Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 13:08, 18 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Makao napisał(a)

Haha,
No ale chociaż gatunek piszcie. Odmianę możecie skracać.


Krytyka przyjęta, postaramy się
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:11, 18 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
mrokasia napisał(a)
Jola, a na tej nowej rabacie??? Tej z miskami?


Kasiu, tam na 100m2 otoczonych z trzech stron cisami i choinami kanadyjskimi mam Klona cynamonowego i derenia. Plus róża... Dereń mały ale zawsze. No i właśnie sobie uświadomiłam że za tym dereniem jest hortensja dębolistna. Teraz ma dwa liście ale za trochę... Może jednak przesadzić derenia gdzie indziej.... Nie no, szok, nie mam miejsca...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:13, 18 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
TAR napisał(a)


Po prostu uswiadomiłam Cie moja droga jaki to potworek wielki wyrasta. Geishe to malenstwa do korygowania.
U Hani Gruszki chyba spory okaz rosnie JH


Widziałam u Hani. Nie wydawał mi się aż tak wielki. No i przecież korona robi się dość wysoka z czasem a dołem goły pień.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 13:48, 18 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18256
April napisał(a)


Kasiu, tam na 100m2 otoczonych z trzech stron cisami i choinami kanadyjskimi mam Klona cynamonowego i derenia. Plus róża... Dereń mały ale zawsze. No i właśnie sobie uświadomiłam że za tym dereniem jest hortensja dębolistna. Teraz ma dwa liście ale za trochę... Może jednak przesadzić derenia gdzie indziej.... Nie no, szok, nie mam miejsca...


No to patrz gdzie jeszcze jaką rabatę możesz wykroić
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 14:12, 18 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
U sąsiada? Mężaty kategorycznie zabronił przekraczać linię wyznaczającą psi wybieg na górce. Choć ja tam już dyskretnie wlazłam z roślinami, sadząc Glediczję i przesadzając dwa bzy Aurea które oszalały z wielkością. A jeszcze czekają dwa oliwniki na posadzenie
On i tak się śmieje że wcześniej czy później zatrzyma mnie już tylko ogrodzenie przy ulicy
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 15:11, 18 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7793
Taki wyjazd do arboretum skutecznie chlodzi moje zapędy co do kupowania roslin docelowo duzych i przyznam bez bicia, ze juz osiągnelam pulap mozliwosci. Głownie sa to rosliny zabrane z poprzedniego ogrodu. Niewiele dokupilam a i tak sie waham gdzie to upchnac. Przeciez ja mam ograniczone pole do dzialania. Chce troche posadzic przy ogrodzeniu z sasiadką gdzie jest przecinka ale tak tez za chwile bede bic sie po czascze gdzie to posadzic. Mnie brakuje pietra średniego i niskiego typu biliny, trawy. Ale drzew mam az nadto. Mam duzo drzew na dzialce i chce ten las i nature jednak zostawic. A jak calkowicie sie zaciemnie to bedzie po prostu brzydko w tym ogrodzie.
Za plotem rosna ogromne dęby, ktore robia cudowny klimat ale to kolosy i tez juz zaciemniaja. Bede musiala konary przechodzace na moja strone tez poskracac. Niektore sa kruche wiec i dla bezpieczenstwa.
Z psim wybiegiem na szczescie nie mam problemu, dwa male tajfuny kotłuja sie po calej dzialce a starutki czlapie przed siebie, jak napotyka przeszkode zawraca. Ślepy i gluchy juz.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kokesz 17:34, 18 maj 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Jolu, czy nerecznica jest wysoką paprocie, strzelistą czy raczej rozkłada się szeroko na boki?
Chcę dokupić jakieś wysokie paprocie i się wacham.
Mam piuropuszniki strusie, małe nerecznice, trochę paprotników kupionych w zeszłym roku.

Chodzi mi o taki efekt, czy tylko młode frondy tak wyglądają?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Agatorek 23:45, 18 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
TAR napisał(a)
Ale piekny ten wiaz, naprawde rzuca sie w oczy. Sekator sie przydaje, poprowadzisz na bonsai.


rzeczywiście piękny , u mnie jeszcze trochę miejsca mam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 08:11, 19 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
TAR napisał(a)
Taki wyjazd do arboretum skutecznie chlodzi moje zapędy co do kupowania roslin docelowo duzych i przyznam bez bicia, ze juz osiągnelam pulap mozliwosci. Głownie sa to rosliny zabrane z poprzedniego ogrodu. Niewiele dokupilam a i tak sie waham gdzie to upchnac. Przeciez ja mam ograniczone pole do dzialania. Chce troche posadzic przy ogrodzeniu z sasiadką gdzie jest przecinka ale tak tez za chwile bede bic sie po czascze gdzie to posadzic. Mnie brakuje pietra średniego i niskiego typu biliny, trawy. Ale drzew mam az nadto. Mam duzo drzew na dzialce i chce ten las i nature jednak zostawic. A jak calkowicie sie zaciemnie to bedzie po prostu brzydko w tym ogrodzie.
Za plotem rosna ogromne dęby, ktore robia cudowny klimat ale to kolosy i tez juz zaciemniaja. Bede musiala konary przechodzace na moja strone tez poskracac. Niektore sa kruche wiec i dla bezpieczenstwa.
Z psim wybiegiem na szczescie nie mam problemu, dwa male tajfuny kotłuja sie po calej dzialce a starutki czlapie przed siebie, jak napotyka przeszkode zawraca. Ślepy i gluchy juz.


Tarcia, ja się jeszcze pocieszam że u mnie drzewa nie rosną tak szybko jak w Arboretum. U mnie jest spora konkurencja sosen no i wszędobylski piach. A przecież nie wykopię wielgachnego dołu żeby polepszyć warunki glebowe. Dostają dołek na start a potem muszą sobie radzić. Ty masz świetne warunki dla drzew, wilgoć głębiej zachęca do sięgania do niej i korzenienia się mocnego. u mnie nie mają dokąd sięgać
Popieram dopasowywanie się do istniejącej już roślinności. Ja też się starałam jak najwięcej zostawić. Teraz myślę że to procentuje
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:20, 19 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Kokesz napisał(a)
Jolu, czy nerecznica jest wysoką paprocie, strzelistą czy raczej rozkłada się szeroko na boki?
Chcę dokupić jakieś wysokie paprocie i się wacham.
Mam piuropuszniki strusie, małe nerecznice, trochę paprotników kupionych w zeszłym roku.

Chodzi mi o taki efekt, czy tylko młode frondy tak wyglądają?


Renato, chyba żadna narecznica nie jest strzelista. Wszystkie się rozkładają mniej lub bardziej. Ich jest tak wiele odmian, niezwykle różnorodnych. Już prędzej jakieś polystichum ma bardziej wyprostowany pokrój. Znam tego pina. To jest piuropusznik i tylko w początkowej fazie jest pionowy, potem też się lekko rozkłada.
Najlepiej wejdź sobie na stronę sklepu Sadzawka i poczytaj opisy, co by ci najbardziej pasowało.
Ja sobie kupiłam osmuda regalis w nadziei, że będą w miarę pionowe.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies