Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Yenna 15:08, 24 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Dzięki dziewczyny za sugestie.

Ewa, witaj ponownie. Dobra koncepcja i mocno będę nad nią myśleć. Szczególnie, podoba mi się drzewo przy tarasie. Wyglądałoby to mniej więcej tak.

Słońce mamy tam dopiero ok 14, więc trochę faktycznie więcej cienia by było.
Rozumiem ideę wyrównania i nadawania głębi, ale nie w tamtym miejscu, które przerobiłaś. Będzie prawie nie widoczne z domu ( najlepiej widać wszystko na prawo od grabowej) ani z tarasu. Dopiero kiedyś z altanki będzie można podziwiać.
____________________
Marta z Vengerbergu
Kokesz 16:52, 24 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Narsilia napisał(a)
Tak dokładnie te faceciki i ich trawniki tu chyba wszystkie to przechodziliśmy , u mnie to samo nie rób stałych obrzeży bo tak jak Lidka napisała to kwestia czasu , trawnik jak dywan to masa ,pieniędzy , czasu, ennergi.

Odpuści po sezonie gora dwóch
Mój też tak mówił a teraz sam namawia na rabaty i pomaga powiększać ,


Mam na stałe obrzeża, to zapobiegawczy pomysł eMa i teraz nie mogę skubnąć sama trawnika.
Tak, że już wiesz czego nie robić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
LIDKA 20:16, 24 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7141
Też mam obrzeża na betonie. Teraz łatwiej wyryć nową rabatę na środku trawnika niż poszerzyć istniejące.

Planujesz jakieś obrzeża?

Marta ten domek i huśtawka na planie to gdzie?

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Yenna 21:36, 24 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Cóż, nauczona Waszym doświadczeniem jako obrzeża planuję kancik ewentualnie jeśli pojawi się coś kostkopodobnego, to będzie na piasku, a nie na betonie.

Lidka, nie wiem o którym plan pytasz, więc wrzucam oba. Na pierwszym tam, gdzie napis plac zabaw

Już widać, że projekt kostki wokół domu się zmienił i nie trzyma tego planu. Od ogrodu jest linia prosta, nie ma tego ząbka.

A na drugim tam gdzie strzałka



A teraz idę myśleć, jak wziąć pod uwagę Wasze sugestie i pomyśleć nad liniami rabat.
Zaprzęgłam dziś eMa do wyrównywania ziemi, tam gdzie ma być Brzozowa, to nie miał czasu robić projektu nawodnienia, więc mam czas na przemyślenia
____________________
Marta z Vengerbergu
Rojodziejowa 21:44, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8542
Marta, ja mam pytanie o plac zabaw czy przy huśtaniu nie rusza się cała konstrukcja?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 21:46, 24 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7141
Mój sam zrobił projekt nawodnienia, użerał się przy tym o rabaty a dziś mi mówi że MUSIMY przesadzać buki 7 szt bo za blisko tuj są. Ledwo dał 2 m na rabate dwa lata temu.
no to myślę-chyba mi męża ktoś zamienił
także może Twój będzie mądrzejszy bo przełożenie nawodnienia to koszty jak zrobienie od nowa.
i demolka trawnika.

Marta pokaż mu mój wpis jak będzię mówił że rabaty za duże roboty się zaczną ok 9 maja to będę znała koszty tego sknerstwa ziemi pod rabaty. chce mieć szybko zrobione i wzieliśmy ludzi do tego.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Yenna 21:56, 24 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Rojodziejowa napisał(a)
Marta, ja mam pytanie o plac zabaw czy przy huśtaniu nie rusza się cała konstrukcja?

Nie rusza a jakby zaczęła, to jeszcze możemy zabetonować (bo na razie nam się nie chciało). Obok huśtawki wisi łańcuch na krzesło, a w trzecim rzędzie są wkręcone mocowania do hamaku. 3 osoby mogą na raz korzystać i wtedy nic się też nie rusza.
Ba! Młoda z koleżanką wymyśliły, że jedna się buja na hamaku, druga na huśtawce i próbują się kopać.... Wtedy też się nie rusza
Kantówki 9x9 są
____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 21:59, 24 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
LIDKA napisał(a)
Mój sam zrobił projekt nawodnienia, użerał się przy tym o rabaty a dziś mi mówi że MUSIMY przesadzać buki 7 szt bo za blisko tuj są. Ledwo dał 2 m na rabate dwa lata temu.
no to myślę-chyba mi męża ktoś zamienił
także może Twój będzie mądrzejszy bo przełożenie nawodnienia to koszty jak zrobienie od nowa.
i demolka trawnika.

Marta pokaż mu mój wpis jak będzię mówił że rabaty za duże roboty się zaczną ok 9 maja to będę znała koszty tego sknerstwa ziemi pod rabaty. chce mieć szybko zrobione i wzieliśmy ludzi do tego.

Czytałam, dobry Twój jest
A mojemu czytam na głos niektóre wpisy. Przygotowuję grunt
____________________
Marta z Vengerbergu
Wiaan 22:41, 24 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5207
Mój już się przyzwyczaił, że ciągle zabieram trawnik już sie wyspecjalizował w przestawianiu nawadniania wkurzał się na rozbieranie obrzeża to sama je zdjęłam, obstukałam z cementu, także wszystko się da dla rabat
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Yenna 23:09, 24 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Zrezygnowałam z ząbków, Japońska zyskała metr, a cypelek od Ewy został.



A eMuś...
Obiecał, że gdy za parę lat nie będzie potrzeby biegania po trawniku, to będzie mi poprawiał nawodnienie
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies