Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

polinka 12:57, 06 kwi 2021


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć Marta

Witam się u Ciebie i zaznaczam do przeczytania na spokojnie bo pięknie opisujesz swoją ogrodniczą przygodę a ja uwielbiam dobrą lekturę.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Martka 18:19, 08 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, Agatorek, Lidka, dziękuję za życzenia, właśnie zakończyłam świętowanie i zwiozłam ze stolicy Dolnego Śląska na Mazowsze kilka drzewek, głównie klonów palmowych. Tak, wszystkie się zmieściły

Wybór byłby bardzo trudny, "na szczęście" mocno ograniczało mnie miejsce w aucie

Zakupy w lekko niemrawej jeszcze aurze, przy trzech stopniach zaledwie, właściciel szkółki narzeka na marznące palce, ale nie poddajemy się tak od razu pogodzie i pakujemy rośliny na wózek



Marznący właściciel nie pozwala mi się nawet dotknąć do drzewek , sam pakuje mi wszystkie do auta i dopiero wtedy mogę podejść do MOICH kloników



Załadunek wygląda niepozornie ale po rozpakowaniu... jest tak: dwa ambrowce gumball - całe!



Klony - poznajmy się, od lewej: szczepiony Brilliantissimum (Tarcia dziękuję  ), potem Orange Dream - ma najbardziej rozwinięte listki, potem niewielki Dissectum Garnet, jego sąsiad Sango Kaku z czerwoną korą i ostatni bądź pierwszy od prawej - Atropurpureum.



Podróże z roślinami osładzają powroty do domu, a rozpakowywanie bagażu nabiera zupełnie innych wymiarów




Martka 18:23, 08 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Cześć Polinka, witam, będzie mi miło, jeśli zajrzysz, obiecuję nie pisać zbyt długaśnych postów

polinka napisał(a)
Cześć Marta

Witam się u Ciebie i zaznaczam do przeczytania na spokojnie bo pięknie opisujesz swoją ogrodniczą przygodę a ja uwielbiam dobrą lekturę.

Pozdrawiam serdecznie
LIDKA 18:24, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Alle fajnie. Ja mam wygwizdowo i nie mam.miejsca na klony palmowe. Ale tuje urosną , ploty będą to i miejsca znajde.


Zeby tylko nam się pogoda poprawiła.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 20:18, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ale CUDNE zakupy. Przyznaję, że z tak daleka jeszcze roślin nie wiozłam . Psa mam z pod czeskiej granicy
Kuszący jest klon sango kaku. Z tą czerwoną korą. No boski jest. Ale to może później .
Pozostałe klony też zacnej wielkości. Ambrowce również.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 20:31, 08 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Świetne zakupy uwielbiam zakupy do ogrodu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marta_80 22:03, 08 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Hej Martka, melduję się u Ciebie

Cudne zakupy zrobiłaś, szczerze zazdraszczam
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Agatorek 22:17, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka, a posadziłaś już klony, czy gdzieś je chowasz?
Do mnie jutro przyjedzie kilka i nie wiem, czy nie schować ich do garażu, czy zostawić na dworzu.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 22:41, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam Maryja

Sprawdzałam w necie bardzo ładne okazy przywiozłaś. Ale chciało ci się wieźć na Mazowsze, a tutaj nie ma. A cenowo jak wychodzą.
A co w tych skrzynka jest.

Ja to nie mam ręki do klonów japońskich u mnie marzną.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 23:30, 08 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Klony palmowe są zachwycające, jednak nie wiem, czy będzie im tu u mnie dobrze i liczę się niestety z tym, że niektóre z nich wypadną, oby nie wszystkie. Czytałam kilka takich historii na forum, nicol21 straciła duży okaz sango kaku po kilku latach, dlatego nie przywiązuję się na razie za mocno do wizji "za kilka lat będzie pięknie", pożyjemy, zobaczymy

Lidka, będzie jeszcze zacisznie do tego potrzebne są żywopłoty i drzewa, których... u mnie brak Teraz szukam grabów frans fontaine.

Wiola, jutro dotrą hortensje z Twoich namiarów jestem ich bardzo ciekawa!

Marta_80, dziękuję, że zajrzałaś, wsparcie potrzebne, a zakupy roślin to zawsze bardzo miły moment potem różnie bywa...

Agatorek, klony sadzę dopiero w sobotę, jutro praca wzywa, muszę też przywieźć worki z kwaśną ziemią. Chcę ją pomieszać z moją gliną i piaskiem. Nie chowam, zostawiłam przed wejściem do domu, ale w zacisznym miejscu, -1 nie powinno zaszkodzić. Jakie przyjadą? Jak planujesz przygotować glebę?

ElzbietaFranka, Elu, miło mi Cię gościć tutaj są jednak we Wrocławiu znalazłam bardzo sympatyczną szkółkę, duży wybór i rozsądne ceny. A że szkółka była po drodze do domu, nie zastanawiałam się długo W skrzynkach cisy siedzą, baccata, małe na razie, z których będę formować kulki




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies