Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

sylwia_slomc... 22:08, 19 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kolory dalii często zależą od etapu kwitnienia kwiatu, podobnie jak u niektórych piwonii
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Szymka 22:18, 19 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Zatem w tym roku będę prowadzić wnikliwą obserwację tej dalii popartą dokumentacją fotograficzną.
Dla porównania rzeczywiście przydałaby się Cafe z innego źródła. Ja kupiłam w miejscu, które nie cieszy się dobrą opinią jeżeli chodzi o zgodność odmian. I była to jedyna dalia kupiona w tym miejscu.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
ElzbietaFranka 22:18, 19 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Kasiu z przyjemnością obejrzałam twój ogródek od początku wątku. Wprost nie do uwierzenia, że na 500m2 mieści się tak wielka ilość roślin.i jeszcze oczko i taś przestrzeń. Ogród nie jest zagracony.
Pomysły twoje chętnie bym przeniosła do mojego ogrodu, ale już nie te siły.
Budowlaniec z ciebie pełną gębą.
Wiesz, że też tak mam czym się więcej napracuje tym jestem szczęśliwsza. Cieszę się tym, że się urobilam. To jakieś skrzywienie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rojodziejowa 22:50, 19 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Szymka napisał(a)
Zatem w tym roku będę prowadzić wnikliwą obserwację tej dalii popartą dokumentacją fotograficzną.
Dla porównania rzeczywiście przydałaby się Cafe z innego źródła. Ja kupiłam w miejscu, które nie cieszy się dobrą opinią jeżeli chodzi o zgodność odmian. I była to jedyna dalia kupiona w tym miejscu.


A możesz kolejność kwitnienia również uwzględniać w obserwacjach? Ja sobie chyba też takim pamiętniczek sporządzę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anpi 22:51, 19 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:53, 19 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Szymka napisał(a)

A tak na marginesie chyba Ci się lata pomieszały. Aktualnie mamy zimę 2023, lata 2023 jeszcze nie było

No ja nie wiem jak mi tą jedynkę w dacie wybuliło na dwa brzuszki!? Miało być 2021
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Szymka 22:55, 19 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Miałam zamiar obserwować wnikliwie tylko Cafe. Ale bardzo pociąga mnie kronikarstwo i może wciągnę do obserwacji wszystkie dalie..
W tamtym roku ograniczyłam się tylko do zapisania kiedy zaczęłam podlewać w doniczkach, kiedy przeniosłam do szklarni i kiedy wysadziłam do gruntu.
Może poszerzę kronikę i dodam parę rubryczek więcej. Uwielbiam takie prace naukowe
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 22:58, 19 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu z przyjemnością obejrzałam twój ogródek od początku wątku. Wprost nie do uwierzenia, że na 500m2 mieści się tak wielka ilość roślin.i jeszcze oczko i taś przestrzeń. Ogród nie jest zagracony.
Pomysły twoje chętnie bym przeniosła do mojego ogrodu, ale już nie te siły.
Budowlaniec z ciebie pełną gębą.
Wiesz, że też tak mam czym się więcej napracuje tym jestem szczęśliwsza. Cieszę się tym, że się urobilam. To jakieś skrzywienie.

Pozdrawiam


Elu witaj u mnie Gdyby tak poczytać dokładnie wątki, to takich odpoczywających w pocie czoła pewnie byłoby 80%
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
anpi 23:02, 19 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
U mnie ogrodnicze kronikarstwo
Zaczyna się w marcu i kończy się zawsze na kwietniu. (dla uściślenia : tego samego roku!)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 23:06, 19 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
A ja tam kronik nie robię z lenistwa teraz odpoczywam i nawet specjalnie na swój wątek nie zaglądam. O dzisiaj foty przeglądałam co się działo w zeszłym roku u mnie.
Mam dużo przeróbek.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies