Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 00:34, 03 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
nyna76 napisał(a)
Gaury w dobrej cenie, też bym łyknęła

Będzie piknie.

W bardzo dobrej, w LM kupiłam, polecam, bo ładne sadzonki mieli.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:37, 03 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Pospacerowałam rano po ogrodzie. Wczoraj rownalam cześć przy kurniku i odchwaszczalam. Przeniesiemy go na jesien, teraz marze tylko, żeby uporać się z remontem w domu.

Wiąz JH na rabacie przy płocie.


Rabata klonowa bujna się zrobiławreszcie doczekałam się jakiegoś buszu




Lawenda została odkryta przez bączki i coraz więcej gości przyjmuje.


____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:43, 03 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Rudbekia z mojej hodowli. Miał być łan przy siatce, na razie są pojedyncze sadzonki w kilku miejscach. Jak przygotuję miejsce, wszystkie pójdą pod siatkę.



Miskanty, werbena, przetaczniki.



Masz-masz pod brzozą.



Obsadzone donice.

____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 08:57, 03 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6976
Musialam się sporo cofnać.
Dobrze podlewaj te przesadzone drzewa. Mozesz rozpuścić jakiś nawóz ukorzeniający tylko proporcji pilnuj

Ja wszyskie drzewa przesadzałam z liścmi. Częśc zrzuca ale żyją. Ostatnio klon jesionolistny przesadzalam i jest ok. Choć zrzucił 9/10 liści.

Klon kupiłaś piękny.
Twoja klonowa faktycznie bujniutka. A gabion dodaje uroku.
Te rabatki z przodu domu i przy wejściu też mi sie podobają.

W ciągu roku zrobiłaś ze zwykłego podwórka OGRÓD. wielkie brawa dla Pani, Ogrodniczko

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 12:03, 04 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2565
Hej, przyjrzałam się postępom prac - małymi kroczkami do celu. Pięknie jest, na rabatach już robi się buszowato Gabiony wyszły super. Możesz być dumna
Zgrabny ten klonik.
Czytałam u Lidki nazwę oprysku. Wydaje mi się, że dawkowanie mogło nie mieć znaczenia. Nie wiem, czy nie pomyliłaś preparatu, bo ten to zamiennik popularnego randapu i trawnik był chyba bez szans niezależnie od dawki. Ale nie przejmuj się. Wiadomo, że takie sytuacje wkurzają, ale trawnik to nie zęby - odrośnie/wyrośnie nowy Trzymam kciuki za jeszcze ładniejszy.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Joann 23:45, 04 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Dziś dokończyłam obsadzanie donicy. Od momentu wykopania śliw, minęło sporo czasu. Wsadziłam tam graba kolumnowego (moje najstarsze dziewięcioletnie dziecię wykonało stelaż) i hakone. W rogu rośnie Zebrinus (muszę go więcej podlewac). Przydałoby się tam jeszcze cos, jakieś byliny może, ale nie wiem co.

Wyłożona kartonami.

Polana wodą.

Wysypana korą.




Może liatry tam? Po prawej stronie donicy wsadziłam bordowego klona chyba Crimson. Jego zadaniem jest się rozrosnąć nad tym murkiem. Chciałabym coś dopasować kolorystycznie do tego klona.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 06:25, 05 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Musialam się sporo cofnać.
Dobrze podlewaj te przesadzone drzewa. Mozesz rozpuścić jakiś nawóz ukorzeniający tylko proporcji pilnuj

Ja wszyskie drzewa przesadzałam z liścmi. Częśc zrzuca ale żyją. Ostatnio klon jesionolistny przesadzalam i jest ok. Choć zrzucił 9/10 liści.

Klon kupiłaś piękny.
Twoja klonowa faktycznie bujniutka. A gabion dodaje uroku.
Te rabatki z przodu domu i przy wejściu też mi sie podobają.

W ciągu roku zrobiłaś ze zwykłego podwórka OGRÓD. wielkie brawa dla Pani, Ogrodniczko


Lidko, dziękuję drzewa radzą sobie bez ukorzeniacza, nie będę już nic modzić Pocieszyłaś mnie z tym przesadzaniem. Skoro Twój klon zrzucił też tyle liści to jest nadzieja i dla moich drzewek. W sumie szko przeżyły na pewno jak ich siekierka potraktowalam
Wczoraj nastawiłam na gnojowke że skrzypu, bo moje klony mają jakieś plamy na listkach. Nie wiem czy to nie maczniak
____________________
Joanna Ogród długi
Roocika 08:10, 05 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, fajny pomysł z grabem w donicy

A wiśnie(śliwy?) gdzie posadziłaś?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Johanka77 09:45, 05 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Joann napisał(a)
Pospacerowałam rano po ogrodzie. Wczoraj rownalam cześć przy kurniku i odchwaszczalam. Przeniesiemy go na jesien, teraz marze tylko, żeby uporać się z remontem w domu.

Wiąz JH na rabacie przy płocie.


Rabata klonowa bujna się zrobiławreszcie doczekałam się jakiegoś buszu




Lawenda została odkryta przez bączki i coraz więcej gości przyjmuje.




Ale ładnie gęściutko u Ciebie!
Lawenda przeboska!

Idę oglądać starsze relacje.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 00:37, 06 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Joann napisał(a)


Wyłożona kartonami.

.


Nie śmiej się .
W pierwszym momencie chciałam zapytać, dlaczego wyłożyłaś donicę listewkami .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies