Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:19, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
sylwia_slomczewska napisał(a)

No ale nie powtarza potem u Ciebie kwitnienia?
Mam go od Ewy Pszczółki ze trzy cztery lata od początku kwitnie u mnie dwa razy w sezonie....


Nie, nie zauważyłam żeby powtarzał. No może jeden lub dwa kwiaty ale tego chyba powtarzaniem nie nazwiemy To byłby eufemizm
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:24, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
anabuko1 napisał(a)

Fantastyczne czosnki .
Piękny to czas ogrodowy z nimi.
Rododendrony masz piękne i zdrowe.
Moje coś chorują i nie chcą mi dobrze rosnąć. Jak wypadną to już ich nie będę zapraszać do ogrodu.
Twój ogrodowy las już pięknie się prezentuje.
Misy dwie nowe ? Czy coś przeoczyłam ?

Aniu, czosnków mam niestety mało. Chyba pora wykopać i przesuszyć.
Rodki pokazuję też tylko zdrowe, wiadomo. Dwie sztuki Marcel Menard mi chorują. Tak więc nie jest idealnie również u mnie. Muszę o nie mocniej zadbać jesienią. Może jeszcze powalcz o swoje. Mają złe stanowisko? co z nimi nie tak?
Tak, misy są nowe. Raczej miski lub miseczki bo o połowę mniejsze od dużej misy, dlatego dwie. Ale wody w nich nie będzie. Blisko jest poidełko więc i tak nie ma potrzeby.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:25, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Makao napisał(a)
Super zestawienia roślin. Fajnie się mieszają. Wszystkie


Dzięki Aniu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:27, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Dorii napisał(a)
Ochy i achy zostawiam.
U ciebie to nawet rabaty 'w trakcie' wyglądają super :⁠-⁠D


Ochy i achy zawsze w cenie, zostawiaj
No to przesadziłaś dziewczyno, bajzel jak u każdego. Tylko gęsto są drzewa i większość zasłaniają. Nawet dobrego zdjęcia bajzlownika nie jestem w stanie zrobić przez drzewa
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:35, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Martka napisał(a)
Drastyczne? Ja kocham takie wydanie grozy Jolu, u mnie w tym roku wyjątkowo mocno wyjazdowo, ale mam ogromną nadzieję, że wizyty i najazdy uda się zgrać mimo to


Ty służbowo tak często podróżujesz? Ja już nie. Za to małżonek ostatnio ciągle w trasie, nawet urlopu nie chce mu się zaplanować, pomieszkał by już chętnie
Jak się nie załapiesz na jakieś grupowe to indywidualne wyprawy też jak najbardziej. Po prostu napisz że masz wolne parę godzin i ładuj się do autka, to tak blisko
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:36, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Mgduska napisał(a)
Właśnie, drastycznie, jak tak, to u mnie jeden wielki Mordor.

Gwiazdnica rośnie dziko w lasach, ale mieszanych. Nie wiem jak długo kwitnie, nie pamiętam. Listki będą na pewno


oj tam, oj tam, zobaczę ten twój wielki Mordor już się doczekać nie mogę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:40, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Agatorek napisał(a)
Jola, to już nie busz, to już dżungla
Zastanawiam się, czy pod koniec sezonu da się wyjść na ścieżki

Pięknie ❤️

Trybula rzeczywiście jest piękna, mam kilka, ale sieje się strasznie. I to nie tak normalnie, jak np werbena, czyli na wolnym kawałku ziemi, tylko najczęściej w jakichś innych roślinach .


Aga, a ja wczoraj miałam wolne pół godziny przed fryzjerem i znów zajrzałam do ogrodniczego, kupując kolejne siedem doniczek. Jak ja to upchnę w tę dżunglę?
U mnie trybula sieje się tylko w ciemiernikach i hakone, wybaczam jej zatem. Zresztą łatwo wyrwać Niestety werbena mi się ciągle nie sieje, lub sieje niezwykle symbolicznie, na ścieżkach....
Szykuj się, nalot planujemy na twoje włości
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:46, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
antracyt napisał(a)


U mnie gwiazdnice rosną wzdłuż pola, przy drodze. Na wiejską przyniosły mi je chyba ptaki. Super radzą sobie same

Sceny drastyczne jak dla mnie dość słabo

Jolu, przyglądam się Twojej glediczji i zastanawiam się co się mojej stało. Mam odmianę Rubilace, ale po wiosennych przymrozkach straciła wszystkie młode liście i kolejne odrosły jej jasnozielone. Myślisz że odzyska kolor?


Ja się nie przyglądałam co rośnie przy drodze, ale raczej nie ma u mnie. Bardzo sucho jest.
Masz glediczję Rubylace? No zazdro. Zapomniałam że masz
Ale nie mam pojęcia czy zmieni kolor, musisz obserwować. Żeby tylko nie było jak z klonem Agatorka że nastąpiła rewersja.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:51, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
TAR napisał(a)
Brechnelam z tego drastycznego kobieto zobaczysz drastyczne to u mnie, u ciebie to male miki.
Apropo glediczji chyba ją jednak kupie. W lesie powinna swiecic. A poza tym rozmarzylam sie w tym ogrodzie. Rudy mnie rozwalil. Bodziszki zalobme maja urok. Uwielbiam ich kolor.


Tarcia, tylko że ja już kończę zakładać ogród a ty dopiero zaczynasz
Glediczja cudna, kupuj. Zdjęcia kiepskie, straciły na jakości przy transferze ale ona naprawdę świeci.
Żałobnych jeszcze mi trochę zostało, nie wypieliłam wszystkich. Teraz wyglądają super, twoje pewnie przekwitły. Tyle się mordowały w tych skrzynkach. Ale uważam że warto je mieć. Ja mam jeszcze podsadzone bodziszkiem korzeniastym Czakor i on go fajnie podbija.
Rudy zawsze robi wokół siebie jakieś sceny, nawet jak nic nie robi
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:55, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
hankaandrus_44 napisał(a)
Alicjo, Zbierz kochana nasionka arcydzięgla, ja też proszę o kilka szt.

Haniu, jestem Jola Oczywiście postaram się zebrać nasiona arcydzięgla, choć będę to robić pierwszy raz, myślę że się uda. Dam znać
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies