Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 09:39, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
antracyt napisał(a)

To mógłby być podpis pod moim wątkiem

Twój ogród wygląda malowniczo nawet na przedwiośniu, wcale nie jest pusto.


He, he, he
Zuza, nie jest źle ale też nie nigdy nie jest tak żeby nie mogło być lepiej. Nie mogę się doczekać skończenia porządków i żeby zacząć przesadzanie. Np bardziej równomiernie posadzić rośliny zimozielone
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:41, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
TAR napisał(a)
April no szacun. Skad masz tyle sil?


Tarcia, no właśnie nie mam. Po takim maratonie padam na łóżko z pilotem w dłoni. A i przesuwanie paluszkami po pilocie potrafi być bolesne, np po cięciu miskantów, zwłaszcza że uśmierciłam rozdrabniacz do gałęzi...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:43, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Kokesz napisał(a)


Moje clematisy kupione co prawda jesienią, posadziłam w większych donicach i całą zimę staly na zewnątrz, pod balkonem. W razie mrozów nagrywałam je doniczkami i na to koc. Nic im się nie stało. Teraz takich mrozów nie zapowiadają więc myślę że spokojnie dadzą radę


Renata, to cieszę się że clematisy mocniejsze niż sądziłam. Właśnie mi przypomniałaś że też muszę jakość zabezpieczyć doniczki na najbliższą mroźną noc. Przypominajkę sobie nastawię na wieczór... ma być u mnie -4, to chyba nie jest mało dla maluchów w doniczkach.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:45, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Helen napisał(a)
Już się zaczyna cudny spektakl leśny z tymi światłocieniami i jasnozieloną roślinnością pięknie masz wszędzie. Widać, że ogród, pomimo wielkości, jest bardzo zadbany Brawo


Helen bardzo dziękuję. Staram się ile czas i siły pozwalają. Sprawia mi to frajdę więc każda wolna chwila to ogród, czasem kosztem obowiązków domowych
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:46, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
tulucy napisał(a)
Wylizany ten Twój las


Jeszcze nie wszędzie, przyjedź to zobaczysz Na fotce wiadomo, tylko najładniejsze
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:47, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Muszelka napisał(a)
Twój Leśny Ogród zawsze pełen uroku... ach...


Witam nowego gościa I zapraszam w leśne ostępy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:50, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Rumianka napisał(a)
Alicjo, zamurowało mnie na widok wykonanej pracy w ogrodzie. Trzeba chyba mieć jakieś magazyny zgromadzonej siły, by to wszystko wykonać...no ale jaki efekt, Podziwiam i odpocznij. Pozdrawiam.


Witaj Eliso, dziękuję za wizytę. Nie znam jeszcze twojego ogrodu ale obiecuję zajrzeć w wolnej chwili wieczorkiem.
Mam na imię Jola ale najczęściej zwracają się do mnie April tak jak w nicku.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:53, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
mrokasia napisał(a)
No niestety, las ma plusy dodatnie i plusy ujemne .


Dokładnie tak
Spotkałaś się z moim eMusiem Pozdrawiam i do zobaczenia. Daj znać jak będziesz miała ochotę przyjechać. Dziewczyny z Płocka czają się na ostatni weekend kwietnia ale to jeszcze nie klepnięte
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:56, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Mary napisał(a)

Czy Twoje języczniki zawsze tak wyglądają po zimie?
Swoje co roku muszę ciąć bo dużo jest brązowych.
Też mam mnóstwo "leśnego" sprzątania tej wiosny. Klonom kompletnie odbiło. Jesienią i zimą spadło mnóstwo klonowych nosków. Zbieram grabkami i rączkami i końca nie widać.


Języczniki pierwszy raz takie ładne Chyba im podpasowała nowa miejscówka
Ja też używam nie tylko grabi ale i rąk, inaczej się nie da. Dlatego wszystko tak długo trwa. Ale ciekawa jestem czemu klony tak raptem zaowocowały noskami. Podobno jak roślina czuje stres że nie przeżyje, to za wszelką cenę próbuje się rozmnożyć. Może było bardzo sucho? Czytałaś coś na ten temat?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Helen 20:56, 27 mar 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8493
April napisał(a)


Ja nie mogę wyjść do ogrodu czuję się nieszczęśliwa i sfrustrowana. Ale czasem mam go tak serdecznie dość że przez kilka dni mogę nie zaglądać

Jak bym o sobie czytała...
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies