Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Rench 23:03, 23 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Witaj Bogdziu.
Dziewczyny mnie skierowały do Ciebie,więc chyba wiedzą
Przypędziłam po diagnozę, coś się dzieje z moimi rh.
Mogłabyś zerknąć do mnie ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
maria_kalino... 10:40, 24 kwi 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
http://www.cieplucha.com.pl/forum/index.php3

Witaj Reniu. Podaję Ci link do forum o kłopotach z rh. Wklej tam fotkę Twojego chorego rh, a specjalista od uprawy rh Pan Jan Ciepłucha napewno udzieli Ci fachowej porady. Bogdzia też jest fachowcem w tej sprawie, ale możesz też skorzystać z porad P, Jana.
Ja korzystałam z porad P. Jana z dobrym skutkiem. Pozdrawiam.
____________________
Maria - Moje krzewy
ana_art 10:56, 24 kwi 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bozenko czy mozesz powiedzieć cos na temat 'rhododendron red jack' widzialam go w ogrodniczym i ma ciekawe matowe liscie, zastanawiam się nad nim
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Rench 11:18, 24 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
AniaDS 20:47, 27 kwi 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Bogdziu, ratuj.. Co jemu??
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Bogdzia 21:21, 27 kwi 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AniaDS napisał(a)
Bogdziu, ratuj.. Co jemu??


Prawdopodonie susza fizjologiczna - o ile przed zimą liście były normalne. (napisz jak wyglądał na jesieni, może masz zdjecie?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AniaDS 21:23, 27 kwi 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Wyglądał dobrze, nie mam zdjęć z jesieni, ale nie przypominam sobie, żeby źle wyglądał. Nawet teraz, wczesną wiosną chyba było dobrze. Czyli trzeba go porządnie podlać?
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Bogdzia 21:28, 27 kwi 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AniaDS napisał(a)
Wyglądał dobrze, nie mam zdjęć z jesieni, ale nie przypominam sobie, żeby źle wyglądał. Nawet teraz, wczesną wiosną chyba było dobrze. Czyli trzeba go porządnie podlać?


Susza fizjologiczna to zjawisko które powstaje pod koniec zimy gdy ziemia jest zamarznięta a swieci bardzo ostre słóńce. Wtedy z rosliny już odparowuje woda a nowej nie moze pobrac z podłoża bo jest zamarzniete. Rośliny trzeba w takich sytuacjach przykrywac (cieniowac) bo mogą całkowicie uschnąc. Teraz oczywiście trzeba go podlac i dobrze by było opryskac nawozem dolistnym i nic wiecej zrobic sie nie da , tych liści już nie uratujesz ale wyrosna nowe i zimą nie zapomnij je cieniowac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AniaDS 21:32, 27 kwi 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Bogdziu, w zasadzie wiem, co to susza fizjologoczna, bo doświadczam tego zjawiska z różami. Dziwne jest to, że nic innego w tym roku takich objawów nie wykazuje, dodatkowo ten krzew rośnie na ocienionym stanowisku, nie ma zbyt wiele słońca, bo zasłaniają go tuje. Ale sucho jest, na pierwszy wiosenny deszcz jeszcze się nie doczekałam, może to jest przyczyna?
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Bogdzia 21:45, 27 kwi 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AniaDS napisał(a)
Bogdziu, w zasadzie wiem, co to susza fizjologoczna, bo doświadczam tego zjawiska z różami. Dziwne jest to, że nic innego w tym roku takich objawów nie wykazuje, dodatkowo ten krzew rośnie na ocienionym stanowisku, nie ma zbyt wiele słońca, bo zasłaniają go tuje. Ale sucho jest, na pierwszy wiosenny deszcz jeszcze się nie doczekałam, może to jest przyczyna?


Aniu może i tak byc ale za dużo tego brązu dlatego pomyślałam o fizjologicznej choc jeśli rośnie w cieniu to nie powinno byc tego problemu , Mógł tez podmarznąc ale też nie powinien bo śniegu nie brakowało. Tych liści już nie uratujesz ale roslinie się przydadza bo nie całkiem sa brazowe a jak wytworzy nowe to te z czasem zgubi.No i podlewaj jak jest sucho , ja ostatnio swoje codziennie podlewałam, dziś pokropiło to nie musiałam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies