Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Rojodziejowa 12:39, 15 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
antracyt napisał(a)
Podoba mi się temat Ja się w tym roku ma razie wstrzymuję z daliowymi zakupami. Boję się co zastanę na strychu. Ta zima jest tak ciepła, że nie wiem jak mi się towarzystwo przechowa. W razie czego poszukam czegoś w przecenach wiosennych, albo będę jeden sezon podziwiać u Was

W sumie to też pomysł - na FB widzialam ze nawet po 5zł potem sprzedawali niektórzy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Szymka 13:00, 15 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Rojodziejowa napisał(a)

W sumie to też pomysł - na FB widzialam ze nawet po 5zł potem sprzedawali niektórzy


Owszem. Ale sama wiesz,że najciekawsze odmiany schodzą jak świeże bułeczki i na wyprzedaży raczej ich nie spotkasz
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 13:03, 15 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Anda napisał(a)


Dalie są przecież jadalne i podobno smaczne


I to jest to! Dalie zamiast ziemniaków Ziemniaki nie mają takich pięknych kwiatów.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
antracyt 13:21, 15 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Szymka napisał(a)


Owszem. Ale sama wiesz,że najciekawsze odmiany schodzą jak świeże bułeczki i na wyprzedaży raczej ich nie spotkasz

To fakt, najpopularniejsze czasami trzeba zamawiać zanim się sprzedaż rozpocznie. Chociaż zdarza się, że te mniej popularne na żywo potrafią bardzo przyjemnie zaskoczyć, np Irish Pinwheel albo Spoiled Rotten. Sporo zdjęć w necie ma zmienioną kolorystykę i na żywo kwiaty wygląda zupełnie inaczej. Tego mnie nauczyły wszystkie pomyłki. Dalie, których nie kupiłabym patrząc na zdjęcia, są jednymi z moich ulubionych, za to te obecnie na topie już nie wszystkie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 13:29, 15 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Anda napisał(a)


Dalie są przecież jadalne i podobno smaczne


A to wszystko tłumaczy dlaczego Asia tyle kupiła
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 13:44, 15 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
Czasami celowo zmieniona… jak np. ostatnio na tych fotach na jednym zdjęciu ręka trzymające dalie miała odcień naturalny, a na drugim była szarobura.
Ale bywa też tak, że cieżko fotą oddać rzeczywisty kolor. Ja research dla każdej zamówionej odmiany robię dość szeroki, ale i tak trzeb brać pod uwagę, że nawet jak nie będzie pomyłki to niekoniecznie dalia będzie wyglądać jak na fotkach.

Taka Cafe Paris wygląda tak różnie na fotach sprzedawców (raz żółta raz rożowa), że aż jestem ciekawa co z tego wyjdzie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 13:45, 15 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
Kordina napisał(a)


A to wszystko tłumaczy dlaczego Asia tyle kupiła


To mam argument dla Żona jakby co
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Szymka 13:48, 15 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
antracyt napisał(a)

To fakt, najpopularniejsze czasami trzeba zamawiać zanim się sprzedaż rozpocznie. Chociaż zdarza się, że te mniej popularne na żywo potrafią bardzo przyjemnie zaskoczyć, np Irish Pinwheel albo Spoiled Rotten. Sporo zdjęć w necie ma zmienioną kolorystykę i na żywo kwiaty wygląda zupełnie inaczej. Tego mnie nauczyły wszystkie pomyłki. Dalie, których nie kupiłabym patrząc na zdjęcia, są jednymi z moich ulubionych, za to te obecnie na topie już nie wszystkie.


Tak jest chyba z wszystkim co ma dobrą reklamę. Człowiek zawsze się na coś skusi
Ja lubię się opierać na obiektywnych opiniach , takich jak na forum.
Jak spodoba mi się jakaś roślina, to buszuję po różnych forach ogrodniczych i czytam opinie osób, które uprawiały daną roślinę w ogrodzie.

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 13:53, 15 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Rojodziejowa napisał(a)
Czasami celowo zmieniona… jak np. ostatnio na tych fotach na jednym zdjęciu ręka trzymające dalie miała odcień naturalny, a na drugim była szarobura.
Ale bywa też tak, że cieżko fotą oddać rzeczywisty kolor. Ja research dla każdej zamówionej odmiany robię dość szeroki, ale i tak trzeb brać pod uwagę, że nawet jak nie będzie pomyłki to niekoniecznie dalia będzie wyglądać jak na fotkach.

Taka Cafe Paris wygląda tak różnie na fotach sprzedawców (raz żółta raz rożowa), że aż jestem ciekawa co z tego wyjdzie


Dlatego tak ważne jest żeby pisać o swoich doświadczeniach , zachwytach i rozczarowaniach. Wiadomo,że każdy sprzedawca chce sprzedać i podrasowuje zdjęcia. Szczytem jest już jeden sklep ( nie pamiętam nazwy) który tak przerabia zdjęcia,że zwykła trzmielina staje się cudem natury. Są osoby, które zaczynają przygodę z ogrodem i kupują oczami i często za zwykły badyl płacą krocie.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
anpi 14:51, 15 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Anda napisał(a)


Dalie są przecież jadalne i podobno smaczne

To ciekawe Ale emowi nie powiem, bo jak mi zacznie bulwy podkopywać do zjedzenia to nie wiem czy będą obficie kwitły
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies