Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 12:03, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Mgduska napisał(a)


Mam ją u siebie - wygląda ładnie prawie cały rok, te delikatne, igłowate liście tworzą fajny kontrast z innymi cieniolubnymi, które w większości mają duże liście. Jakoś tak pod koniec jesieni nieco blednie, ale wiosną szybko pięknieje, kwitnie niezawodnie, a kwiaty można zrywać do wazonu. Przywlokłam ją z pełną świadomością i bardzo lubię.


U mnie taki chwaścik sobie nie poradzi, za sucho. A jeszcze brakowało żebym chwasty podlewała
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:05, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Magara napisał(a)

Gold feathers i heaven scent Dostałam kwitnące, właśnie gubią płatki

Ja się nie zdecydowałam na te z żółtymi listkami, bałam się że będzie za pstrokato. Zadowolona jesteś?
U mnie właśnie przekwitły. Zetnę w weekend, ciekawa jestem czy powtórzą kwitnienie, bo podobno to możliwe
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:08, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Martka napisał(a)


Jolu, bardzo dziękuję za zaproszenie, powiem szczerze, że nie chciałabym dłużej znać Twego ogrodu tylko ze zdjęc Może od Ciebie z leśnych klimatów skoczymy do Agnieszki pooglądać meandrujące rabaty?… Taki dzień to marzenie Sierpień byłby idealny jest czas na uziemienie donic


Nie wiem czy dopiero sierpień to dobry plan, nie będą już rośliny wymęczone. Chociaż każdy miesiąc, niemal każdy tydzień cieszy czym innym. Generalnie zapraszam, kiedy ci pasuje
Do Agnieszki chyba zrobimy nalot wcześniej
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:12, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Te Twoje różaneczniki idealnie komponują się i z niezapominajką, i z redestem i z kaliną.


Haniu dziękuję, potwierdzasz że niezapominajki są super wypełniaczem Dobrze że się nie dały wypielić mimo moich usilnych starań
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:13, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Magleska napisał(a)
Aprilku wiesz ,że kofam Twój ogród jest niesamowity


Dzięki bardzo, bardzo. Daje to kopniaka do wstania i złapania za szpadel, żeby tylko nie rozczarować
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:18, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
vita napisał(a)


Calsap na każdym tle u Ciebie wygląda pięknie. Nie znam się na różanecznikach zupełnie, takiej odmiany chyba nawet nie widziałam wcześniej? Robisz mu dobrą reklamę Masz może przetacznikowce?


Calsap nie jest zbyt popularny bo jego kwiaty nie są białe ale takie sinawe. Nie każdy to lubi, ale ja tak Mam trzy egzemplarze, dlatego tło jest zmienne
Mam przetacznikowce, dwie odmiany, nie pamiętam jakie bo to świeża, zeszłoroczna sprawa. Jeden baaaardzo blady róż, niemal biały, chyba Chelenger. I jeden niebieski. Planuję dokupić bo baardzo mi się podobają. Próbowałam wysiać ale mi się nie udało. Chyba za późno się wzięłam za zbieranie nasion.
A czemu pytasz? Przymierzasz się do nich? czy masz i polecasz?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:20, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Kordina napisał(a)

W tym ogrodzie to się wszystko ze wszystkim pięknie komponuje, a jeszcze nie zapominajmy o umiejętnościach fotografowania


Bożenko dziękuję. Jakoś tak upycham powoli te rośliny. Częściowo natura pomaga.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:22, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Alija napisał(a)


Arcydzięgiel wygląda fantastycznie, wspaniała roślina, szczerze mówiąc to nie spotkałam jej nigdy w realu.
Zachwyty nad ogrodem zostawiam, to zawsze ogromna przyjemność oglądać nowe zdjęcia.


Alicjo, myślę że świetnie pasowałby arcydzięgiel również u ciebie. Masz miejsce. Wystarczy kupić nasionka. Albo przypomnij się jesienią to spróbuję zebrać
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 13:22, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


U mnie taki chwaścik sobie nie poradzi, za sucho. A jeszcze brakowało żebym chwasty podlewała


A u mnie to nie sucho? Podlewam, jak wszystko, ale uciążliwe chwasty mają to do siebie, że zazwyczaj dobrze sobie radzą w trudnych warunkach A taki z niej chwast jak z niezapominajki, czyli ładny i wszędzie potrafi się wpisać, zwłaszcza w lesie. Bardzo sobie chwalę, ale nie namawiam
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 14:01, 30 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
April napisał(a)


Dobrze że naprawiłyśmy swój błąd Ja mam w ogrodzie jeszcze ułudki i masę brunner, dzięki czemu rządy niebieskiego są mocno wydłużone

Od dawna propaguję niezapominajki, mam w nich połowę ogrodu, jedyna robota jak się wysieją pozbierać suche Pamiętajcie co trzy cztery sezony sypnąć nowych nasion w ogrodzie bo się wyradzają i robią coraz drobniejsze kwiatuszki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies