Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 22:58, 30 cze 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
DariaB napisał(a)
Cena klonika jak za jedne, porządne zakupy spożywcze, a on, tfu, ftu, będzie rósł lata

Ej, no! Chociaż jak się czasami popatrzy na koszyk, to, ja np tak mam, zastanawiam się, co tyle kosztowalo
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:00, 30 cze 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)


Piekny Tez mam takiego bordowego szczepienca ❤️

Mam i ja:* Zobaczymy czy się przyjmie jeszcze i sprawdzi w tym miejscu, bo rewolucję zrobiłam trochę jak na mój mały, wąski ogrod
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:05, 30 cze 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Roocika napisał(a)
Asiu, fajnie już się rabaty prezentują.
Rozumiem żal związany z trawnikiem.
Buziaki

Asiu, dziękuje te jakoś pocieszają trochę, jak się popatrzę.
Jest nadzieja, że będę kosić jeszcze w tym sezonie (chyba), bo nowe nasiona zaczęły kiełkować.


I biorę się za dalszą część siana, skoro rośnie na tej spalonej części.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:09, 30 cze 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)

W d... z trawnikiem-ja też mam go dość. U mnie porobiły sie po deszczach takie brazowawe przebarwienia nawet w tej nowej części gdzie posiania była trawa( tam gdzie był basen).

To to jest cud! Pięknie Ci ta kamlotowa ściana wyszła i te rabaty !

Justa, Ty zawsze jakoś pociechę dasz kobieto Trawnik jak widać to wyższa szkoła jazdy, ja na razie w przedszkolu
A ściany już nawet nie widzę, jak patrzę w tym kierunku, bo przyzwyczaiłam się do niej i jakoś nie dostrzegam jej uroku. Jeszcze tydzień i będę mieć oświetlenie w ogrodzie (jupi!), podświetlona będzie na pewno zwrac moją uwagę bardziej.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:14, 30 cze 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiaan napisał(a)
Asia nie stresuj sę trawnikiem, kiedyś będzie idealny Rabaty bardzo mi się podobają, ścianka wymiata, jest po prostu mega i w moim guście

:* Dziękuję Anetko:* Liczę, że będzie ładniejszy, ze będzie w ogóle trawnik w tym sezonie jeszcze, ale idealny, czy ja dam radę? (w bardzo odległej przyszlosci, na razie będę patrzeć na Twoj Dzieci bez przerwy mi depczą i weź tu załóż trawnik o tej porze, kiedy biegają do basenu, będzie ciężko.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:16, 30 cze 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiaan napisał(a)


Tutaj na tle ścianki aż się prosi o wielopniowe drzewko tak jak świdośliwa czy klon

Rośnie tam drzewko, wiąz JH, planuje go wyprowadzić na bonsai, zobaczymy, czy mi się uda Perukowiec gra tu pierwszoplanowa rolę, nie będę mu robic konkurencji
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:32, 30 cze 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
LIDKA napisał(a)
Rabaty masz bujne. Ścieżki piękne. W przefogródku ślicznie i porzadek.
Juzia z Kruklandi nie ma trawnika a ma bardzo piękny ogród.
Wysypala drobny kamyk.

Ja lamentowalam nad trawnikiem całą wiosnę. Idealny nie jest jeszcze a kosztowal kupe roboty wody kasy na opryski itp. Kiedys jak z męzem nie będziemy miec już sil lub chęci na tyranie na trawniku to go zasypie kamieniem.

Takze sie nie przejmuj.
Czym go spryskalas? Ja 2 razy w ciagu 2 tyg pryskalam chwastoxem. Tak mi szlo ze wylałam 2x porcje chemii przeznaczoną na 625 m na moich 315 m.
Ale trawnik zyje.

Lidko, wiem, że można bez trawnika, ale ja lubię trawe, nawet taka z chwastami. Może to zabrzmi trochę paradoksalnie, ale tak jest. Tylko jak się dba o rabaty, pieli, podcina, nawozi, to pomijanie trawnika byłoby trochę takim zlekceważeniem tej przecież ważnej części ogrodu. No i jak sie dba o rabatki, to myślę, że trawnik reż aż się prosi, by był ładniejszy. Tylko ja przegięłam. Jutro sprawdzę nazwę tego środka, na pewno inny, jednak muszę się do czegoś przyznać. Stosowałam go w ubiegłym roku i było ok, więc teraz taka mądra się już poczułam i dolałam "na oko". Wiem, teraz możecie mnie okrzyczec. Wiem, chemię na oko, szczyt głupoty. Ale jakie było moje zdziwienie, kiedy z dnia na dzień trawnik, a w moim przypadku trawa, zaczal żółknąć. A dzieci: Mamo, co się stało z naszą trawą? Także tak.
Lidko, Wiem, jakie miałaś zmagania z ogrodnikiem i z trawnikiem. Na razie działamy, żwirek jednak jest zawsze wyjściem awaryjnym, masz rację. A! Zapomniałabym. U mnie wystarczyło raz spryskac(!).
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 05:56, 01 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7017
Joann napisał(a)


Zaraz zaraz- a gdzie pissardi spod murka?????
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 09:21, 01 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
olciamanolcia napisał(a)


Zaraz zaraz- a gdzie pissardi spod murka?????


O to samo miałam spytać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joann 11:58, 01 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
No nie ma wyeksmitowalam je Stwierdziłam, ze będą za duże jednak. No po prostu cały czas do końca mi coś nie pasowało, a muszę być pewna na 100%, bo inaczej spokoju wewnętrznego nie mogę zaznac
Przesadziłam je z przodu wzdłuż siatki, ale oczywiście nie w porę i są w stanie bezlistnym, no może kilka jeszcze wisi listków. Nie wiem, czy się przyjmą w nowym miejscu.
Tu wsadziłam Zebrinusa przy rynnie, bluszcz, który mi usechl i planuje graba posadzić i prowadzić go na stelażu. Ale jeszcze myślę. I hakonki chyba tam wsadze. I jeszcze nad Milk Chocolate sie zastanawiam.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies