Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 21:39, 31 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dotarł, wskoczył do dołka zaprawionego dobrociami i póki co, przestał drażnić, a zaczął zachwycać. Rozmarzyłam się, ile tu można powycinać z niego, czym podsadzić. To jest początek nowej rabaty z cisem w roli głównej.







A tu szykuję mu stanowisko na klon palmowy Skeeters Broom. Ale jeszcze rozważam. Na ścianie - także rozważam - kratkę z pnączem cieniolubnym, ale za mało na ten temat wiem, więc nie jest to priorytet na ten czas.

Martka 22:24, 31 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marlenaa napisał(a)
Uśmiałam się z kreta Wyobraziłam sobie jak się cieszy Sylwia dobrze mówi co do darni. Też raz próbowałam, ale cierpliwości mi nie starczyło. Wszystko przetrząsnęłam, i przekopałam.


Marlenaa, musiałabym składować przed ogrodzeniem ten tort, pięknie by nie było, dzięki za kolejny głos na tak
Martka 22:34, 31 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mary napisał(a)

Tu jeszcze jeden trop. Zestawienie cisów męskich.
https://niepodlewam.pl/cisy-meskie-odmiany-bez-czerwonych-nibyjagod/


Mary, dziękuję, opis Densiformis jest najbliższy, ale też okaz przeze mnie posadzony nie był wcześniej otoczony żadną opieką i trudno mi powiedzieć, czy obecny kolor igieł jest docelowy, czy może drzewko jest zabiedzone i dlatego wpada w taki lekko oliwkowy odcień?...

Pozdawiam!
sylwia_slomc... 22:37, 31 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Lepszą miejscówkę cis dostał, ładnie wygląda tam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 22:40, 31 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mary napisał(a)

Oj. Jak tam była larwa opuchlaka to raczej to ona tam raczej sama jedna nie była.
Może rozważyć "kąpiel w Decisie" przed wsadzeniem.


Mary, może nie widać na zdjęciach, ale drzewko ma dobre 1,6m i korzeń dobre 50-60 kg, chyba nie miałabym naczynia takiego nawet, ze 100l. Nie chciałam też w bryle korzeniowej za bardzo grzebać, żeby uchronić maksymalnie korzenie włośnikowe. Dość pewne, że to nie jedyna larwa... ale czy miałoby sens podlać to teraz decisem?
Mary 23:02, 31 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Za naczynie mogłaby pewnie posłużyć taczka, w której był przewożony, jakby go w niej poobracać.

Nie lubię lać chemii w ogrodzie. Ale często stosuję "kwarantannę Decisem" dla nowych roślin, szczególnie wtedy gdy to jakaś większa ilość. Namaczam je wtedy w naczyniu kolejno.

Tu jest duże prawdopodobieństwo, że larwy tam siedzą. Więc może warto zastosować chemię punktowo do tego dołka.
Chyba że stosujesz jakieś inne środki np. nicienie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Marlenaa 07:10, 02 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Co do larw, pedraków, czy jak tam zwał te białe tłuściochy, pocieszę Cię U mnie w ogrodzie jest tego sporo. Gdzie bym nie kopała,
czy darniowała, zawsze jakiś się znajdzie, a tragedii nie ma. Natura sama sobie radzi. Przylatują różne ptaszki i wybierają robactwo z ziemi. Pod ziemią pewnie też coś je zjada i jest ok
____________________
krowy, staw i my
popcorn 07:12, 02 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Będzie pięknie
____________________
Mój nowy ogródek
Agatorek 13:31, 03 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piękny ten cis . I jaką piękną podróż miał zdecydowanie trafił w lepsze miejsce

Zdrowych i spokojnych Świąt
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 20:54, 03 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Martuś, zdrowia radości przyjemności Ci życzę z okazji Świąt.

P.s. moja mama miała na imię Martha.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies