Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Muszelka 23:36, 23 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Twój Leśny Ogród zawsze pełen uroku... ach...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
April 12:08, 24 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Przepraszam ale mam awarię internetu. Telefonem się nie da dużo pisać więc tylko podziękuję Wam za miłe wpisy a na pytania odpowiem jak tylko wrócę do cywilizacji.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rumianka 18:27, 26 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Alicjo, zamurowało mnie na widok wykonanej pracy w ogrodzie. Trzeba chyba mieć jakieś magazyny zgromadzonej siły, by to wszystko wykonać...no ale jaki efekt, Podziwiam i odpocznij. Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
April 18:27, 26 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Margerytka40 napisał(a)
No to roboty wykonałaś. Ten weekend pewnie dla większości pracowity ogrodowo. Wszyscy wiosnę poczuli.
Mam do Cię pytanie. Chodzi o hydrożel. Ile go dajesz pod roślinę? I jeszcze czy da się ten wynalazek zaaplikować jakoś pod już rosnące rośliny? Nie wiem podkopać rowek wokół?


No i minął kolejny weekend a ja dalej grabię las
Hydrożel najlepiej używać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Nie wiem czy są różne jego rodzaje. Ja daję garść pod byliny które sadzę i dwie pod krzewy. Nie próbowałam dawać pod rośliny już rosnące, trochę się to mija z założeniami. Bo chodzi o to żeby hydrożel był pod rośliną, i tam przetrzymywał wilgoć, pomagając lepiej się ukorzenić, bo korzenie będą sięgać do tej wilgoci.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:33, 26 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Wiolka5_7 napisał(a)
No to nieźle popracowałaś w weekend

A ja dla odmiany w weekend miałam jelitówkę pierwszy raz w życiu i nie zrobiłam nic, oprócz leżenia w łóżku w taką piękną pogodę :-/
Na szczęście w pn siły wróciły

Ja dziś planuję zacząć ciąć żywopłot (oczywiście jak nie będzie padać)
Nie lubię tej roboty ,bo mnie ręce potem nawalają ,ale mus zrobić.
Mam plan do kwietnia skończyć go ciąć


Wiola, bardzo współczuję choroby. Bardzo osłabia. No i szkoda straconej pogody. Za to w ten weekend u mnie co i rusz pada na zmianę ze słońcem. Niewiele zrobiłam na zewnątrz, za to posadziłam większość dalii do donic, do kompostu. Mam nadzieję że takie warunki im się spodobają.
Trzymam kciuki za żywopłot, oby bez nadszarpniętego zdrowia się obeszło. Też bym swój pocięła ale czekam na rusztowanie. Za stara jestem by skakać po drabinie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:34, 26 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Makao napisał(a)
Łyso ale ten lasek i tak robi robotę. Pięknie w nim jak jest tak czysto


Teraz wygląda jak normalny las
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:36, 26 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Mgduska napisał(a)
Nie łyso, tylko pięknie. I w pogotowiu, jak tylko przyjdzie fala ciepła, wszystko buchnie Uwielbiam ten moment. Tuż przed.

Języczniki tniesz, czy zostawiasz wszystkie liście?


Kilka dni ciepła i już wszystko rusza. Języcznikom ucięłam tylko najbliższe liście. Reszta wygląda zadziwiająco dobrze
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 21:05, 26 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No niestety, las ma plusy dodatnie i plusy ujemne .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mary 22:37, 26 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)


Kilka dni ciepła i już wszystko rusza. Języcznikom ucięłam tylko najbliższe liście. Reszta wygląda zadziwiająco dobrze

Czy Twoje języczniki zawsze tak wyglądają po zimie?
Swoje co roku muszę ciąć bo dużo jest brązowych.
Też mam mnóstwo "leśnego" sprzątania tej wiosny. Klonom kompletnie odbiło. Jesienią i zimą spadło mnóstwo klonowych nosków. Zbieram grabkami i rączkami i końca nie widać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
April 09:09, 27 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
olciamanolcia napisał(a)
Teraz widać jaki ogrom pracy u Ciebie w tym pięknym lesie... wyczyszczone tylko sosny zostały a i tak uroczo Ja juz skończyłam porządki. Fakt wcześnie zaczęłam a od niedzieli do wczoraj przesadzałam, zbierałam źdźbła miskantowe, rozsypałam 18 worków kory-jeszcze zabrakło i mam dość...


Justyna, jaki wspaniały letni awatarek
Ukończenia porządków zazdroszczę, ja jeszcze kilka dni potrzebuję. A potem biorę się też za przesadzanie.
18 worków kory to spory wysiłek. Zakwasy miałaś?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies