Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Gardenarium 19:26, 28 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabata jest za wąska, bardzo za wąska.
W zasadzie nie nadaje się taka szerokość do sadzenia drzew i żywopłotów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:28, 28 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamieść plan całego ogrodu.
Proporcje wielkości trawnika do tych rabat są bardzo nieprawidłowe, głupio to wygląda, nie mówiąc już o swobodzie sadzenia i jakiś kompozycjach. Sadzenie w rządku czegoś tam to żadna kompozycja więc :


Wykop te krawężniki, one nie pasują do tak dużego ogrodu. Może byc naprawdę przytulny zakątek, a tak - nigdy nim nie będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aciaz1000 09:28, 29 paź 2021

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Witam, serdecznie dziękuję za opinię

Postaram się dziś rozrysować plan podwórka i dorzucić więcej zdjęć.

Bardzo żałuję tego krawężnika, ale na ten moment nie ma finansów i rąk do pracy aby go rozebrać.

Pani Danusiu co Pani myśli o tym żeby zostawić krawężnik i na tych 65cm dać same cisy, a przed krawężnikiem zrobić szeroką rabatę z klonami i roślinami które zasłonią ten ochydny krawężnik ?

W przeciągu dwóch lat planowana jest kanalizacja i przy okazji rozkopania podwórka byśmy pozbyli się tego betonu.

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 15:09, 29 paź 2021

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Taki plan rozrysowałam, starałam się zachować proporcje.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Agatorek 16:57, 29 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
aciaz1000 napisał(a)
Zmierzyłam jest ok.55cm.
Wsadziłam tam miskanty zebrinusy (to co z nich zostało), nie widzę problemu żeby je przesadzić.


To lepiej zrób to, zanim urosną . Mam tylko dwa zebrinusy, ale są ogromne. Jeden ma prawie metr średnicy (przy podstawie), po 4 latach od posadzenia „mikruska”.

W taką wąska rabatę trzeba by dać inne trawy, niektóre miskanty (w tym zebrinusy) z reguły rosną dość szybko i szeroko.

Może trzcinniki byłyby lepsze w to miejsce?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Daisunia 09:57, 01 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Agatorek napisał(a)


To lepiej zrób to, zanim urosną . Mam tylko dwa zebrinusy, ale są ogromne. Jeden ma prawie metr średnicy (przy podstawie), po 4 latach od posadzenia „mikruska”.

W taką wąska rabatę trzeba by dać inne trawy, niektóre miskanty (w tym zebrinusy) z reguły rosną dość szybko i szeroko.

Może trzcinniki byłyby lepsze w to miejsce?


Poważnie zebrinus tak rośnie wszerz??? Mam 4 szt u siebie od trzech lat i podstawa nie jest taka szeroka, ale musze pomyśleć żeby się tak nie rozrastały i jakoś je ograniczyć. Może wkopię w ziemię jakieś betonowe bloki...
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Gardenarium 17:25, 01 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym poszerzyła rabaty mniej więcej tak



Brakuje zaznaczenia gdzie są drzwi, a gdzie okna i jak będzie biegła nawierzchnia wokół domu. Przy domu tez by się przydały rabaty. Ten plan jest więc niekompletny.
Byc może ta na dole jest troszkę za szeroka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aciaz1000 12:01, 02 lis 2021

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Jestem w szoku dziękuję za rady, jednak realizacja potrwa kilka lat
Najpierw musimy naprawić nasze błędy. Będziemy przesadzać klony które są na frontowym ogrodzeniu - proszę o radę w jakiej odległości od cisów możemy je posadzić?

I co pani sądzi o zostawieniu tymczasowo krawężnika, i zostawieniu tam tylko cisów?
Dadzą radę na 65cm? Nie ma szans żebyśmy w tym roku rozebrali krawężnik

Poprawię plan i postaram się dodać więcej szczegółów.
Na ten moment podeślę kilka zdjęć które nakreślą jak okropnie teraz to wszystko wygląda.



Trójkąt na przodzie domu, czyli pomiędzy kostką od chodnika i podjazdu do garażu:



____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 12:04, 02 lis 2021

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Altanka i teren wokół:



____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
daredevil 12:11, 02 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Bardzo ładnie będzie, sadź powoli, zastanów się najpierw czego chcecie i czego potrzebujecie.
Trawy na bank bym zabrała stamtąd - nasadzenia jednorodne wyglądają najlepiej. Jak cisy to same cisy (pewnie trzebaby tam dosadzić ich jeszcze trochę).

pozdrawiam, powodzenia
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies