Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

Agatorek 17:51, 26 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Aniu, jak Twoja magnolia?

Moje chyba się nie otworzą.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 19:42, 26 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, rozumiem Twoje dążenia Minimalizm jest jednak trochę trudny w początkowej fazie, kiedy nasadzenia niewielkie, nie ma po prostu efektu, dlatego pewnie sadzimy więcej niż mniej. Szczególnie, jeśli rabata ma 20m długości Sama zaczynam wpadać w panikę, czy moje plany nie okażą się porażką wizualną w pierwszych latach. Pewnie tak będzie, lub dam się porwać szaleństwu i z minimalizmu zostanie mi mniej Zawsze możesz poczekać na rozwój sytuacji i z czasem niechciane rośliny podarować innym lub zmienić miejsce. Bardzo dużo już zrobiłaś, jestem pod wrażeniem i czekam na kolejne odsłony
Annna12 23:32, 26 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Agatorek napisał(a)
Aniu, jak Twoja magnolia?

Moje chyba się nie otworzą.


no powiem Ci że obie walczymy... ja o nią (rzuciłam na nią prześcieradła) a ona o siebie... pąki zwinięte... masakra... ona jakby w jakiś stanie hibernacji była... od dwóch tygodni wygląda ciągle tak samo... a dziś w nocy spodziewane -4...
a u Ciebie jak?
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 23:35, 26 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Marlenaa napisał(a)
Hej Aniu wątek przeczytałam. Bardzo energicznie działasz. Super, że mąż pomaga. Rabata w jesiennym wydaniu piękna i jaka różnica od momentu posadzenia, rośliny mają moc U Ciebie nasadzenia w rządeczku jak żołnierze U mnie trochę bardziej wiejsko Siostrze pomagam stworzyć ogród i u niej właśnie będzie w rzędach. Więc będę u Ciebie podglądać Pozdrawiam.


Witaj
ja też uwielbiam porównywać przed i po Masz rację rośliny mają moc a największą chyba trawy... bo one dość spektakularne efety dają już po jednym sezonie.. to bardzo cieszy inne musze się ukorzenić żeby dać czadu.. uwielbiam obserowować naturę... uwielbiam...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 23:38, 26 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Martka napisał(a)
Aniu, rozumiem Twoje dążenia Minimalizm jest jednak trochę trudny w początkowej fazie, kiedy nasadzenia niewielkie, nie ma po prostu efektu, dlatego pewnie sadzimy więcej niż mniej. Szczególnie, jeśli rabata ma 20m długości Sama zaczynam wpadać w panikę, czy moje plany nie okażą się porażką wizualną w pierwszych latach. Pewnie tak będzie, lub dam się porwać szaleństwu i z minimalizmu zostanie mi mniej Zawsze możesz poczekać na rozwój sytuacji i z czasem niechciane rośliny podarować innym lub zmienić miejsce. Bardzo dużo już zrobiłaś, jestem pod wrażeniem i czekam na kolejne odsłony


Dziękuję Ci za miłe słowa, ja nieustannie tu pracuję. Ogród to moją odskocznia, siłowania i psycholog w jednym a co do rabat...wiesz... najgorsze że jak już myślę że jest skończone to potem miją miesiąc drugi i myślę sobie że jednak o coś innego mi chodziło no i tak ciągle... dlatego jak to już gdzieś pisałam... mój mąż od roku mawia o poranku..."co dziś przesadzamy?"
____________________
Ogród z koroną w tle...
Agatorek 02:01, 27 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Annna12 napisał(a)


no powiem Ci że obie walczymy... ja o nią (rzuciłam na nią prześcieradła) a ona o siebie... pąki zwinięte... masakra... ona jakby w jakiś stanie hibernacji była... od dwóch tygodni wygląda ciągle tak samo... a dziś w nocy spodziewane -4...
a u Ciebie jak?
]


Tak samo.
Pąki zamknięte od dłuższego czasu. Widzę, że leciutko brązowieją.

U nas dziś druga noc z przymrozkami.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Annna12 13:05, 28 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
przetrwaliśmy przymrozki!!! dzieje się wiosna!!!
Biedna magnolia walczy i już sama nie wiem czy się rozwinie?

tulipany jedne w rozkwicie ale inne malutkie jakies... zmalały z zimna czy co... dziwne...


no i lilak... chyba przemarzł w sumie jak co roku...drażni mnie...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Marlenaa 20:56, 28 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Aniu, jakiej odmiany jest Twój lilak. Mam jednego i u mnie jeszcze nie zdarzyło się aby przymarzł. Jutro muszę sprawdzić, czy nic się nie zmieniło
____________________
krowy, staw i my
Annna12 23:41, 28 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Marlenaa napisał(a)
Aniu, jakiej odmiany jest Twój lilak. Mam jednego i u mnie jeszcze nie zdarzyło się aby przymarzł. Jutro muszę sprawdzić, czy nic się nie zmieniło


Lilak Syringa meyeri 'Palibin'- i co roku mi marznie a ja co roku zapominam go okryć...L
____________________
Ogród z koroną w tle...
Agatorek 00:54, 29 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Mi też liliaki nie marzną. Ale ja mam takie zwykle
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies