Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

aciaz1000 12:27, 13 cze 2023

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Hej,

Patrycja bardzo dziękuję za podpowiedź

Pokopałam troszkę wokół i nie widzę zastojów wody, za to bardzo mało korzeni dookoła i w jednym miejscu znalazłam bardzo dużo żółtych kuleczek. Może to być osmocote, ale czy nawóz pęka w palcach ?

Podałam profilaktycznie mospilanem i nie wiem co dalej.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
anuska2507 15:19, 13 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Kuleczki to raczej z nawozu.
A jak sadziłaś, to mocno rozlużniałaś bryłę korzeniową, wybrałaś torf z korzeni?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Anda 15:24, 13 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Młode judaszowce czasem tak reagują na zbyt mocne słońce. Nie wiem, jakie temperatury u Ciebie, ale być może mu po prostu za gorąco.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anuska2507 15:44, 13 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Ja szłam tropem, że może drzewko rośnie w torfie, który mocno przesechł, i mimo podlewania brakuje mu wody.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Anda 17:41, 13 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Aniu, nie ma sensu wybieranie torfu z korzeni. Lepiej bryłę korzeniową ponacinać np. sekatorem, jeśli korzenie rosną już na okrętkę, wtedy korzenie doskonale wrosną w glebę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
aciaz1000 08:39, 14 cze 2023

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
W tamtym roku w październiku wsadziłam w podobny sposób dwa judaszowce: rising sun i lavender twist.

Lavender ma się świetnie a z tym rising sun jest problem.
Podczas sadzenia nie wybierałam torfu, pomieszałam ziemię rodzimą z ziemią z worka. Dołek był dosyć duży sporo większy niż bryła korzeniowa.

Województwo śląskie - na szczęście nie ma u nas suszy, było kilka dni upalnych i na początku czerwca jedna zimna noc w okolicach 2 stopni. Ziemia wokół drzewka jest wilgotna - ostatnio u nas pada.

Na początku wiosny podsypalam wokół drzewka wiórkami rogowymi i mączka bazaltową.

Podejrzewam jeszcze zmarznięcie.

I martwią mnie te żółte kulki, bo nie przypominam sobie żebym widziała nawóz podczas sadzenia. Podobne kulki znalazłam w kupionym cisie i miał prawie zjedzone korzenie przez malutkie pędraki dlatego tak mi się skojarzyło.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 08:40, 14 cze 2023

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Anda napisał(a)
Aniu, nie ma sensu wybieranie torfu z korzeni. Lepiej bryłę korzeniową ponacinać np. sekatorem, jeśli korzenie rosną już na okrętkę, wtedy korzenie doskonale wrosną w glebę.


O tym nie wiedziałam, dobrze wiedzieć
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies