(a)
Jola, przejaśniało w Twoim lasku . Ale tylko na chwilę, zaraz ruszą rośliny i będą tworzyć się tajemnicze zakątki
Dla mnie 5 godzin to też tak optymalnie


Może jak się forma poprawi będę mogła dłużej, choć tak naprawdę to trudno znaleźć i te 5 godzin czasu na ogród.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:14, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
mrokasia napisał(a)
Takie ładne masz bergenie??? Szok!!!
Potyrane, widać efekt .


Kasiu, te stare odmiany wyglądają ładnie ale nowe i te drobne to porażka.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:17, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
anpi napisał(a)
Rdzawa misa chwilowo znikła w tych przedwiosennych brązach, ale i tak dużo zieleni jak na las w ten czas!!! Pracy naprawdę dużo i rzuciłaś się na maxa!
Ale jaka satysfakcja potem! A w trakcie prac choć męczące, widzimy jak się wszystko budzi i radość jest większa od zmęczenia, choć go nie likwiduję! Ja dozuję sobie mniejszymi dawkami, ale to ze względu na ograniczenia czasowe.


Aniu, muszę szybko czyścić bo mi to zajmuje dwa miesiące i to jak pogoda dopisze. Ja lubię być fizycznie zmęczona po ogrodzie. Głowa wtedy odpoczywa.
Każdej z nas trudno znaleźć te cenne chwile na ogród, może też przez to wydają się jeszcze cenniejsze
Mam jeszcze dwie małe misy i teraz jak skończę sprzątanie, muszę poszukać dla nich miejsce
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:20, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kordina napisał(a)
Kawał roboty, naprawdę podziwiam ile czasu masz pnącą hortensję? Czy przycinasz? Kiedy i ile? Pytam bo zakupiłam w tym roku, czeka w donicy, ale muszę jej zbudować porządną podporę


Hortensję pnącą mam pewnie z 7 lat, nie przycinam, chyba że coś wlezie na ścieżkę. Raz ułamał się podczas burzy potężny 3 metrowy kawałek. Potrzebuje faktycznie mocnej podpory lub silnego drzewa. U mnie to bardzo powoli rosnące rośliny. Myślę że masz kilka lat na budowanie podpory
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:23, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Podziwiam Cię za ten kilkudniowy pięciogodzinny maraton. Mnie sił starcza na ledwie 2-3 godzinki dziennie.
Bardzo ładnie po zimie wygląda języcznik.


Haniu, ale ty możesz codziennie a ja tylko weekendy. Więc dużego wyjścia nie miałam i pracowałam do padnięcia
Języczniki pierwszy raz tak dobrze wyglądają, w zeszłym roku cięłam całe. Może to kwestia pogody a może tego że dojrzalsze lepiej sobie radzą
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:28, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Alija napisał(a)
Aprilku, nieźle podziałałaś w ogrodzie, pięknie wysprzątane. Pięć godzin naraz to dla mnie zbyt długo, ja muszę z przerwą. Na szczęście ostatnio co drugi dzień u nas pada, więc jeszcze nie daję rady chodzić.
Pozdrawiam wiosennie.


Witaj Alicjo, u mnie wczoraj też wychodziłam kilka razy do ogrodu bo mi co chwila ulewa przeszkadzała. Ale u mnie sucho bardzo więc deszcz się przydaje
Martwię się tylko tym ochłodzeniem zapowiadanym
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:35, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Magara napisał(a)
Pięknie w Twoim lesie
Duża działka, duże możliwości, ale i obowiązków więcej
I nie wiadomo czy zazdrościć przestrzeni czy współczuć obowiązków
Na pewno widoki wiosenno-letnie wynagradzają wszystko


Daga, dokładnie tak jak napisałaś, dużo przestrzeni ale też dużo obowiązków. Gdyby nie praca zawodowa to byłabym jak prosie w błocie szczęśliwa, choć to podobno mit bo świnki lubią być czyste
Ja nie mogę wyjść do ogrodu czuję się nieszczęśliwa i sfrustrowana. Ale czasem mam go tak serdecznie dość że przez kilka dni mogę nie zaglądać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:36, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Magleska napisał(a)
Aprilku podziałałaś pięknie
mnie po takim ogarnięciu ogrodu -pomimo uczucia styrania i padaka na całego-ogarnia taka euforia ,że już jest czyściutko i mogę czekać na wszystkie roślinki


No tak, endorfiny robią swoje Ty już dawno masz wygłaskane, widziałam Ja jeszcze na swoją euforię muszę poczekać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:37, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
olciamanolcia napisał(a)


Hahaha tez tak mam-niby dość a czuję niedostyt tyrania I czekam na tulipany


Ja z tulipanów zrezygnowałam. Więc czekam na nie u ciebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies