Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 16:49, 07 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
anuska2507 napisał(a)
Hej, przyjrzałam się postępom prac - małymi kroczkami do celu. Pięknie jest, na rabatach już robi się buszowato Gabiony wyszły super. Możesz być dumna
Zgrabny ten klonik.
Czytałam u Lidki nazwę oprysku. Wydaje mi się, że dawkowanie mogło nie mieć znaczenia. Nie wiem, czy nie pomyliłaś preparatu, bo ten to zamiennik popularnego randapu i trawnik był chyba bez szans niezależnie od dawki. Ale nie przejmuj się. Wiadomo, że takie sytuacje wkurzają, ale trawnik to nie zęby - odrośnie/wyrośnie nowy Trzymam kciuki za jeszcze ładniejszy.

Hejka dziękuję, małymi kroczkami, choć wolałoby się jakieś susy dawać, a tu jednak ogród uczy cierpliwosci
Ten srodek stosowałam już w ubiegłym sezonie i był Ok, mam go zresztą z polecenia i nic takiego się nie zdarzyło jak u mnie. Następnym razem zastosuje to co Lidka. Widać, że nawet w nadmiarze nie zaszkodził.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 16:54, 07 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Roocika napisał(a)
Asiu, fajny pomysł z grabem w donicy

A wiśnie(śliwy?) gdzie posadziłaś?

Dziękuję Asiu spontaniczna decyzja z tym grabem wyszła.
Sliwy są przed domem wzdłuż siatki, stoją wśród chwastów. Muszę wreszcie wziąć się za pielenie w tamtej części.
Wczoraj robilam porzadki przy siatce od pól.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 16:55, 07 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Johanka77 napisał(a)


Ale ładnie gęściutko u Ciebie!
Lawenda przeboska!

Idę oglądać starsze relacje.

Dzięki Asiu! Lawenda sprosila tyle baczkow, że aż strach obok niej przejść!
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 16:56, 07 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Agatorek napisał(a)


Nie śmiej się .
W pierwszym momencie chciałam zapytać, dlaczego wyłożyłaś donicę listewkami .

Dobra
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:02, 12 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Idą zmiany!



Zakupiłam dwie sadzonki bodziszek Rozanne i wysadzam seslerie zwalniając im miejsce. Oprócz tego kupiłam knautie, ale to już nie na tą rabatę. I, to już postanowione, rabaty będą mieć obrzeże z krawężników. Zobaczę jak mi będzie szło, na razie kupiłam sobie trzy sztuki i zaczynam od rabatki przy tarasie. Moje rabaty wyglądają niechlujnie, nie jestem najlepsza w robieniu kancikow i chcę ułatwić sobie trochę prace w ogródku. Dzieci na ten czas wymagają mojej większej uwagi, obiecuję sobie, że ten sezon będzie ostatnim tak pracowitym. Czas dla rodziny musi się należycie wypełnić. Pozdrawiam Was dziewczyny, odezwę się jak już uporam się z tą rabatka. Ślę usciski:&
ps trawa rośnie
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 15:17, 12 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
Joann napisał(a)
Idą zmiany!



Zakupiłam dwie sadzonki bodziszek Rozanne i wysadzam seslerie zwalniając im miejsce. Oprócz tego kupiłam knautie, ale to już nie na tą rabatę. I, to już postanowione, rabaty będą mieć obrzeże z krawężników. Zobaczę jak mi będzie szło, na razie kupiłam sobie trzy sztuki i zaczynam od rabatki przy tarasie. Moje rabaty wyglądają niechlujnie, nie jestem najlepsza w robieniu kancikow i chcę ułatwić sobie trochę prace w ogródku. Dzieci na ten czas wymagają mojej większej uwagi, obiecuję sobie, że ten sezon będzie ostatnim tak pracowitym. Czas dla rodziny musi się należycie wypełnić. Pozdrawiam Was dziewczyny, odezwę się jak już uporam się z tą rabatka. Ślę usciski:&
ps trawa rośnie


Hahaha następna co cały czas kopie i przesadza ❤️Buźka
Trzymam kciuki za rabaty i trawępozdro
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kokesz 16:07, 12 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Fajnie będzie wyglądało z Rozanne, ciekawiej
Chyba Wiolka5_7 ma tak na rabacie.
Sama się waham czy mojego bodziszka nie przesadzić w inne miejsce.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Wiolka5_7 16:19, 12 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Kokesz napisał(a)
Fajnie będzie wyglądało z Rozanne, ciekawiej
Chyba Wiolka5_7 ma tak na rabacie.
Sama się waham czy mojego bodziszka nie przesadzić w inne miejsce.


No ciekawiej będzie
Ja mam Bloom time z seslerią ,ale też super wygląda
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Joann 10:19, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Dziewczyny, dziękuję Wam kochane, że zaglądacie

Myślałam, że sobie poradzę sama, ale jestem tak skołowana, że nie wiem co i ja posadzic. Pomóżcie.

Rabata ma 1 metr na 5,5.





Do dyspozycji mam: 3 lime Little, 4 rozchodniki chyba Matrona, seslerie jesienna (duzo), cisy Baccata na kulki, rosną tam ścięte trzy szalwie Caradonna.
I mam jeszcze trzy roze rabatowe biale, wczoraj kupiłam. Jedna na zdjęciu.
I buczek płaczek tam rośnie.



Roze mogę dać koło tego graba, co go widać. Tam mam też berberysy i hakone.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 10:20, 14 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Trzy limki między szalwie w odległości metra, przed rozchodniki na przemian z sesleria? Cisy upchać?

Ps Z tą rabata od początku jest problem, eh.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies