Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 17:15, 27 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Kordina napisał(a)
Kasiu to już nie lista, a książka ale się zaparłam kopytami, żeby nie sprawdzać po kolei wszystkich i nie ulec
Za to schowałam do folderu ogród


Nie wstawiłam tej lisy żeby kusić
Raczej żeby ktoś kto ją przeczyta podzielił się doświadczeniami na temat którejś z nich.
Np czy warto kupic nasiona miecznicy prążkowanej czy dać sobie spokój i kupić sadzonkę
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Basieksp 18:02, 27 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Szymka napisał(a)


Ja też nie mam miejsca. Ale gdyby stanął na mojej ogrodniczej drodze i krzyczał "Bierz mnie!", to wątpię czy mogłabym się oprzeć


Noo on chyba nawet dziko rośnie, po rowach, gdzieś tak wyczytałam i plan mam taki, kupować go specjalnie nie będę ale jak będzie wolał z daleka, no to będę szukać dla niego miejsca
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Szymka 18:14, 27 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Pamiętam go z dzieciństwa kiedy namiętnie robiłam zielniki, nijak nie moglam sobie z nim poradzić
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Basieksp 18:16, 27 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Szymka napisał(a)
Pamiętam go z dzieciństwa kiedy namiętnie robiłam zielniki, nijak nie moglam sobie z nim poradzić


Ooo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
nyna76 18:20, 03 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1675
Kasia, łyknęłam Twój wątek w 2 dni.
Jestem zachwycona Twoimi pomysłami, siłą w realizacji, wytrwałością do stworzenia swojego małego raju.

Czyli : "weźmiemy się i zrobisz ...." bardzo mi tu bliskie jest. eMowie nam nie przeszkadzają i jesteśmy szczęśliwe jak się urobimy po pachy....

Będę codziennym gościem u Ciebie.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
vita 18:49, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Szymka napisał(a)


Nie wstawiłam tej lisy żeby kusić
Raczej żeby ktoś kto ją przeczyta podzielił się doświadczeniami na temat którejś z nich.
Np czy warto kupic nasiona miecznicy prążkowanej czy dać sobie spokój i kupić sadzonkę


Prążkowana czyli Sisyrinchium striatum, miecznica szerokolistna? Jeśli chcesz sprawdzić czy klimat się u nas na tyle zmienił, że miecznica przetrwa bez uszczerbku zimę, to kup sadzonkę.
Zabawa z nasionami bez sensu, za dużo zachodu i czekania.
Kiedyś ją miałam, ale tylko od jesieni do wiosny. Mam wrażenie, że już o miecznicę kiedyś pytałaś? Jeżeli tak, to długo Cię trzyma
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
lilarose 18:54, 03 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)
A co się takiego wydarzyło w Twoim życiu, że na nią zachorowałaś? Ja mam ostatnio słabość do takich wynalazków



ano zobaczyłam gdzieś zapewne - bardzo mi się spodobała, ale tego to już nie potrafię uzasadnić. Szast prast i chwyta człeka za serce.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 18:57, 03 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)


Prążkowana czyli Sisyrinchium striatum, miecznica szerokolistna? Jeśli chcesz sprawdzić czy klimat się u nas na tyle zmienił, że miecznica przetrwa bez uszczerbku zimę, to kup sadzonkę.
Zabawa z nasionami bez sensu, za dużo zachodu i czekania.
Kiedyś ją miałam, ale tylko od jesieni do wiosny. Mam wrażenie, że już o miecznicę kiedyś pytałaś? Jeżeli tak, to długo Cię trzyma


Jak ja już coś wciągnę na listę, to żaden rozpuszczalnik tego nie zmyje
Ale nie wiem czy aż tak jej pragnę żeby np wykopywać na zimę. A z drugiej strony przecież można wrzucić w dalie
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 18:58, 03 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

ano zobaczyłam gdzieś zapewne - bardzo mi się spodobała, ale tego to już nie potrafię uzasadnić. Szast prast i chwyta człeka za serce.


Eeee , to standard
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 19:01, 03 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
nyna76 napisał(a)
Kasia, łyknęłam Twój wątek w 2 dni.
Jestem zachwycona Twoimi pomysłami, siłą w realizacji, wytrwałością do stworzenia swojego małego raju.

Czyli : "weźmiemy się i zrobisz ...." bardzo mi tu bliskie jest. eMowie nam nie przeszkadzają i jesteśmy szczęśliwe jak się urobimy po pachy....

Będę codziennym gościem u Ciebie.


Rozgość się jak mnie nie będzie , to klucze pod wycieraczką, kawę gdzieś znajdziesz

Jest nas tu więcej takich Zosi Samosi, którym to mąż nie przeszkadza Bardzo mnie cieszy,że Ci się podoba
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies